Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów

Spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami różnych zawodów.

 

  

Dzień dinozaura u przedszkolaków

    Dzisiaj dzieci wyruszyły w podróż do prehistorycznych czasów, aby poprzez zabawy i zadania edukacyjne poznać życie dinozaurów. Przedszkolaki poznały ciekawostki o dinozaurach oraz dowiedziały się kim jest paleontolog. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną z postacią dinozaura. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

 

więcej zdjęć w galerii

Dzień Babci i Dziadzia 2023

    Dnia 16.02 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Przedszkolaki od samego rana wyczekiwali zaproszonych gości. Licznie przybyli Babcie i Dziadziowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce oraz skecze. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniałe wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki obdarowały babcie i dziadziów pięknymi laurkami i piernikowymi serduszkami. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadziów dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwilę spędzone wspólnie z wnukami.

    Kochanym Babciom i drogim Dziadziom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

 

  

więcej zdjęć w galerii

film z uroczystości

 

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

    2 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół. Przedszkolaki dowiedziały się jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka. Za pomocą prezentacji poznali mieszkańców Stumilowego Lasu i śmiało dzieliły się wiedzą na ich temat. Dzieci idąc tropami zostawionym przez misia wykonały zadania, za których wykonanie otrzymały medale. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną z postacią solenizanta. Okazało się, że tego niezwykle przyjaznego misia, kochają dzieci w naszym przedszkolu.

 

więcej zdjęć w galerii

Wigilia w przedszkolu 2022

    21 grudnia 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia Bożego Narodzenia. Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Dzieci wspólnie z paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły świąteczny posiłek przy pięknie udekorowanym stole.

 

  

galeria - grupa młodsza

galeria - grupa starsza

wspólne kolędowanie

Święto wszystkich Górników- Barbórka

       9 grudnia 2022 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy święto wszystkich Górników- Barbórkę. Tego dnia dzieci wzbogaciły wiedzę na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, zapoznały się z postacią Św. Barbary, z tradycją Święta Górnika, ze strojem galowym i nakryciem głowy tzw. - czako. Dzieci poznały właściwości węgla, oglądały film edukacyjny przybliżający pracę górnika w kopalni.

 

więcej zdjęć w galerii

Mikołajki 2022 w przedszkolu

      Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie maluchy już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi.

      Mikołaj przyszedł, podobno wszedł kominem i przyniósł wspaniałe prezenty. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą przypominały o tym radosnym wydarzeniu.

 

 

więcej zdjęć w galerii

Andrzejki w przedszkolu

      5 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, a także przystanki na nadchodzące dni. Wróżby przeplatane były tańcami, zabawami przy muzyce.
     Czy wróżby się spełniają? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
  
 więcej zdjęć w galerii

Dzień Pluszowego Misia

     W piątek 25.11.2022r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły w ten dzień do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Najpierw przedszkolaki zaprezentowały swoje misie, słuchały historii pluszowego misia oraz przypomniały sobie znane misie z różnych bajek. Następnie odbyły się wspólne zabawy z chusta animacyjną, układanie puzzli misiowych oraz taniec do piosenki pt. "Misie szare". Dużo radości i uśmiechu wywołała zabawa z przyklejeniem kokardki do portretu misia z zawiązanymi oczami. To wielkie misiowe przyjęcie zostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas.

 

  

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    16 listopada 2022 r. nasze najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w Balu Postaci z Bajek ???????????? ????
    Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały postacie w nich występujące oraz tytuły. Segregowany rekwizyty z bajek oraz tańczyły do bajkowych piosenek. Był to dzień pełen wrażeń.
 
  

Warsztaty - żelowe świeczki

      14.06.2022r. dzieci z naszego przedszkola oraz klas 1-3 wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały własnoręcznie piękne żelowe świeczki. Dzieci miały do dyspozycji piasek w różnych kolorach, kamyki, muszelki, koraliki, cekiny, szyszki, ziarna kawy itd. Dzięki nim każdy mógł zaprojektować wygląd swojej świecy według własnego pomysłu. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, dzięki czemu każda świeca jest piękna i wyjątkowa.

 

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do Brzezówki w Domatkowie

    1 czerwca 2022r. młodsza grupa przedszkolaków wzięła udział w wycieczce do Brzezówki w Domatkowie. W Parku Rozrywki spędzili bardzo miło czas i bawili się wyśmienicie. Najpierw dzieci odwiedziły Plac Zabaw, na którym korzystali z atrakcji tj. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, kule wodne, karuzele, auta, huśtawki, hamaki, piaskownica itd. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był Park Historyczny, w którym spotkaliśmy dinozaury, krokodyle i inne zwierzęta oraz ciekawe historyczne postacie jak np. legionista rzymski z czasów rozkwitu imperium czy piratów pilnujących skrzyni skarbów.

 

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka przedszkolaków do Cieplic

    01.06.2022r. starszaki z oddziału przedszkolnego były na wycieczce w Zagrodzie Edukacyjnej w Cieplicach. Właścicielka gospodarstwa wprowadziła nas w tematykę tego miejsca, a następnie zaprosiła przedszkolaków do samodzielnego przygotowania i pieczenia ciastek. Kolejna atrakcja wyjazdu to: mini zoo, gdzie dzieci mogły z bliska obejrzeć i nakarmić zwierzęta. Na koniec udaliśmy się do tamtejszego muzeum, gdzie przedszkolaki zapoznały się z dawnymi przedmiotami i narzędziami pracy. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 

  

więcej zdjęć w galerii

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

"Dwa najpiękniejsze słowa świata we wszystkich językach to Mama i Tata"????‍????‍????????
     2 czerwca 2022 roku w najmłodszej grupie przedszkolaków odbył się występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Były tańce, piosenki i wiersz z życzeniami. Dzieci przygotowały również z tej okazji upominki i laurki, które po powrocie do domu wręczyły swoim mamusiom i tatusiom.☺️
 

 

 film z części artystycznej

Dzień Mamy i Taty

      Dzień  Mamy i Taty to jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Z tej okazji 26.05.2022r. dzieci z przedszkola chcąc pokazać, jak bardzo kochają swoich rodziców, zaprezentowały dla nich program artystyczny, który przygotowywały od kilku tygodni. Przedszkolaki pokazały swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie, tańcząc m.in. poloneza czy przedstawiając wiersz „Kaczka dziwaczka”.

 

  

więcej zdjęć na facebooku

 

program artystyczny - film

Dzień Bibliotekarza

    W piątek 13 maja 2022r. przedszkolaki udały się do Biblioteki Publicznej w Grzęsce. Na początku spotkania wręczyły kwiaty i złożyły życzenia Pani bibliotekarce z okazji Dnia Bibliotekarza. Następnie dzieci zapoznały się z ofertą czytelniczą, ustaliły, jak dbać o książki, wysłuchały bajki o Franklinie oraz poznały kolejne etapy powstawania książki. Pani bibliotekarka wyznaczyła również dla przedszkolaków zadanie, które polegało na wykonaniu zakładki do książki. Na zakończenie spotkania wręczyła dzieciom słodki upominek.

 

  

Bal karnawałowy w przedszkolu

     Bal karnawałowy to dzień niezwykły, długo wyczekiwany przez naszych przedszkolaków. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było 2 lutego w naszym przedszkolu. Dzieci przebrane były za bohaterów ulubionych bajek. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Przedszkolaki świetnie się bawiły, brały udział w różnych zabawach. W trakcie karnawałowych szaleństw był również czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

 

  

Dzień Babci i Dziadka 2022 w grupie młodszej

         W dniu 24 stycznia 2022 r. dzieci z grupy młodszej przedstawiły część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaśpiewały dwie piosenki dla swoich dziadków oraz wykonały dwa tańce. Z tej też okazji maluchy również wykonały laurki, które wręczyły babciom i dziadkom.

filmy z części artystycznej:

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Dzień Babci i Dziadka 2022

        W dniu 21 stycznia 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki z grupy "0" wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały część artystyczną. W pięknych strojach przedstawiły "Rzepkę", zatańczyły taniec hiszpański oraz zaśpiewały piosenkę. Dzieci również przygotowały piękne laurki, które wręczą swoim dziadkom.

 

  

Filmy z przedstawienia:

Film 1

Film 2

Film 3

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia w przedszkolu

    Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, dlatego w naszej „przedszkolnej rodzinie” przeżywamy go bardzo uroczyście. 22 grudnia już od samego rana w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Najpierw przedszkolaki dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekały wigilijne potrawy. Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie śpiewały kolędy. W tym dniu wszyscy czuliśmy magię zbliżających się Świąt Narodzenia Pana Jezusa.

 

  

Święta, święta…

       Święta Bożego  Narodzenia to najbardziej wyczekiwany czas. Tradycją naszego przedszkola jest wspólne ubieranie choinki, jak również pieczenie pierników. Podczas zajęć kulinarnych dzieci z zerówki z niewielkim wsparciem dorosłych samodzielnie przygotowały ciasteczka. Była to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu, kształtowania samodzielności i przekazywania tradycji. Te chwile pozostaną w ich pamięci na długo.

 

Wycieczka przedszkolaków do Muzeum Bombki Choinkowej

    W dniu 13 grudnia br. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Grzęsce wzięły udział w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Podczas zwiedzania przedszkolaki podziwiały stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Kolejnym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania bombek, począwszy od obróbki szkła, poprzez srebrzenie, aż do momentu ręcznego ich zdobienia. Atrakcyjnym punktem wyprawy był udział w warsztatach, podczas których każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę.

 

  

Spotkanie z panią pielęgniarką

    26 października gościliśmy w przedszkolu Panią pielęgniarkę. Pani Alina opowiedziała nam o swoim zawodzie, pokazała w bardzo atrakcyjny sposób sprzęty i przybory, jakich używa w swojej codziennej pracy: strzykawki, bandaże, plasterki, zestaw do kroplówek, i wyjaśniła do czego służą. Mieliśmy okazję praktycznie zrozumieć tę pracę poprzez samodzielne wykonywanie różnych zabiegów naszym pacjentom. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i naklejki dzielnego pacjenta.

Wycieczka do piekarni w Rozborzu

     25 października przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się na niezapomnianą wycieczkę do Piekarni w Rozborzu. Podczas spotkania dzieci miały możliwość bezpośredniej obserwacji etapów powstawania pieczywa. Maluchy z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy oraz z uwagą słuchały pana, który opowiedział jak wyrasta ciasto, co jest potrzebne do wyrobu chleba, bułek i drożdżówek. Największą atrakcją było samodzielne formowanie bułeczek z przygotowanego ciasta. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do Sali Zabaw „Korona”, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie, karuzela, basen z kulkami, trampolina, labirynty z przeszkodami oraz wiele innych. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną Przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Po zabawie przyszedł czas na pizzę, a w drodze powrotnej była okazja na krótką drzemkę.

 

  

Sezon na pyszne owoce

      Sezon na pyszne owoce trwa. Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. W związku z tym przedszkolaki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Każdy przyniósł z domu świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, maliny, winogrona, mandarynki. Na widok tak smakowitych owoców każdy zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożykiem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA (GRUPA 6-LATKÓW)

    29 września 2021r. w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania byliśmy w Bibliotece Publicznej w Grzęsce. W związku z tym wydarzeniem przedszkolaki wysłuchały czytanych wierszy i bajek, zapoznały się z zawodem bibliotekarza oraz ofertą literatury dla najmłodszych.
    06 października 2021r. gościliśmy w przedszkolu panią pielęgniarkę, która w ciekawy sposób opowiedziała o swoim zawodzie. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentując przedmioty wykorzystywane w  swojej pracy. Spotkanie to przyczyniło się do większej świadomości dbania o zdrowie przez naszych przedszkolaków.

 

  

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

       29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Grzęsce, gdzie  wysłuchały wierszy i opowiadań o tematyce jesiennej, czytanych przez panią bibliotekarkę. Przedszkolaki wykonały również  ilustrację do wysłuchanych utworów.  Następnie pani bibliotekarka zaprosiła nas do biblioteki, gdzie w ciekawy sposób opowiadała o swoim miejscu pracy.  Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki w formie kolorowanek i zakładek.

 

  

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy

 W dniu 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Z tej właśnie okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich Mam program artystyczny. Ze względu na brak możliwości zaproszenia naszych gości do przedszkola obchodzimy ich święto w sposób wyjątkowy. 

 Wszystkim Mamom życzymy samych radosnych dni, spełnienia najskrytszych pragnień oraz cudownych chwil w życiu i pociechy z dzieci.

 

 

"Bardzo kocham swoją mamę" - program artystyczny

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

„Konkurs recytatorski w przedszkolu”

        21 grudnia odbył się  konkurs recytatorski dla przedszkolaków z Oddziałów Przedszkolnych w Grzęsce dla dwóch grup wiekowych: od 2,5 do 5 lat oraz od 5 do 6 lat . Ogółem w konkursie wzięło udział siedmioro dzieci: Sebastian Szlachta, Maria Lasek, Maja Panek, Zuzanna Stańko, Milena Drozd, Nina Czapran i Szymon Rut. Przedszkolaki recytowały wiersze o tematyce zimowo-świątecznej. Ocenie  jury podlegała znajomości tekstu oraz dostosowanie stroju  do tematyki wiersza.
        Wyżej wymienieni laureaci otrzymali upominki w formie książeczek, kolorowanek, puzzli,... Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Regulamin pobierania opłat

 

Regulamin pobierania opłat za pobyt i wyżywienie dzieci

w Oddziale Przedszkolnym przy SP w Grzęsce w roku szkolnym 2020/2021

 

pełna treść regulaminu

Dzień Babci i Dziadka 2021

       W styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, którym tak wiele zawdzięczamy. W tym roku ze względu na brak możliwości  zaproszenia tych niezwykłych gości do przedszkola, obchodziliśmy ich święto w szczególny sposób.
    Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich Babć i Dziadków krótki program artystyczny, który  zaprezentowały  przed „okiem kamery” a  Babcie i Dziadkowie będą mieli możliwość obejrzenia występu  w swoich domach.

 

 

Filmy z uroczystości:

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
83
391
2488
804282
10582
11376
810010

Twój IP: 34.232.63.94
Aktualna data: 2023-03-24 08:28:27Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz