Company Logo
Rok patrona

„Jak niebieskie motyle…”.

      W poniedziałek 20 maja odbył się w naszej szkole występ artystyczny grupy CRAZY ART ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie. Zaprezentowany program  „Jak niebieskie motyle…”. miał na celu przybliżenie problematyki związanej z autyzmem, uświadamianie, że wokół nas żyją osoby, które w inny sposób niż my widzą i odbierają świat.

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzęsce

        Nasza szkoła co roku, w maju, organizuje spotkanie najmłodszych uczniów ze strażakami, aby Ci mogli obejrzeć  sprzęt strażacki i wysłuchać ciekawych opowieści  o niebezpiecznej i bardzo ciężkiej pracy strażaków. W tym roku  takie spotkanie miało miejsce w piątek, 17 maja. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klas I – III odwiedziły OSP w Grzęsce. Z okazji święta św. Floriana złożyły strażakom życzenia i wręczyły zrobione przez siebie laurki. Potem popróbowały swoich sił przy strażackim wężu, co okazało się wcale niełatwym wyczynem i obejrzały najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy, także do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z przejęciem słuchały opowiadań strażaków, a kilkoro z nich zadeklarowało nawet chęć zostania strażakiem. I o to właśnie chodzi, żeby jak najwcześniej rozbudzić w dziecku takie zainteresowania.  Na koniec uczniowie zjedli słodki poczęstunek, którym zostali obdarowani  przez strażaków, po czym żegnani dźwiękami strażackich syren,  wróciliśmy wszyscy do szkoły.

Dziękujemy drużynie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzęsce za tę piękną i pouczającą lekcję.

   

Święto Konstytucji 3 Maja 2019

       W poniedziałek, 6 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego. Uczniowie całej szkoły, zebrali się w sali gimnastycznej. Kiedy rozpoczęła się uroczystość wprowadzono sztandar szkoły i z powagą odśpiewano hymn. Po hymnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy Va i chór szkolny.

 

  

Zajęcia w Bibliotece Publicznej w Grzęsce

     W związku z omawianiem lektury pt.” Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa J. Bednarek 25 III klasa pierwsza brała  udział w zajęciach w Bibliotece publicznej w Grzęsce. Dzieci na początku zapoznały się z metryczką książki oraz z jej oprawą graficzną. Następnie pani bibliotekarka przeczytała im dwa pierwsze rozdziały lektury, które bardzo je zaciekawiły. Słuchały z uwagą, a następnie chętnie opowiadały się na temat wysłuchanego fragmentu utworu. Kolejne przygody skarpetek poznawały przez cały tydzień w klasie obrazując je pomysłowymi ilustracjami.

 


     5 kwietnia  w bibliotece publicznej dla klasy pierwszej zostały zorganizowane warsztaty plastyczne , na których uczniowie samodzielnie wykonywali pisanki wielkanocne. Pani bibliotekarka na początku zajęć zapoznała dzieci z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi panującymi w naszym regionie, a następnie dzieci ozdabiały swoje pisanki, aby w Wielką Sobotę pięknie ozdabiały ich koszyki ze święconką. Wszystkie materiały i pomoce do zajęć zostały zakupione przez panią bibliotekarkę za co serdecznie dziękujemy.

   

  

Egzaminy ósmoklasistów 2019

     W dniach 15 - 17 kwietnia 2019 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzęsce, podobnie jak w całej Polsce, egzaminy ósmoklasistów. W pierwszym dniu z języka polskiego, następnie z matematyki, a w ostatnim dniu z języka angielskiego lub rosyjskiego. Wszyscy uczniowie przystąpili do egzaminów i mamy nadzieję, że osiągnięte wyniki będą wyśmienite.

 

  

SKC dla polskich dzieci na Białorusi

      Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę alb komunijnych. Dary zostaną przekazane polskim dzieciom mieszkającym w Chadziłowicach na Białorusi, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się w akcję z serca dziękujemy.

  

Egzaminy gimnazjalne 2019

      W dniu 10 kwietnia 2019 r., mimo strajku w oświacie, uczniowie klasy III gimnazjum Szkoły Podstawowej w Grzęsce przystąpili do egzaminów kończących ten okres nauki. W pierwszym dniu, w części humanistycznej egzamin przebiegał w dwóch etapach: historia i wiedza o społeczeństwie, a następnie język polski. W kolejnych dniach uczniowie będą mogli się sprawdzić z przedmiotów ścisłych: z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z  matematyki oraz znajomości języka obcego nowożytnego, na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.
      Wszyscy uczniowie klasy III (20 osób) przystąpili dzisiaj do egzaminu. Życzymy jak najlepszych wyników!!!

 

  

Komiksowe warsztaty w naszej bibliotece

       Komiks przeżywa dziś swoje najlepsze chwile w całej historii istnienia tego medium w naszym kraju.  O komiksie piszą opiniotwórcze media. Rysunkowe opowieści trafiły na listę lektur, do podręczników, a wielu firmom i instytucjom służą do celów edukacyjnych, promocyjnych i reklamowych. W związku z tym w listopadzie uczniowie kl. IV oraz Va uczestniczyli w warsztatach: Jak narysować komiks? Mini komiksy stworzone przez dzieci pokazały  ich twórcze zacięcie.

 

więcej zdjęć w galerii

Polecam Ci tę książkę…

      W grudniu w bibliotece odbyło się spotkanie liderów czytelnictwa z kl. VII, VIII oraz IIIG  pod hasłem Polecam Ci tę książkę… W trakcie spotkania uczniowie prezentowali swoje ulubione pozycje książkowe oraz dzielili się wrażeniami po ich przeczytaniu. Następnie  zachęcali zebranych do  sięgnięcia po nie.
      Młodzież uczestnicząca w tym przedsięwzięciu, to uczniowie, którzy o książkach potrafią rozmawiać godzinami i z pasją.  

  

  

„Nasi Rodacy- Żołnierze Niezłomni”

    W niedzielę 24 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozpoczynających się w naszej Gminie i miejscowości obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączonych z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej naszym rodakom ks. dziek. Antoniemu Olejarce i kpt. Stanisławowi Olejarce pseud. "Oko".
     Uroczystości rozpoczęły się montażem słowno – muzycznym, w którym młodzież zaśpiewała piosenki żołnierskie z czasów II wojny światowej oraz przybliżyła poezję Stanisława Olejarki. Następnie zaproszeni goście oraz społeczność wiejska i szkolna wzięli udział we Mszy św. w intencji żołnierzy niezłomnych sprawowanej przez Dziekana Dekanatu Przeworsk ks. prałata Tadeusza Gramatykę oraz proboszcza parafii pw. Krzyża Świętego w Grzęsce ks. prałata Stanisława Ozgę. Po Mszy Św. wszyscy udali się na plac przy Wiejskim Domu Kultury, gdzie po wciągnięciu flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej walkę oraz wierną służbę Bogu i Ojczyźnie braci Olejarków. Następnie przedstawiciel rodziny pan Janusz Olejarka przybliżył biografię ojca i stryja. Głos zabrali również zaproszeni goście. Uroczystość zakończyła się apelem poległych ,oddaniem salwy honorowej przez żołnierzy Wojska Polskiego oraz złożeniem kwiatów i zniczy pod tablicą.
      Dla naszych uczniów była to kolejna żywa lekcja historii i świadectwo wielkiego patriotyzmu.

 

  

więcej zdjęć w galerii

„Spotkanie z podróżnikiem”

     1 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy kolejne już „Spotkanie z podróżnikiem”, Panem Grzegorzem Chachurą, z grupy Trzask.pl. Tym razem podróżnik z wielką pasją opowiadał o tym co widział i czego się dowiedział o Amazonii. Mówił o rejsie po największej rzece świata - Amazonce, o życiu w dżungli i jak przetrwać w niej ulewę oraz jak piękny jest to zakątek świata. Dwugodzinna prezentacja wzbogacona była pokazem multimedialnym i rekwizytami przywiezionymi z podróży. Uczniowie oglądali ostre zęby piranii oraz maczetę, która jest niezbędna podczas poruszania się po dżungli. Spotkanie z podróżnikiem cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i z pewnością rozbudziło wśród nich chęć zwiedzania świata.

 

Odpowiedzialność nieletnich

     W Szkole Podstawowej w Grzęsce odbył się cykl spotkań z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku: aspirantem sztabowym Justyną Urban i młodszym aspirantem Mariuszem Czyrny. Pierwsza pogadanka, dla rodziców, odbyła się w dniu 31 stycznia, natomiast spotkanie z uczniami szkoły miało miejsce 7 lutego 2019 r. dla grupy młodszej kl. IV - VI i starszej VI - III gimnazjum. Tematem zajęć była "Odpowiedzialność nieletnich za popełniane czyny karalne, cyberprzemoc, narkotyki i dopalacze".
    Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia przyczynią się do podniesienia poziomu wiedzy i świadomości prawnej, a tym samym bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszej miejscowości.

więcej zdjęć w galerii

Dzień Babci i Dziadzia

      30 stycznia 2019r. o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej w Grzęsce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowana przez nauczycieli i dzieci z oddziałów przedszkolnych.
     Przybyli goście zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie  po oficjalnym powitaniu rozpoczęła się część artystyczna. Starsza grupa przedszkolna recytowała wiersze, śpiewała piosenki, wykonała taniec:  „Piratów i Elzę”. Dzieci z młodszej grupy przygotowały inscenizację do wiersza „Awantura na podwórku”, zaśpiewały piosenkę, zatańczyły sambę i wystąpiły w satyrycznym przedstawieniu „Babuszki”. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
    Po przedstawieniu pan dyrektor Janusz Skowronek podziękował wszystkim młodym artystom i przybyłym gościom. Następnie przedszkolaki złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom oraz wręczyły im wcześniej przygotowane laurki.

zdjęcia w galerii

Zabawa karnawałowa dla najmłodszych

      4 lutego, jak co roku w porze karnawału, odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I – III. Zabawę prowadził wodzirej, który ani na moment nie pozwolił dzieciom, by się nudziły. Muzyka, tańce, różne konkursy i zawody uatrakcyjniały świetną  zabawę. Stroje karnawałowe, w które przebrane były dzieci, nie miały sobie równych. Koty, czarownice, wróżki, policjanci, strażacy i inne osobistości uwijały się na parkiecie w rytm muzyki. Miłą atmosferę umilił słodki poczęstunek, który przygotowali dla dzieci rodzice. Była to dla wszystkich  uczniów wspaniała  nagroda za ciężką i mozolną pracę w pierwszym semestrze. Wszyscy super się bawili i zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. Za to wszystko dziękują rodzicom uczniowie i nauczyciele.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do galerii

Narty Dzieciom 2019

      Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzęsce, wyjechali do Puław Górnych, by uczyć się i doskonalić umiejętności jazdy na nartach. Tym razem trafiliśmy na wyśmienite warunki pogodowe. Niewielki mróz, duża ilość śniegu sprawiły, że obydwa zorganizowane wyjazdy były niezwykle udane.
     Pierwszy wyjazd miał miejsce we wtorek, 22 stycznia 2019 r. O godzinie 7 rano udaliśmy się na stok KiczeraSki. W wyjeździe tym wzięli udział uczniowie klas starszych, którzy opanowali już podstawy jazdy na nartach i mogli doskonalić swoje umiejętności na stoku korzystając z głównego wyciągu, pod opieką instruktorów i opiekunów. O godzinie 13.30 miała miejsce przerwa na posiłek w restauracji przy wyciągu. Dalsze zajęcia trwały do godziny 17. Niestety musieliśmy oddać sprzęt narciarski, by przed późną nocą wrócić do domu. Około godziny 20.30 przyjechaliśmy do Grzęski.
    Drugi wyjazd miał miejsce w piątek 25 stycznia i  podobnie jak we wtorek wyjechaliśmy na stok o godzinie 7.00. Tym razem w wycieczce wzięli udział głównie uczniowie klas młodszych. Po przyjeździe na miejsce i wypożyczeniu sprzętu powstała jedna grupa (ok. 15 osób) która pod opieką instruktorów, uczyła się jazdy od podstaw, natomiast pozostali, z ogromnym entuzjazmem,  jeździli już sami na średnim lub głównym wyciągu, oczywiście pod czujnym okiem opiekunów. Czas miło i szybko minął, najmłodsi przed końcem zajęć szusowali już sami na małym wyciągu, więc zajęcia kończyli raczej niechętnie. O godzinie 20.30 zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Grzęski.
    
Pobyt na stoku był współfinansowany przez Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki w ramach programu "Narty dzieciom".
     Dziękujemy organizatorom wyjazdu, instruktorom, opiekunom i rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

   

  

Zabawa karnawałowa 2019

     We wtorek 29.01.2019 r. odbyła się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Grzęsce zabawa karnawałowa. Organizacją imprezy  zajął się Samorząd Uczniowski. Ciepłą herbatę, napoje, pyszne ciastka przygotowywali rodzice, za co serdecznie dziękujemy.
      Już o 16.30 przy pierwszych dźwiękach muzyki, rozpoczęła się zabawa. Wszystkim dopisywały humory i świetnie się bawili. Prawdziwą furorę robiła Makarena, zabawa w pociąg, chusteczka i oczywiście "Belgijka". Czas szybko minął do godziny 20.00 kiedy wszyscy rozeszli się do swoich domów.

więcej zdjęć w galerii

Wiersze Tuwima

      Kolejny raz okazało się , że wiersze Juliana Tuwima są ponadczasowe, wciąż aktualne i za każdym razem inaczej  odkrywane i interpretowane. Kolejny raz okazało się, że ciągle bawią, uczą i wychowują, że są niezastąpioną formą miłego spędzania czasu.
     Zajęcia z lekturą „Wiersze dla dzieci” Juliana Tuwima były okazją, by się o tym przekonać. Uczniowie z klasy II fantastycznie bawili się, recytując wybrane utwory i inscenizując ich treść. Wykorzystane rekwizyty wzbogaciły i uatrakcyjniły zajęcia. Każde dziecko mogło wykazać się  własną inwencją, pomysłowością, a tym samym zaprezentować swoje mocne strony.
      Po takiej wspaniałej zabawie wszyscy na pewno chętniej będą sięgać po książkę. Bo przecież o to właśnie chodzi, by nie tylko komórka, ale również i książka była przyjacielem dziecka!

zdjęcia w galerii

Baśnie i legendy

    W listopadzie 2018r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Grzęsce pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Skowronek opracowywali lekturę „O krakowskich psach i kleparskich kotach” autorstwa Barbary Tylickiej.
     Ta i wiele innych książek zostały zakupione z funduszy pochodzących z Narodowego Programu Wsparcia Czytelnictwa i znacząco wzbogaciły księgozbiór szkolnej biblioteki. Dzięki temu każdy uczeń mógł skorzystać z lektury podczas jej opracowywania.
     W czasie zajęć uczniowie czytali fragmenty książki, wykonywali ilustracje, z których następnie stworzyli własny album. Podczas tych zajęć wędrowaliśmy przez polskie miasta, zwiedzaliśmy je wirtualnie i poznawaliśmy baśnie i legendy z nimi związane.  Wczuwaliśmy się w tamte czasy i historie, odgrywając różne scenki. Odbyliśmy wędrówkę wzdłuż Wisły: od Krakowa aż po Gdańsk. Były to zajęcia bardzo emocjonujące, które znacząco przybliżyły dzieciom historię Polski. Zintegrowały uczniów, gdyż praca w grupach wymagała od nich umiejętności planowania, współpracy i współdziałania.
     Efekty pracy z lekturą „O krakowskich psach i kleparskich kotach” można obejrzeć  na zamieszczonych niżej zdjęciach, a także oglądając wykonane  przez dzieci prace, które znalazły swoje miejsce w szkolnej bibliotece. Zapraszamy do ich obejrzenia.

więcej zdjęć w galerii

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

        12.12.2018 r członkowie Caritasu z większą lub mniejszą pomocą rodziców  upiekli świąteczne pierniczki. Następnie wypieki przynieśli do szkoły, gdzie odbyło się ich dekorowanie. Wszyscy w dekoracje włożyli całe swoje serce, dzięki temu pierniki były pyszne i pięknie wyglądały.  Sprzedaż pierników przewidziana była na 16 i 23 grudnia, jednak sprzedały się wszystkie w pierwszym terminie, ku naszej wielkiej  radości. Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszego dzieła. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w podobnych akcjach. Dobrze czynić dobrze!

Członkowie  Koła Caritas i  Szkolnego Wolontariatu

 

  

zdjęcia w galerii

Wigilia szkolna 2018

         W piątek 21 grudnia w ostatni dzień nauki szkolnej przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowane zostało w Szkole Podstawowej w Grzęsce spotkanie wigilijne. O godz. 10.00 zgromadziliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie spędziliśmy wspólne chwile w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski i chór szkolny. Po części artystycznej wręczone zostały nagrody w konkursach: historycznym oraz organizowanym przez bibliotekę szkolną i świetlicę. Na zakończenie oficjalnej uroczystości Pan Dyrektor złożył wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia.
        Po wspólnym spotkaniu na sali gimnastycznej, wszyscy uczniowie, wychowawcy i nauczyciele spotkali się w klasach przy wigilijnym stole.

zdjęcia z wigilii

Spotkanie z poezją

     Czytanie dzieciom przez dorosłych staje się powoli naszą tradycją. Również w tym roku, 3 grudnia spotkaliśmy się w Domu Kultury w Grzęsce, by posłuchać pięknych wierszy o naszej Ojczyźnie. Znane osoby, na czele z Wójtem Gminy  panem Danielem Krawcem, przybliżały przedszkolakom i uczniom klas najmłodszych poezję patriotyczną. Była to kontynuacja obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i zarazem piękna lekcja historii.
     Okazało się, że dzieciom nie były obce wiersze czytane w czasie tego spotkania - kilkoro uczniów samodzielnie recytowało niektóre z nich. Zagadki i quizy zorganizowane na zakończenie tej imprezy,  jako podsumowanie wiedzy  na temat Polski, nie sprawiły dzieciom najmniejszej trudności. Nagrody, które ufundował dla dzieci pan Wójt, były w pełni zasłużone. Z pewnością uznania należą się także nauczycielom, dzięki którym  taką wiedzę  najmłodsi  posiadają.
    Przyjemnie spędzać czas z dobrą lekturą, dlatego czekamy na kolejne takie spotkanie.  Dziękujemy za miłe wrażenia.

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do fabryki bombek w Rzeszowie

     W dniu 29 listopada 2018 r. odbyła się wycieczka do fabryki bombek w Rzeszowie. W wycieczce wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych „3,4 i 5-latków” pod opieką p. Moniki Stafiej i p. Magdaleny Pawlik  oraz „5 i 6-latków” pod opieką p. Elżbiety Jankowskiej. W opiece podczas wycieczki pomagały również p. Natalia Maziarz i p. Izabela Kiełb oraz dwoje rodziców młodszych dzieci.
      Wycieczka wiązała się z wielkimi emocjami dzieci. W fabryce bombek w Rzeszowie dzieci miały okazje zobaczyć  kolejne etapy powstawania bombki wytwarzanej ze szklanych rurek. Z zaciekawieniem oglądały rozgrzewanie szkła nad palnikiem, dmuchanie szkła, srebrzenie bombki oraz malowanie i ozdabianie. Po zapoznaniu się z procesem powstawania bombek dzieciom zostały zaprezentowane najciekawsze wzory bombek wyprodukowanych w fabryce. Na koniec wizyty każde z dzieci otrzymało białą bombkę ze swoim imieniem.
    W drodze powrotnej dzieci odwiedziły również McDonalda, gdzie zjadły posiłek, a następnie w doskonałych humorach wróciły do przedszkola.

więcej zdjęć w galerii

Mikołajkowa przemiana

     W dniu 6 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie mikołajkowe pt.: „Mikołajkowa przemiana”. W przedstawieniu wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego 5, 6-latków pod opieką p. Elżbiety Jankowskiej oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej pod opieką p. Doroty Kuruc.    
     Po wspaniałych występach dzieci odwiedził niezwykły gość – Święty Mikołaj. Przybył on do dzieci z podarunkami. Święty Mikołaj udał się wraz z przedszkolakami do sali przedszkolnej, gdzie wręczył prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Każdy przedszkolach osobiście odebrał swój prezent od Świętego Mikołaja. Chętne dzieci mogły stanąć z nim do wspólnej fotografii.  Następnie dzieci zaśpiewały wspólnie  piosenkę i pożegnały gościa.
     Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

więcej zdjęć w galerii galerii2

Spotkanie z policjantem

         W dniu 23 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy kolejnego gościa. Odwiedził nas pan policjant. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy „3,4 i 5-latków” pod opieką p. Moniki Stafiej i p. Magdaleny Pawlik  oraz z grupy „5 i 6-latków” pod opieką p. Elżbiety Jankowskiej.
       Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.  Pan Policjant opowiedział dzieciom o swojej pracy, wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. 
      Na koniec spotkania dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć radiowóz policyjny, a nawet usiąść za jego kierownicą. Na pożegnanie przedszkolaki zrobiły sobie z Panem Policjantem pamiątkowe zdjęcie.

więcej zdjęć w galerii

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

      W sobotę 8 grudnia odbył się V Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Środowisk Lokalnych o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej w Grzęsce. W zawodach brało udział 6 drużyn z: Grzęski, Gorliczyny i Studziana, Świętoniowej i Chałupek. Po ciężkich zmaganiach pierwsze miejsce zajęła Grzęska I, drugie Gorliczyna, trzecie Świętoniowa, czwarte Chałupki, piate Grzęska II i szóste Studzian. Wszystkie drużyny otrzymały puchary sponsorowane przez Wójta gminy Przeworsk p. Daniela Krawca.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Spotkanie z leśnikami

        W dniu 29 października 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa Sieniawa. W spotkaniu wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych „3,4 i 5-latków” pod opieką p. Moniki Stafiej i p. Magdaleny Pawlik  oraz „5 i 6-latków” pod opieką p. Elżbiety Jankowskiej,  jak również dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej pod opieka p. Doroty Kuruc.
        Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu leśnika, utrwalenie wiadomości dotyczących lasu i zwierząt w nim żyjących oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Na początku spotkania goście opowiedzieli dzieciom o swoim mundurze, zwrócili również uwagę na odpowiedni strój do lasu. Opowiedzieli nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślali, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę.
     Na koniec dzieci z grupy 5-6-latków zaprezentowały naszym gościom krótki program artystyczny w podziękowaniu za bardzo ciekawe spotkanie.

 

Rodzinny Turniej Piłki Nożnej 2018

       Dnia 1 grudnia 2018 r. odbył się w  hali sportowej w Szkole Podstawowej w Grzęsce Rodzinny Turniej  Piłki  Nożnej z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. W zawodach wzięło udział siedem drużyn składających się z rodziców  i  uczniów. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale, a zwycięzcy pamiątkowe puchary ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Grzęsce Pana Janusza Skowronka oraz Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Grzęsce Pana Michała Przeszłowskiego. Wyniki zawodów:
I miejsce – Grzęszczanka
II miejsce – Krokiety
III miejsce –  Janusze
IV miejsce – Zakolnicy
V miejsce – Oczy zielone
VI miejsce – Kaziki
VII miejsce – Maćki
Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i wspaniałą zabawę.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Zabawa andrzejkowa 2018

      Dnia 29 listopada 2018 roku w hali sportowej odbyła się zabawa andrzejkowa. Licznie zebrane dzieci i młodzież mogli wspólnie bawić się i tańczyć przy dobrze im  znanych piosenkach.Samorząd Uczniowski przygotował atrakcje, w których uczestniczyć mogli wszyscy. Nie zabrakło znanych zabaw tj. chusteczki czy belgijki. Dużym zainteresowaniem okazała się gra w krzesełka.Zabawa była bardzo udana.

                                                                                            Wiktoria Kiełb

 

  

więcej zdjęć w galerii

 

„Droga do wolności”

         

         Pod takim hasłem 18 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
         Uroczystość zainaugurowało odsłonięcie i poświęcenie obelisku  upamiętniającego tę rocznicę, a ufundowanego przez Wójta Gminy Przeworsk Pana Daniela Krawca. Następnie zaproszeni goście oraz społeczność wiejska i szkolna wzięli udział we Mszy św., która sprawowana była w intencji Ojczyzny. Obchody zwieńczyła uroczysta akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a którą przygotowali nauczyciele pod kierunkiem pani mgr Marty Bednarz. Licznie przybyli mieszkańcy mieli okazję przypomnieć sobie krwawe dzieje naszego narodu w dążeniu do upragnionej wolności. Wszyscy artyści: ci mali i ci więksi otrzymali za swoje występy gromkie brawa.
         To święto na długo zostanie w pamięci tych, którzy w nim uczestniczyli.

  

  

  

zdjęcia z uroczystości w galerii

Śpiewamy dla Niepodległej

O godzinie 11.11 cała szkoła śpiewa Hymn dla Niepodległej

więcej zdjęć w galerii

PASOWANIE NA UCZNIÓW SZKOŁY

         7 listopada 2018r. w naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie, a mianowicie pierwszaki zostały przyjęte do braci szkolnej, złożyły ślubowanie i były pasowane na uczniów przez pana dyrektora. Przygotowania do tej imprezy trwały żmudne dwa miesiące. Nauka wierszy i piosenek oraz odpowiednia ich prezentacja to długie godziny prób, aby wszystko wyszło jak należy. Całą część artystyczną pomogli przygotować czwartoklasiści, gdyż jest to klasa nieliczna i trudno by było nauczyć się długiego scenariusza. Wysiłek się opłacił, bo wszystkim podobało przedstawienie. A teraz już nauka i witaj nowa przygodo - szkoło.

więcej zdjęć w galerii

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2018

       Dzień Edukacji Narodowej został ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca, bo tak brzmiała pełna nazwa Komisji Edukacji Narodowej (KEN) została powołana na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przez sejm rozbiorowy 14 października 1773 roku. Pomysłodawcą był ksiądz Hugo Kołłątaj. Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty w Polsce i pierwszą taką instytucją w Europie.
     Dzień Edukacji Narodowej jest to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Z tej okazji w poniedziałek 15 października 2018 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Grzęsce uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas II i III, chór szkolny oraz Samorząd Uczniowski.

więcej zdjęć w galerii

Szkolenie dla rodziców

     20 września 2018 r. na wywiadówce szkolnej w Szkole Podstawowej w Grzęsce odbyła prelekcja dla rodziców pn. "Autyzm i zespół Aspergera oraz wczesne diagnozowanie zaburzeń psychicznych i chorób psychicznych u dzieci.
    Szkolenie odbyło się w ramach zadania realizowanego przez Gminę Przeworsk pt. "Niebieskie motyle - kompleksowo naprzeciw potrzebom dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera".

Zadanie publiczne „Na tropie wiedzy”

      Zadanie publiczne „Na tropie wiedzy” współfinansowane jest ze środków Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Realizowane jest przez Parafię Rzymskokatolicką w Rozborzu (Lider zadania) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Jest to zadanie publiczne, którego głównym celem jest wsparcie edukacyjne, rzeczowe dzieci i młodzieży prezentującej wysoki poziom intelektualny i osiągającej bardzo wysokie wyniki w nauce. Powyższe zadanie skierowane jest do 60 dzieci na terenie Gmin: Przeworsk, Laszki i Wielkie Oczy położonych w powiatach: przeworskim, jarosławskim i lubaczowskim.
      Dzieci wezmą udział w 4 warsztatach edukacyjnych (po 2 godziny) dla 4 grup zorganizowanych w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu. Uczestnicy zadania zostaną wyposażeni w umiejętności interpersonalne pomocne w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji rówieśniczych, poszerzą zakres wiedzy w obszarze przedmiotów ścisłych, pobudzą wewnętrzną motywację do wysiłku intelektualnego i wytężonej pracy.
     Powyższe działania wskażą dzieciom nowe inspiracje, perspektywy na przyszłość, rozbudzą ich pasje, pozwolą odkryć własny potencjał i nauczą ich podejmowania nowych, nietuzinkowych decyzji.

Rocznica śmierci Patrona Szkoły 2018

      W dniu siedemnastego września bieżącego roku, odbył się uroczysty apel z okazji siedemdziesiątej trzeciej rocznicy śmierci naszego patrona - Władysława Kojdra. Uroczystość przygotowywał Samorząd Uczniowski, a chór ( pod czujnym okiem pani Małgorzaty Śliwy) jeszcze ją upięknił śpiewem. Przewodnicząca szkoły zapoznała uczniów z życiorysem Władysława Kojdra. Pamiętamy o tym odważnym człowieku!

Katarzyna Balawender

 

  

"Niebieskie motyle"

      Od miesiąca czerwca 2018 roku w szkole realizowane jest zadanie "Niebieskie motyle - kompleksowo naprzeciw potrzebom dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera" realizowanego w ramach budżetu Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu "Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi" - edycja 2018 oraz budżetu Gminy Przeworsk.
     W ramach zadania utworzono salę do terapii metodą integracji sensorycznej, gdzie odbywają zajęcia dla dzieci z terenu Gminy Przeworsk. Cześć zajęć została już zrealizowana, pozostała część odbywać się będzie w każdy piątek w godz od 8.00 do 9.40 oraz od 15.30 do 18.50 do dnia 15.12.2018 roku.

 

Dane Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce Grzęska 503 Tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
146
197
1091
359676
7119
9506
363519

Twój IP: 34.228.185.211
Aktualna data: 2019-06-27 12:57:20Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz