Company Logo
Rok patrona

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2018

       Dzień Edukacji Narodowej został ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca, bo tak brzmiała pełna nazwa Komisji Edukacji Narodowej (KEN) została powołana na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przez sejm rozbiorowy 14 października 1773 roku. Pomysłodawcą był ksiądz Hugo Kołłątaj. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty w Polsce i pierwszą taką instytucją w Europie.
     Dzień Edukacji Narodowej jest to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Z tej okazji w poniedziałek 15 października 2018 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Grzęsce uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas II i III, chór szkolny oraz Samorząd Uczniowski.

więcej zdjęć w galerii

Szkolenie dla rodziców

     20 września 2018 r. na wywiadówce szkolnej w Szkole Podstawowej w Grzęsce odbyła prelekcja dla rodziców pn. "Autyzm i zespół Aspergera oraz wczesne diagnozowanie zaburzeń psychicznych i chorób psychicznych u dzieci.
    Szkolenie odbyło się w ramach zadania realizowanego przez Gminę Przeworsk pt. "Niebieskie motyle - kompleksowo naprzeciw potrzebom dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera".

Zadanie publiczne „Na tropie wiedzy”

      Zadanie publiczne „Na tropie wiedzy” współfinansowane jest ze środków Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Realizowane jest przez Parafię Rzymskokatolicką w Rozborzu (Lider zadania) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Jest to zadanie publiczne, którego głównym celem jest wsparcie edukacyjne, rzeczowe dzieci i młodzieży prezentującej wysoki poziom intelektualny i osiągającej bardzo wysokie wyniki w nauce. Powyższe zadanie skierowane jest do 60 dzieci na terenie Gmin: Przeworsk, Laszki i Wielkie Oczy położonych w powiatach: przeworskim, jarosławskim i lubaczowskim.
      Dzieci wezmą udział w 4 warsztatach edukacyjnych (po 2 godziny) dla 4 grup zorganizowanych w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu. Uczestnicy zadania zostaną wyposażeni w umiejętności interpersonalne pomocne w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji rówieśniczych, poszerzą zakres wiedzy w obszarze przedmiotów ścisłych, pobudzą wewnętrzną motywację do wysiłku intelektualnego i wytężonej pracy.
     Powyższe działania wskażą dzieciom nowe inspiracje, perspektywy na przyszłość, rozbudzą ich pasje, pozwolą odkryć własny potencjał i nauczą ich podejmowania nowych, nietuzinkowych decyzji.

Rocznica śmierci Patrona Szkoły 2018

      W dniu siedemnastego września bieżącego roku, odbył się uroczysty apel z okazji siedemdziesiątej trzeciej rocznicy śmierci naszego patrona - Władysława Kojdra. Uroczystość przygotowywał Samorząd Uczniowski, a chór ( pod czujnym okiem pani Małgorzaty Śliwy) jeszcze ją upięknił śpiewem. Przewodnicząca szkoły zapoznała uczniów z życiorysem Władysława Kojdra. Pamiętamy o tym odważnym człowieku!

Katarzyna Balawender

 

  

"Niebieskie motyle"

      Od miesiąca czerwca 2018 roku w szkole realizowane jest zadanie "Niebieskie motyle - kompleksowo naprzeciw potrzebom dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera" realizowanego w ramach budżetu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu "Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi" - edycja 2018 oraz budżetu Gminy Przeworsk.
     W ramach zadania utworzono salę do terapii metodą integracji sensorycznej, gdzie odbywają zajęcia dla dzieci z terenu Gminy Przeworsk. Cześć zajęć została już zrealizowana, pozostała część odbywać się będzie w każdy piątek w godz od 8.00 do 9.40 oraz od 15.30 do 18.50 do dnia 15.12.2018 roku.

 

Dane Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce Grzęska 503 Tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Losowe zdjęcia

L4.jpg

Online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
89
363
1224
305763
5432
5828
309305

Twój IP: 54.226.209.201
Aktualna data: 2018-11-21 04:37:58Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz