Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Wycieczka do parku linowego w Radawie

      8 maja 2023 r. starszaki z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wycieczce do parku linowego w Radawie. Po dotarciu na miejsce, instruktorzy omówili zasady bezpieczeństwa i korzystania z atrakcji w parku linowym. Przedszkolaki miały do pokonania dwie trasy o różnym stopniu trudności. Chętni do pokonania trudniejszej trasy założone miały specjalną uprząż i kask. Pokonując liczne przeszkody: ruchome belki, podesty, drabinki,.. każde z nich wykazało się nie lada odwagą i sprytem. Na koniec obejrzeliśmy teren Parku Radawy oraz skorzystaliśmy z pobliskiego placu zabaw.

 

  

więcej zdjęć w galerii 

"Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

     4 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Marchewki w ramach realizowanego programu edukacyjnego "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola wspaniały okaz marchewki. Dzieci podczas zajęć brały udział w różnych zabawach: ruchowych, muzycznych, matematycznych. Każdy mógł dokonać degustacji przyniesionych marchewek. Był to dzień pełen wrażeń, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili.

 

więcej zdjęć w galerii

Dzień Kobiet w przedszkolu

       Dzień Kobiet  to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W środę 8 marca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Dzieci przygotowały piękne kwiaty, którymi później mogli się obdarować. Nie zabrakło też zabaw i zadań oraz tańców przy muzyce, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

więcej zdjęć w galerii

Spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów

Spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami różnych zawodów.

 

  

Dzień dinozaura u przedszkolaków

    Dzisiaj dzieci wyruszyły w podróż do prehistorycznych czasów, aby poprzez zabawy i zadania edukacyjne poznać życie dinozaurów. Przedszkolaki poznały ciekawostki o dinozaurach oraz dowiedziały się kim jest paleontolog. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną z postacią dinozaura. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

 

więcej zdjęć w galerii

Dzień Babci i Dziadzia 2023

    Dnia 16.02 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Przedszkolaki od samego rana wyczekiwali zaproszonych gości. Licznie przybyli Babcie i Dziadziowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce oraz skecze. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniałe wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki obdarowały babcie i dziadziów pięknymi laurkami i piernikowymi serduszkami. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadziów dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwilę spędzone wspólnie z wnukami.

    Kochanym Babciom i drogim Dziadziom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

 

  

więcej zdjęć w galerii

film z uroczystości

 

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

    2 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół. Przedszkolaki dowiedziały się jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka. Za pomocą prezentacji poznali mieszkańców Stumilowego Lasu i śmiało dzieliły się wiedzą na ich temat. Dzieci idąc tropami zostawionym przez misia wykonały zadania, za których wykonanie otrzymały medale. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną z postacią solenizanta. Okazało się, że tego niezwykle przyjaznego misia, kochają dzieci w naszym przedszkolu.

 

więcej zdjęć w galerii

Wigilia w przedszkolu 2022

    21 grudnia 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia Bożego Narodzenia. Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Dzieci wspólnie z paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły świąteczny posiłek przy pięknie udekorowanym stole.

 

  

galeria - grupa młodsza

galeria - grupa starsza

wspólne kolędowanie

Święto wszystkich Górników- Barbórka

       9 grudnia 2022 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy święto wszystkich Górników- Barbórkę. Tego dnia dzieci wzbogaciły wiedzę na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, zapoznały się z postacią Św. Barbary, z tradycją Święta Górnika, ze strojem galowym i nakryciem głowy tzw. - czako. Dzieci poznały właściwości węgla, oglądały film edukacyjny przybliżający pracę górnika w kopalni.

 

więcej zdjęć w galerii

Mikołajki 2022 w przedszkolu

      Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie maluchy już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi.

      Mikołaj przyszedł, podobno wszedł kominem i przyniósł wspaniałe prezenty. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą przypominały o tym radosnym wydarzeniu.

 

 

więcej zdjęć w galerii

Andrzejki w przedszkolu

      5 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, a także przystanki na nadchodzące dni. Wróżby przeplatane były tańcami, zabawami przy muzyce.
     Czy wróżby się spełniają? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
  
 więcej zdjęć w galerii

Dzień Pluszowego Misia

     W piątek 25.11.2022r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły w ten dzień do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Najpierw przedszkolaki zaprezentowały swoje misie, słuchały historii pluszowego misia oraz przypomniały sobie znane misie z różnych bajek. Następnie odbyły się wspólne zabawy z chusta animacyjną, układanie puzzli misiowych oraz taniec do piosenki pt. "Misie szare". Dużo radości i uśmiechu wywołała zabawa z przyklejeniem kokardki do portretu misia z zawiązanymi oczami. To wielkie misiowe przyjęcie zostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas.

 

  

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    16 listopada 2022 r. nasze najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w Balu Postaci z Bajek ???????????? ????
    Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały postacie w nich występujące oraz tytuły. Segregowany rekwizyty z bajek oraz tańczyły do bajkowych piosenek. Był to dzień pełen wrażeń.
 
  

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy

 W dniu 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Z tej właśnie okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich Mam program artystyczny. Ze względu na brak możliwości zaproszenia naszych gości do przedszkola obchodzimy ich święto w sposób wyjątkowy. 

 Wszystkim Mamom życzymy samych radosnych dni, spełnienia najskrytszych pragnień oraz cudownych chwil w życiu i pociechy z dzieci.

 

 

"Bardzo kocham swoją mamę" - program artystyczny

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

„Konkurs recytatorski w przedszkolu”

        21 grudnia odbył się  konkurs recytatorski dla przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych w Grzęsce dla dwóch grup wiekowych: od 2,5 do 5 lat oraz od 5 do 6 lat . Ogółem w konkursie wzięło udział siedmioro dzieci: Sebastian Szlachta, Maria Lasek, Maja Panek, Zuzanna Stańko, Milena Drozd, Nina Czapran i Szymon Rut. Przedszkolaki recytowały wiersze o tematyce zimowo-świątecznej. Ocenie  jury podlegała znajomości tekstu oraz dostosowanie stroju  do tematyki wiersza.
        Wyżej wymienieni laureaci otrzymali upominki w formie książeczek, kolorowanek, puzzli,... Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Regulamin pobierania opłat

 

Regulamin pobierania opłat za pobyt i wyżywienie dzieci

w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Grzęsce w roku szkolnym 2020/2021

 

pełna treść regulaminu

Dzień Babci i Dziadka 2021

       W styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, którym tak wiele zawdzięczamy. W tym roku ze względu na brak możliwości  zaproszenia tych niezwykłych gości do przedszkola, obchodziliśmy ich święto w szczególny sposób.
    Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich Babć i Dziadków krótki program artystyczny, który  zaprezentowały  przed „okiem kamery” a  Babcie i Dziadkowie będą mieli możliwość obejrzenia występu  w swoich domach.

 

 

Filmy z uroczystości:

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
162
492
1886
905144
4271
13244
911308

Twój IP: 18.205.26.39
Aktualna data: 2023-12-07 12:24:25Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz