Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy

 W dniu 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Z tej właśnie okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich Mam program artystyczny. Ze względu na brak możliwości zaproszenia naszych gości do przedszkola obchodzimy ich święto w sposób wyjątkowy. 

 Wszystkim Mamom życzymy samych radosnych dni, spełnienia najskrytszych pragnień oraz cudownych chwil w życiu i pociechy z dzieci.

 

 

"Bardzo kocham swoją mamę" - program artystyczny

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

„Konkurs recytatorski w przedszkolu”

        21 grudnia odbył się  konkurs recytatorski dla przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych w Grzęsce dla dwóch grup wiekowych: od 2,5 do 5 lat oraz od 5 do 6 lat . Ogółem w konkursie wzięło udział siedmioro dzieci: Sebastian Szlachta, Maria Lasek, Maja Panek, Zuzanna Stańko, Milena Drozd, Nina Czapran i Szymon Rut. Przedszkolaki recytowały wiersze o tematyce zimowo-świątecznej. Ocenie  jury podlegała znajomości tekstu oraz dostosowanie stroju  do tematyki wiersza.
        Wyżej wymienieni laureaci otrzymali upominki w formie książeczek, kolorowanek, puzzli,... Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Regulamin pobierania opłat

 

Regulamin pobierania opłat za pobyt i wyżywienie dzieci

w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Grzęsce w roku szkolnym 2020/2021

 

pełna treść regulaminu

Dzień Babci i Dziadka 2021

       W styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, którym tak wiele zawdzięczamy. W tym roku ze względu na brak możliwości  zaproszenia tych niezwykłych gości do przedszkola, obchodziliśmy ich święto w szczególny sposób.
    Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich Babć i Dziadków krótki program artystyczny, który  zaprezentowały  przed „okiem kamery” a  Babcie i Dziadkowie będą mieli możliwość obejrzenia występu  w swoich domach.

 

 

Filmy z uroczystości:

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

„Wigilia w przedszkolu”

     Święta Bożego Narodzenia to piękny czas. Chcąc podkreślić ich wyjątkowy charakter, 18 grudnia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne. Wspólnie przygotowaliśmy stół kładąc na nim siano i biały obrus. Następnie złożyliśmy sobie życzenia i oczekując na wigilijny obiad śpiewaliśmy kolędy - atmosfera była prawdziwie rodzinna.

 

  

„Święta tuż, tuż”

    W oczekiwaniu na nadchodzące święta przedszkolaki poznały tradycje związane z obchodzeniem Bożego Narodzenia. Bliżej poznały symbolikę wieczerzy wigilijnej, ubierania choinki, składania życzeń, śpiewania kolęd.
    14 grudnia to dzień, na który dzieci z niecierpliwością oczekiwały, ponieważ właśnie wtedy mogły samodzielnie przystroić choinkę. Kolejnego dnia, zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pierniki, które później ze smakiem degustowały.

 

  

Święty Mikołaj chodzi po świecie

    „6 grudnia – jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie”. Do przedszkolaków w Grzęsce również przybył. Odwiedził nas 7 grudnia z workiem pełnym prezentów oraz uśmiechem na twarzy. Nasz niecodzienny gość opowiadał, w jaki sposób dotarł do przedszkola, zachęcał by dzieci  były grzeczne oraz słuchały rodziców. Następnie wręczył prezenty, a dzieci odwdzięczyły się śpiewając dla niego piosenkę oraz wykonały jego podobiznę. Miło spędzony czas zakończyła wspólna fotografia. Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Święty Mikołaj odwiedził również naszych przedszkolnych starszaków

Spotkanie online z farmaceutą

       26.11.2020 r. maluchy z oddziału przedszkolnego w ramach realizacji tematu o zdrowym stylu życia miały możliwość spotkania online z farmaceutą - mamą jednego z chłopców. Nasz gość przybliżył zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece, zaprezentował jak wyglądają i do czego służą: termometry, ciśnieniomierz, inhalator. Pani farmaceutka podkreślała również, jak ważne jest właściwe odżywianie oraz mówiła, że leki można przyjmować tylko, gdy jest się chorym i wyłącznie pod opieką dorosłych. Interesującym doświadczeniem okazało się wykonanie maści przez naszego gościa, któremu dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

 

Rodzinny konkurs pt. „Dyniowe cudeńka”

       W naszym przedszkolu odbył się konkurs na najciekawszą dynię. Do konkursu zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzinami. Do przedszkola dostarczono kilkanaście dyni. Każda inna, ciekawa, wyjątkowa. Uczestnicy wykazali się olbrzymią kreatywnością. Jury miało nie lada problem wyłonić zwycięzców. Ostatecznie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody: książki, gry planszowe, puzzle, gry karciane. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie.
Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce  - Antoni Pieniążek
II miejsce Julia Jedynak
III miejsce Miłosz i Szymon Kisiel

 

więcej zdjęć w galerii

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

     Dzieci z zerówki zostały zaproszone na Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii do Jednostki Wojskowej w Jarosławiu.
      Spotkanie rozpoczęło się podniesieniem flagi państwowej oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego.  Podczas trwania uroczystości odbywała się prezentacja sprzętu i uzbrojenia wojskowego, a także pojazdów i sprzętu straży pożarnej oraz policji. Każde dziecko mogło liczyć na wspólne zdjęcie z żołnierzami oraz miało możliwość usiąść w czołgu, na motocyklu czy kładzie. Dzieci podziwiały efektowną defiladę pododdziałów.
      Z żalem opuszczaliśmy tą wspaniałą atmosferę, gdyż drugim celem naszej wycieczki było odwiedzenie Galerii Łowiectwa w Przeworsku. Spotkanie z leśniczym obfitowało w ciekawe wiadomości o życiu zwierząt leśnych.
      Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, gdzie czekał na nich długo wyczekiwany Święty Mikołaj.

 

  

Odwiedziny Św. Mikołaja w przedszkolu

      W dniu 6.12.2019 r. w naszym przedszkolu odwiedził nas długo oczekiwany gość – Mikołaj. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki zaśpiewały dla niego piosenkę. Po piosence Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Na twarzach dzieci widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Dzieci Mikołajowi wręczyły słodki podarunek w podzięce za prezenty. Po spotkaniu Mikołaj wyruszył w dalszą drogę.

 

 

Spotkanie z trenerem Akademii Piłkarskiej „Perfect”

      22.11.2019 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z trenerem Akademii Piłkarskiej „Perfect” w Przeworsku. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach, dzięki którym sprawdziły swoją sprawność, zwinność, szybkość. Ponadto pokonywały swoje słabości, uczyły się zdrowej rywalizacji. Pomimo zmęczenia wszystkie chętnie i z radością uczestniczyły w zajęciach.

 

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
9
363
685
600957
12834
12638
604739

Twój IP: 3.236.16.13
Aktualna data: 2021-09-28 00:26:51Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz