Company Logo
Rok patrona

Gminne Konkursy dla klas I - III

       Po powiatowych zmaganiach konkursowych, w których klasa III SP miała laureatów, w maju uczniowie przystąpili  do zmagań w konkursach gminnych. I tak 9 maja miał miejsce XV Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III SP organizowany w naszej szkole, w którym to Błażej Kojder i Rafał Lasek zajęli zaszczytne I miejsce, a Nikola Rojek - II miejsce.
       Następnie 23 maja do rywalizacji konkursowej przystąpili matematycy w Gminnym  Konkursie Matematycznym w Mirocinie i w nim również przedstawiciele naszej szkoły zajęli czołowe lokaty. Błażej Kojder zdobył I miejsce, Sandra Pieniążek  -III, Karolina Olejarka -  V miejsce.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, cieszymy się wraz z wami  i czekamy na dalsze sukcesy w kolejnych latach nauki.

 

V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

        Maj był miesiącem, kiedy wielu uczniów z naszej szkoły brało udział w różnych konkursach.  Dnia 11 maja w MOKu  w Przeworsku odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez SP nr 2 w Przeworsku. W konkursie wziął udział Zespół Wokalny, wykonujący anglojęzyczną piosenkę We are family, liczący 7 dziewczyn z klasy VII – W. Brewczyńska, Z. Pieniążek, K. Kaszany, J. Litwińska, K. Uchman, O. Żelazna, W. Sanecka.  21 maja odbył się natomiast konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych English Fan w którym brały udział dwie uczennice z naszej szkoły – W. Brewczyńska – zdobywczyni I miejsca, oraz Z. Pieniążek. Natomiast 28 maja odbył się Omnibus w Ujeznej, drugie miejsce zajęła z naszej szkoły drużyna, w której skład wchodzili W. Brewczyńska, K. Uchman i M. Brożbar. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w dalszych konkursach!

  

Z życia świetlicy szkolnej

      Minęły kolejne miesiące działalności naszej świetlicy. Przez ten czas zrealizowaliśmy wiele ciekawych akcji tematycznych i różnych inicjatyw. W związku z tym staliśmy się bogatsi o nową wiedzę, doświadczenia i umiejętności. Rozwijaliśmy także swoje pasje i zainteresowania. Obchodziliśmy wspólnie uroczystości, braliśmy udział w konkursach szkolnych i gminnych. Zorganizowaliśmy konkurs pt; Pisanka wielkanocna. Na szczeblu gminnym ośmioro podopiecznych zostało laureatami konkursu prezentując najciekawsze ozdoby świąteczne.

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek  w formie zdjęć z naszej działalności:
W zimowej szacie -  zobacz
Nakrycia głowy wczoraj i dziś -   zobacz
Skrzydlaci przyjaciele - zobacz
Wielkanoc tuż tuż - zobacz
Jak jadasz takie zdrowie posiadasz - zobacz
Ziemia nasz dom - ekoludek - zobacz

                                                                                    Dorota Kuruc

Powiatowy Konkurs Ortograficzny i Przyrodniczy

      6 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich „Mistrz Ortografii 2018”. Do konkursu przystąpili uczniowie z piętnastu szkół z terenu powiatu przeworskiego. Wzięło w nim udział 18 uczniów klas drugich i 56 uczniów klas trzecich. Miło nam podzielić się radosną wiadomością iż uczennica kl. II Agata Polek zajęła w nim III miejsce zaś Gabriela Krajnik otrzymała wyróżnienie.
      W kategorii klas III już drugi raz  uczeń Rafał Lasek zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii.
      W dniach 18 – 19 kwietnia 2018r odbył się II Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Młody Przyrodnik” dla uczniów klas II – VI. Do konkursu przystąpiło 59 uczniów z dziesięciu szkół z terenu powiatu przeworskiego. Naszą szkołę reprezentował w nim uczeń klasy III- Błażej Kojder i zajął on w nim III miejsce.
     Bardzo się cieszymy z bardzo dobrych wyników naszych najmłodszych uczniów, serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  

Powiatowy Turniej BRD 2018

     26 kwietnia 2018 r. w hali sportowej w Przeworsku odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Przeworsku. Do organizacji turnieju włączył się Wójt Gminy Przeworsk pan Daniel Krawiec.
     W rywalizacji brało udział 7 drużyn ze szkół podstawowych i 6 drużyn klas gimnazjalnych powiatu przeworskiego. Gminę Przeworsk w obydwu kategoriach reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzęsce.  Rywalizacja podzielona była na cztery konkurencje: teoretyczną – test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencja praktyczna z pomocy przedmedycznej polegała na udzieleniu przez całą drużynę pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Obydwie nasze drużyny zajęły w swoich kategoriach wiekowych III miejsca. Drużyny wystąpiły w następujących składach:
Szkoła podstawowa: Lidia Klin, Katarzyna Niemiec, Paweł Mirek, Szymon Kiełbicki
Gimnazjum: Katarzyna Balawender, Szymon Kojder, Bartosz Mirek.
Gratulujemy naszym drużynom sukcesu i życzymy udanych występów w kolejnych latach.

 

  

Gminny Turniej BRD 2018

         W dniu 24 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00 odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzęsce Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
        Turniej organizowany był w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I -  uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie szkół podstawowych (klasy VII, II i II gimnazjum). Drużyna grupy I składa się z czterech osób (2 dziewczynki i 2 chłopców). Drużyna grupy II jest trzyosobowa. Zadania konkursowe obejmowały:
a) rozwiązywanie testów teoretycznych (test wiedzy, test skrzyżowań)
b) wykonanie zadań praktycznych - jazda rowerem po torze sprawnościowym.
Patronat nad Turniejem objęli: WÓJT GMINY PRZEWORSK p. DANIEL KRAWIEC i DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRZĘSCE p. JANUSZ SKOWRONEK. Nad przebiegiem zawodów czuwali sierżant Tomasz Janusz i mł. aspirant Marek Pełka z KPP w Przeworsku.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
Grupa I
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Grzęsce (Lidia Klin, Katarzyna Niemiec, Szymon Kiełbicki, Paweł Mirek)
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Studzianie
Grupa II
I miejsce  - Szkoła Podstawowa w Grzęsce (Katarzyna Balawender, Bartosz Mirek, Szymon Kojder)
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Ujeznej
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Studzianie

Gratulujemy drużynom z Grzęski i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

  

  

zdjęcia w galerii

Gminny Turniej w piłce siatkowej dziewcząt 2018

          We wtorek 23 stycznia 2018 r. odbył się w Rozborzu Finał Gminny w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju wystąpiły zespoły z: Nowosielec, Rozborza, Mirocina, Studziana, Świętoniowej i Grzęski. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce, przegrywając w finale z drużyną z Rozborza.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

 

Gminny Turniej w piłce siatkowej chłopców 2018

         W środę 17 stycznia 2018 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzęsce Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z terenu Gminy Przeworsk: Nowosielec, Urzejowic i Grzęski. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym". Wyniki meczów: Nowosielce : Urzejowice - 0 : 2, Grzęska : Nowosielce - 2 : 0, Urzejowice : Grzęska - 2 : 0. Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Urzejowicwe
II miejsce - Grzęska
III miejsce - Nowosielce

         Po zakończeniu zawodów Wójt Gminy Przeworsk Pan Daniel Krawiec i Dyrektor Szkoły Pan Janusz Skowronek podziękowali wszystkim uczestnikom za rywalizację i pogratulowali sukcesów, a następnie wręczyli pamiątkowe dyplomy i puchary.

Dziękujemy drużynom za wspaniałą rywalizację oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów.


więcej zdjęć w galerii

Świąteczna Bombka Bożonarodzeniowa

      Pod koniec listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym konkursie plastycznym pod tytułem  „Świąteczna Bombka Bożonarodzeniowa. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i starannością przygotowywały swoje prace. Wykazały się ogromną pomysłowością i różnorodnością technik zdobienia bombek.  Dziewięcioro wychowanków naszej szkoły  zostało laureatami konkursu. 5 grudnia w Urzędzie Gminy w Przeworsku odbyło się uroczyste wręczenie  dyplomów i nagród.

więcej zdjęć w galerii

Apetyt na zdrowie

       28 listopada dobiegł końca trwający 3 miesiące projekt pod tytułem „Apetyt na zdrowie”.  Z tej to okazji gościliśmy w naszej szkole pana wójta Daniela Krawca oraz panią dyrektor Sabinę Południak. Dzieci po raz ostatni przygotowały wspólnie pyszności, które z wielkim apetytem zjadły. Tym razem były to wręcz małe dzieła sztuki-trójwymiarowe prace wykonane z owoców. Mali artyści na zakończenie projektu odebrali z rąk pana wójta dyplomy za aktywny udział w zajęciach kulinarnych.

zdjęcia w galerii

Sukcesy Michała w konkursach literackich

      Uczeń naszej szkoły Michał Szewczyk z klasy II gimnazjum może poszczycić się znaczącymi sukcesami w ogólnopolskich konkursach literackich, w których brał udział.
      Pierwszym z nich był Ogólnopolski Konkurs Literacki „Piórem Malowane 2017”, którego tematem były „Poszukiwania w graciarni umysłu”. Jury na posiedzeniu w dniu 28 grudnia 2017 r. rozpatrzyło prace uczestników Konkursu  w czterech kategoriach wiekowych,  z rozróżnieniem na poezję i prozę. Michał w kategorii  PROZA 12- 14 LAT został laureatem konkursu.
      Druga praca Michała wzięła udział w XXIV edycja  Konkursu Literackiego – Ikarowe Strofy, organizowana Przez Klub DG RSZ i Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „SWAT”. W kategorii do 16 roku życia - Michał Szewczyk  otrzymał wyróżnienie.
Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Gminny Konkurs Recytatorski

       12 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  konkursie recytatorskim pt. ,, Świąteczne spotkania z poezją”. Konkurs odbył się w Sali Narad Urzędu Gminy i został zorganizowany  przez Bibliotekę Publiczną Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach i Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku, pod patronatem Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 turniejem recytatorskim. Uczestnicy w pełnym skupieniu prezentowali przygotowane utwory. Po prezentacjach nastąpiły obrady jury, zaś po nich ogłoszono wyniki.
W kategorii klas I – III                           Rafał Lasek  kl. III  otrzymał  wyróżnienie
W kategorii klas IV – VI                          Angelika Pieniążek  kl. IVa  zajęła I miejsce
W kategorii klas VII  oraz II – IIIG           Anna Słysz   kl. VII  otrzymała  wyróżnienie

                                                                                                        

                                                                                                       Gratulujemy!

 

  

IV Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej chłopców

      W czwartek, 7grudnia 2017 r. odbył się na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Grzęsce, IV Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej w kategorii chłopców. Organizatorem zawodów było TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW PIŁKI SIATKOWEJ „S O K Ó Ł" oraz Szkoła Podstawowa w Grzęsce. W zawodach wzięły udział drużyny z terenu Gminy Przeworsk: Mirocina, Nowosielec, Świętoniowej, Grzęski i Urzejowic. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęły bardzo dobre II miejsce, przegrywając jedynie z zespołem z Urzejowic.
      Drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Prezesa Towarzystwa "Sokół" - Pana Aleksandra Harpulę.
Gratulujemy drużynie chłopców sukcesu i dziękujemy za  reprezentowanie naszej szkoły w zawodach.


więcej zdjęć w galerii

IV Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej dziewcząt

      We wtorek 5 grudnia 2017 r. odbył się w Rozborzu IV Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej w kategorii dziewcząt. Organizatorem zawodów było TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW PIŁKI SIATKOWEJ „S O K Ó Ł" oraz Szkoła Podstawowa w Rozborzu. W zawodach wzięły udział drużyny z terenu Gminy Przeworsk: Mirocina, Nowosielec, Świętoniowej, Grzęski, Studziana i Rozborza. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły bardzo dobre II miejsce, przegrywając w finale z zespołem z Rozborza.
Skład drużyny: A. Maczuga, P. Rojek, J. Krupa, K. Balawender, M. Bury, A. Fudała, W. Kiełb, P. Klin, G. Orzech, A. Przeszłowska. K. Uchman.
      Drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Prezesa Towarzystwa "Sokół" - Pana Aleksandra Harpulę.
Gratulujemy drużynie dziewcząt sukcesu i dziękujemy za  reprezentowanie naszej szkoły w zawodach.

  

  

"Z podwórka na stadion"

   W czwartek 26 października 2017 r. o godz. 9:00 odbył się w na stadionie sportowym MOSiR w Przeworsku Powiatowy Turniej Piłki Nożnej "Z Podwórka Na Stadion o puchar Tymbarku". Szkołę Podstawową w Grzęsce reprezentowały dwie drużyny w kategorii U12 (klasa IV i V) . W zawodach wzięły również drużyny z Przeworska, Majdanu Sieniawskiego, Sieniawy i Tryńczy. Rywalizacja była bardzo zacięta, strzelono dużo bramek. Naszym piłkarzom nie udało się jednak zająć miejsc na podium, uplasowali się odpowiednio na IV i V miejscu.

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/2017

Przedstawiamy wykaz konkursów w jakich brali udział uczniowie Zespołu Szkół w Grzęsce w roku szkolnym 2016/2017

Konkursy: szkolne gminne i tematyczne

 

Dane Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce Grzęska 503 Tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Losowe zdjęcia

L4.jpg

Online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
100
90
190
289678
2700
4225
290682

Twój IP: 54.198.96.198
Aktualna data: 2018-08-20 20:14:05Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz