Company Logo
Rok patrona

Aktualności

Uczymy ratować

     Każdy wie, że w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i życia niezbędne jest jak najszybsze udzielenie poszkodowanemu pomocy. Dlatego już od najmłodszych lat uczymy dzieci właściwego postępowania w takich sytuacjach. W tym celu 6 czerwca w naszej szkole zostały zorganizowane dla uczniów klas I – III zajęcia z ratownictwa, które przeprowadzili strażacy – ratownicy z OSP z Grzęski. Dzieci miały możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu ratowniczego i pokazu ratowania poszkodowanego.  Pod okiem fachowców uczyły się zasad  udzielania pierwszej pomocy, robiły  sztuczne oddychanie, układały  poszkodowanego w bezpiecznej pozycji oraz ćwiczyły umiejętność  stabilizowania go na noszach. Zabawa była znakomita, ale poprzez tę zabawę bardzo dużo się nauczyły.  Być może kiedyś dzięki temu uratują komuś życie!

      W imieniu wszystkich uczniów dziękujemy ratownikom za piękną lekcję udzielania  pomocy i życzymy im, by jak najrzadziej wyjeżdżali do akcji, w których będą musieli ratować ludzkie zdrowie i życie.

 

więcej zdjęć w galerii

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
318
723
4912
509670
4413
25687
519412

Twój IP: 3.235.172.213
Aktualna data: 2020-06-06 17:19:07Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz