Company Logo
Rok patrona

Aktualności

Wyjazd na film pt. "Legiony"

W czasach zapomnienia pamiętali. W czasach nienawiści kochali.
W czasach niewoli walczyli.

      10 października 2019 r. uczniowie klas siódmych i ósmej obejrzeli  w kinie Warszawa w Przeworsku film  Legiony w reżyserii D. Gajewskiego. Tym  samym nasza szkoła włączyła się w akcję edukacyjną  Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Historii Polski, dotyczącą słynnej formacji wojskowej, jaką były Legiony Józefa Piłsudskiego walczące podczas I wojny światowej. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej. Film jest opowieścią o młodych Polakach, chłopcach i dziewczętach,  wchodzących w dorosłość, którzy  w imię zasad, wyznawanych wartości i ideałów nie wahali rzucić się w wir walki przeciwko europejskim tyranom. Wielka wojna 1914-1918  jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie opowieści o młodzieńczej miłości, przyjaźni, nadziei, trudnych wyborach, marzeniach o wolności i dorastaniu w trudnych czasach. To także opowieść o atmosferze jaka panowała w szeregach legionistów  i wielkiej miłości do będącej w niewoli Ojczyzny. Film bardzo się podobał młodzieży i stał się inspiracją do pogłębienia wiedzy historycznej  z nim związanej w oparciu o pakiet edukacyjny na  lekcjach  historii i lekcji wychowawczej.

Dane Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce Grzęska 503 Tel. 16 648 71 25

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Aktualna godzina

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
108
281
389
398643
5201
8298
401212

Twój IP: 35.175.120.174
Aktualna data: 2019-11-18 08:59:57Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz