Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia w przedszkolu

    Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, dlatego w naszej „przedszkolnej rodzinie” przeżywamy go bardzo uroczyście. 22 grudnia już od samego rana w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Najpierw przedszkolaki dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekały wigilijne potrawy. Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie śpiewały kolędy. W tym dniu wszyscy czuliśmy magię zbliżających się Świąt Narodzenia Pana Jezusa.

 

  

Święta, święta…

       Święta Bożego  Narodzenia to najbardziej wyczekiwany czas. Tradycją naszego przedszkola jest wspólne ubieranie choinki, jak również pieczenie pierników. Podczas zajęć kulinarnych dzieci z zerówki z niewielkim wsparciem dorosłych samodzielnie przygotowały ciasteczka. Była to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu, kształtowania samodzielności i przekazywania tradycji. Te chwile pozostaną w ich pamięci na długo.

 

Wycieczka przedszkolaków do Muzeum Bombki Choinkowej

    W dniu 13 grudnia br. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Grzęsce wzięły udział w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Podczas zwiedzania przedszkolaki podziwiały stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Kolejnym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania bombek, począwszy od obróbki szkła, poprzez srebrzenie, aż do momentu ręcznego ich zdobienia. Atrakcyjnym punktem wyprawy był udział w warsztatach, podczas których każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę.

 

  

Spotkanie z panią pielęgniarką

    26 października gościliśmy w przedszkolu Panią pielęgniarkę. Pani Alina opowiedziała nam o swoim zawodzie, pokazała w bardzo atrakcyjny sposób sprzęty i przybory, jakich używa w swojej codziennej pracy: strzykawki, bandaże, plasterki, zestaw do kroplówek, i wyjaśniła do czego służą. Mieliśmy okazję praktycznie zrozumieć tę pracę poprzez samodzielne wykonywanie różnych zabiegów naszym pacjentom. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i naklejki dzielnego pacjenta.

Wycieczka do piekarni w Rozborzu

     25 października przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się na niezapomnianą wycieczkę do Piekarni w Rozborzu. Podczas spotkania dzieci miały możliwość bezpośredniej obserwacji etapów powstawania pieczywa. Maluchy z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy oraz z uwagą słuchały pana, który opowiedział jak wyrasta ciasto, co jest potrzebne do wyrobu chleba, bułek i drożdżówek. Największą atrakcją było samodzielne formowanie bułeczek z przygotowanego ciasta. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do Sali Zabaw „Korona”, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie, karuzela, basen z kulkami, trampolina, labirynty z przeszkodami oraz wiele innych. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną Przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Po zabawie przyszedł czas na pizzę, a w drodze powrotnej była okazja na krótką drzemkę.

 

  

Sezon na pyszne owoce

      Sezon na pyszne owoce trwa. Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. W związku z tym przedszkolaki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Każdy przyniósł z domu świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, maliny, winogrona, mandarynki. Na widok tak smakowitych owoców każdy zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożykiem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA (GRUPA 6-LATKÓW)

    29 września 2021r. w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania byliśmy w Bibliotece Publicznej w Grzęsce. W związku z tym wydarzeniem przedszkolaki wysłuchały czytanych wierszy i bajek, zapoznały się z zawodem bibliotekarza oraz ofertą literatury dla najmłodszych.
    06 października 2021r. gościliśmy w przedszkolu panią pielęgniarkę, która w ciekawy sposób opowiedziała o swoim zawodzie. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentując przedmioty wykorzystywane w  swojej pracy. Spotkanie to przyczyniło się do większej świadomości dbania o zdrowie przez naszych przedszkolaków.

 

  

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

       29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Grzęsce, gdzie  wysłuchały wierszy i opowiadań o tematyce jesiennej, czytanych przez panią bibliotekarkę. Przedszkolaki wykonały również  ilustrację do wysłuchanych utworów.  Następnie pani bibliotekarka zaprosiła nas do biblioteki, gdzie w ciekawy sposób opowiadała o swoim miejscu pracy.  Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki w formie kolorowanek i zakładek.

 

  

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy

 W dniu 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Z tej właśnie okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich Mam program artystyczny. Ze względu na brak możliwości zaproszenia naszych gości do przedszkola obchodzimy ich święto w sposób wyjątkowy. 

 Wszystkim Mamom życzymy samych radosnych dni, spełnienia najskrytszych pragnień oraz cudownych chwil w życiu i pociechy z dzieci.

 

 

"Bardzo kocham swoją mamę" - program artystyczny

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

„Konkurs recytatorski w przedszkolu”

        21 grudnia odbył się  konkurs recytatorski dla przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych w Grzęsce dla dwóch grup wiekowych: od 2,5 do 5 lat oraz od 5 do 6 lat . Ogółem w konkursie wzięło udział siedmioro dzieci: Sebastian Szlachta, Maria Lasek, Maja Panek, Zuzanna Stańko, Milena Drozd, Nina Czapran i Szymon Rut. Przedszkolaki recytowały wiersze o tematyce zimowo-świątecznej. Ocenie  jury podlegała znajomości tekstu oraz dostosowanie stroju  do tematyki wiersza.
        Wyżej wymienieni laureaci otrzymali upominki w formie książeczek, kolorowanek, puzzli,... Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Regulamin pobierania opłat

 

Regulamin pobierania opłat za pobyt i wyżywienie dzieci

w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Grzęsce w roku szkolnym 2020/2021

 

pełna treść regulaminu

Dzień Babci i Dziadka 2021

       W styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, którym tak wiele zawdzięczamy. W tym roku ze względu na brak możliwości  zaproszenia tych niezwykłych gości do przedszkola, obchodziliśmy ich święto w szczególny sposób.
    Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich Babć i Dziadków krótki program artystyczny, który  zaprezentowały  przed „okiem kamery” a  Babcie i Dziadkowie będą mieli możliwość obejrzenia występu  w swoich domach.

 

 

Filmy z uroczystości:

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
38
326
1426
643378
8954
9729
647278

Twój IP: 54.173.214.227
Aktualna data: 2022-01-27 04:33:33Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz