Company Logo
Rok patrona

Apel bożonarodzeniowy

     Ostatni przed przerwą świąteczną dzień w szkole to dla naszej społeczności szkolnej czas szczególny. Tego dnia spotykamy się wszyscy na uroczystym apelu, by wspólnie przeżywać pamiątkę przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. W pięknych wierszach, scenkach i kolędach wykonanych przez uczniów przypomnieliśmy o tym ważnym dla każdego chrześcijanina wydarzeniu, a także o naszych polskich zwyczajach z nim związanych. Po bardzo uroczystym programie artystycznym pan dyrektor, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły złożyli sobie świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem. Potem były spotkania z wychowawcami i klasowe wigilie. Przy stołach nakrytych białym obrusem, z sianem pod obrusem i wigilijnymi potrawami na stole, które przygotowali rodzice, panowała bardzo świąteczna atmosfera.
     Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia i spokoju, wielu spotkań w gronie rodziny i bliskich. Niech Nowonarodzony błogosławi nam w każdym dniu nadchodzącego 2020 roku. Wszystkiego najlepszego!


więcej zdjęć w galerii

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii

     Dzieci z zerówki zostały zaproszone na Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii do Jednostki Wojskowej w Jarosławiu.
      Spotkanie rozpoczęło się podniesieniem flagi państwowej oraz odśpiewaniem Hymnu Państwowego.  Podczas trwania uroczystości odbywała się prezentacja sprzętu i uzbrojenia wojskowego, a także pojazdów i sprzętu straży pożarnej oraz policji. Każde dziecko mogło liczyć na wspólne zdjęcie z żołnierzami oraz miało możliwość usiąść w czołgu, na motocyklu czy kładzie. Dzieci podziwiały efektowną defiladę pododdziałów.
      Z żalem opuszczaliśmy tą wspaniałą atmosferę, gdyż drugim celem naszej wycieczki było odwiedzenie Galerii Łowiectwa w Przeworsku. Spotkanie z leśniczym obfitowało w ciekawe wiadomości o życiu zwierząt leśnych.
      Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, gdzie czekał na nich długo wyczekiwany Święty Mikołaj.

 

  

Odwiedziny Św. Mikołaja w przedszkolu

      W dniu 6.12.2019 r. w naszym przedszkolu odwiedził nas długo oczekiwany gość – Mikołaj. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki zaśpiewały dla niego piosenkę. Po piosence Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Na twarzach dzieci widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Dzieci Mikołajowi wręczyły słodki podarunek w podzięce za prezenty. Po spotkaniu Mikołaj wyruszył w dalszą drogę.

 

 

Spotkanie z trenerem Akademii Piłkarskiej „Perfect”

      22.11.2019 r. odbyło się spotkanie przedszkolaków z trenerem Akademii Piłkarskiej „Perfect” w Przeworsku. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach, dzięki którym sprawdziły swoją sprawność, zwinność, szybkość. Ponadto pokonywały swoje słabości, uczyły się zdrowej rywalizacji. Pomimo zmęczenia wszystkie chętnie i z radością uczestniczyły w zajęciach.

 

Wycieczka oddziałów przedszkolnych do Łańcuta

       W dniu 26.11.2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wyjechały na wycieczkę do Łańcuta. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzenie Zakładu Poligraficznego i Wydawnictwa Techgraf w Łańcucie. Dzieci poznały zawód drukarza oraz obserwowały kolejne etapy jak powstaje książka. Przedszkolaki zauważyły, że w drukarni drukowane są również książki, z których się uczą. W nagrodę na zakończenie wycieczki dzieci bawiły się w Sali Zabaw Łobuziak.
       Po wycieczce przedszkolaki wróciły na zajęcia do przedszkola.

 

  

Zabawa andrzejkowa 2019

    W dniu 28 listopada 2019 r. miała miejsce w Szkole Podstawowej w Grzęsce zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. Zapraszamy za fotorelację z tego wydarzenia.

 

Mikołajkowy wyjazd na musical

     28 listopada klasy I – III naszej szkoły były na spektaklu muzycznym „O małej syrence w niejednej piosence” wystawianym w Przeworskim kinie przez chorzowski Teatr Moich Marzeń. Musical zachwycił wszystkich odbiorców pięknymi piosenkami i tańcem, wspaniałą scenografią , a przede wszystkim niesamowitymi kreacjami aktorów, które mieniły się wszystkimi kolorami tęczy dzięki elementom fluorescencyjnym . Mali widzowie zachęcani przez artystów żywo współuczestniczyli w przedstawieniu bawiąc się przy tym wybornie. Całą drogę powrotną dzielili się wrażeniami z obejrzanego widowiska.
    Cieszymy się , że mogliśmy być uczestnikami tak ekscytującego spektaklu, który z pewnością na długo zagości w naszej pamięci.

 

Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

       W naszej szkole jak co roku Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią.
     Rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru szkoły, a o godz. 11.11 odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu narodowego. Na montaż słowno - muzyczny składały się wiersze oraz piosenki patriotyczne, narratorzy zaś poprowadzili nas przez opowieść o najważniejszych wydarzeniach w historii naszego kraju mających miejsce w latach 1772 – 1918.
    Najistotniejszym przesłaniem tej uroczystości, na które również zwrócił uwagę  Pan Dyrektor w swoim przemówieniu, była pamięć o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, a także to, byśmy umieli uszanować fakt, że żyjemy w wolnym kraju. 
     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pracowali przy przygotowaniach do akademii.

więcej zdjęć w galerii

Akcja „ Kolorowe kredki”

      W naszej szkole i nie tylko , trwa akcja „ Kolorowe kredki”. Zachęcamy do przynoszenia wszystkich kredek. Ne muszą być one nowe wystarczy zebrać te , które są nam nie potrzebne , ponieważ będą one przeznaczone na szczytne cele. Najpierw trafią one do piórników uszytych przez starszych pomagaczy, a następnie do dzieci w szkołach przyszpitalnych, do świetlic środowiskowych i innych ważnych miejsc. Natomiast pozostałe zostaną użyte do wykonania np. biżuterii, a dochód ze sprzedaży pójdzie na cele charytatywne.
     Przypominamy również o trwającej zbiórce nakrętek i baterii , oraz zużytych telefonów. Telefony należy przynosić bez baterii.

Pasowanie 2019

      „Do Krainy Wiedzy wejść…”- pod tym hasłem 6 listopada odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym roku naukę w klasie pierwszej rozpoczęło 23 uczniów. Po dwóch miesiącach nauki w szkole nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci dzień, w którym zostali włączeni do społeczności szkolnej.
    Po powitaniu przez przewodniczącą szkoły uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły, a następnie pasowanie ołówkiem przez Pana Dyrektora. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Po części oficjalnej kontynuowali świętowanie podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
    Wszystkim uczniom klasy I życzymy satysfakcji ze zdobywania wiedzy, dużo radości na co dzień, aby każdy dzień nauki w szkole przynosił nowe, ciekawe doświadczenia.

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka klasy "0" do Przeworska

        W dniu 23.10.2019 r. dzieci z klasy „0” wyjechały na wycieczkę do Przeworska. Zwiedziły Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku. Zapoznały się ze sprzętem pożarniczym z ubiegłych lat. Dzieci były bardzo zaciekawione i uważnie słuchały opowieści pana przewodnika. Czerpały radość ze spaceru po alejkach parku, podziwiały rozłożyste dęby. Zostały zaproszone do Pałacu Lubomirskich gdzie poczuły się jak małe książęta czując klimat tamtych lat. Zadowolone z pobytu w salach muzeum, za uśmiech i dobre odpowiedzi na zadawane pytania dostały mnóstwo słodyczy od pań, które nas oprowadzały. Jedną z ostatnich atrakcji był pobyt w Sali Zabaw „Bajlandia”, gdzie zaspokoiły swoje potrzeby ruchowe. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

więcej zdjęć w galerii

„Podaruj znicz na Kresy”

       „Podaruj znicz na Kresy”- pod tym hasłem uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się w akcję zbierania zniczy. Pod patronatem Urzędu Gminy w Przeworsku, Gminnego Ośrodka  Kultury w Przeworsku oraz Związku Harcerstwa Polskiego gromadzimy biało-czerwone znicze, które zostaną zapalone na polskich mogiłach na Kresach (m.in. we Lwowie, Mościskach i Zadwórzu). Akcja potrwa do 5 listopada i jest wspaniałą okazją do uczczenia pamięci rodaków, których mogiły pozostały na wschodzie.

„Szkoła pamięta”

      Szkoła Podstawowa w Grzęsce włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Zostały zorganizowane działania upamiętniające ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminacja tych aktywności przypada na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

  

„Szewczyk Dratewka”

       15 X w naszej szkole gościł teatr kukiełkowy. Przedszkolaki oraz dzieci z  klas I – III obejrzały przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów naszej szkoły, bowiem ta forma przedstawienia teatralnego jest rzadko prezentowana, a większość  małych widzów pierwszy raz obcowała z tego rodzaju sztuką. Warto dodać, że kukiełki były wykonane z wielkim rozmachem i pietyzmem, więc  cieszyły oczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

 

  

Dzień Edukacji Narodowej

       11 X  w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej. Święto to zostało uchwalone już niemal ćwierć wieku temu, aby docenić wielki trud pedagogów, wychowawców i nauczycieli kształcących i wychowujących dzieci i młodzież. Dlatego też  uczniowie klasy II i III pod okiem wychowawców przygotowali piękną inscenizację ubogaconą wspaniałym śpiewem szkolnego chóru, by okazać wdzięczność całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za ich ciężką i odpowiedzialną misję jaką jest nauczanie i wychowanie. Wszyscy bowiem wiedzą, że nasza przyszłość zależy od tego jak wykształcone  zostanie młode pokolenie.
     Wszystkim pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia i wytrwałości oraz codziennego entuzjazmu w trudnych czasach reformy oświaty.

 

  

pozostałe zdjęcia w galerii

„Lekcja historii inaczej”

      18 września br. w  ramach żywej lekcji historii klasa VIII wzięła udział  w wycieczce do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Celem tego wyjazdu było pokazanie uczniom bohaterskich postaw Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując życie swoje i swoich rodzin. Zwiedzanie muzeum przebiegało w dwóch etapach.  W pierwszym, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, których tematem przewodnim była Zagłada Żydów podczas II wojny światowej. Zajęcia prowadzone były w formie konwersatorium z wykorzystaniem opracowań (m.in. fragmentów filmów) oraz materiałów źródłowych, w tym archiwalnych fotografii. W drugiej części młodzież zwiedziła wystawę główną, na której prezentowane były materiały archiwalne (druki, fotografie, notacje i filmy dokumentalne). Wystawa pokazała uczniom   poznane  i udokumentowane przypadki udzielania pomocy Żydom nie tylko w Markowej, ale także na terenie obecnego województwa podkarpackiego. Jednym z jej ciekawych elementów był przygotowany    w formie multimedialnej  "Dzienniczek Basi Rosenberg". To unikalny, widziany oczami 15-letniej żydowskiej dziewczyny zapis życia małego polskiego miasteczka- Przeworska położonego na terenie dawnej Galicji   w "przededniu" wybuchu II wojny światowej  i w pierwszych dniach okupacji.

 

  

Wyjazd na mecz Polska - Portugalia

      9 wrzesnia 2019 roku uczniowie sp w Grzęsce wzięli udział w wyjeździe na mecz piłki nożnej Polska – Portugalia U20, który został rozegrany w na stadionie miejskim w Rzeszowie . Wyjazd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego –Aleksander Harpula i radny Gminy Przeworsk Grzegorz Pieniążek . Bilety ufundował Polski Związek Piłki Nożnej.
    Celem wyjazdu było kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, propagowanie aktywnych, ciekawych, pozytywnych i wartościowych form spędzania wolnego czasu, dobra zabawa w grupie rówieśniczej. Uczniowie  w barwach narodowych wiernie kibicowali polskiej reprezentacji. Impreza rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Pomimo iż wynik był na niekorzyść Polakow, uczniom dopisywał dobry humor i pytali o kolejne tego typu wyjazdy. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali organizatorzy, dyrektor szkoły Janusz Skowronek i nauczyciel Marek Szymanowski.

 

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

       Od wielu lat najmłodsi uczniowie naszej szkoły na początku roku szkolnego biorą udział  w spotkaniu  z policjantami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
       12 września  2019 r. uczniowie klasy I wzięli udział w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku. Policjant zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym, zwrócił uwagę na   zachowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Policjant omówił  zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz  zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy pieszy powinien posiadać poruszając się po drodze po zmroku.
     Na koniec spotkania uczniowie otrzymali plan lekcji ze słonikiem Policeuszem.

Lekcja w kinie

27 września uczniowie klas I – III brali udział w programie edukacyjnym organizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej. Zajęcia pt. „Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego” odbyły się w MDK w Przeworsku. W trakcie lekcji dzieci poznały kulisy powstawania filmu oraz ludzi pracujących na planie filmowym. Zobaczyły, jak tworzy się scenografię i jak na przykład powstaje śnieg na planie filmowym. Potem obejrzały animowany film pt. „Paddington”. Była to wzruszająca historia o misiu, który został niesłusznie posądzony o kradzież i tylko  dzięki pomocy przyjaciół, po wielu perypetiach, odzyskuje dobre imię. Dzieci bardzo przeżywały przygody misia, o czym świadczyły gromkie brawa, których dzieci nie szczędziły,  gdy za każdym razem z mrożących krew w żyłach opresji,  miś wychodził zwycięsko.

 

74 ROCZNICA ŚMIERCI WŁADYSŁAWA KOJDRA

„PATRIOTYZM PRZEJAWIA SIĘ NIE TYLKO  W WIELKICH CZYNACH ALE TAKŻE W SUMIENNYM WYPEŁNIANIU CODZIENNYCH OBOWIĄZKÓW” - tak brzmią słowa Władysława Kojdra.

       17 września obchodziliśmy 74 rocznicę śmierci Patrona naszej szkoły. Z tej okazji odbył się uroczysty apel połączony ze złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową wmurowaną u wejścia do budynku. Cześć Jego pamięci.

 

  

Projekt "Odporni"

      „Odporni” to projekt realizowany od 2 września  do 13 grudnia na terenie Gminy Przeworsk i Miasta Łańcut. Oferentami tego zadania są: Stowarzyszenie Aktywna Gorliczyna oraz Akademia Innowacji Społecznych. W ramach zadania zostaną przeprowadzone różnorodne działania edukacyjne na temat zagrożeń wynikających z używania środków odurzających, substancji psychotropowych i innych. Wydarzenia przewidziane w zadaniu to: dwa happeningi edukacyjne dla kierowców promujące trzeźwą jazdę, Piknik rodzinny pn. „Odurzeni pozytywną energią”, zajęcia warsztatowe dla młodzieży klas 8, pogadanki na wywiadówkach dla rodziców wraz z dyżurami konsultacyjnymi.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

2 września 2019 r. (poniedziałek) odbyło się w Szkole Podstawowej w Grzęsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Z przyjemnością informujemy, że rok szkolny 2019/2020 został rozpoczęty.

  

Wyjazd na film pt. "Legiony"

W czasach zapomnienia pamiętali. W czasach nienawiści kochali.
W czasach niewoli walczyli.

      10 października 2019 r. uczniowie klas siódmych i ósmej obejrzeli  w kinie Warszawa w Przeworsku film  Legiony w reżyserii D. Gajewskiego. Tym  samym nasza szkoła włączyła się w akcję edukacyjną  Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Historii Polski, dotyczącą słynnej formacji wojskowej, jaką były Legiony Józefa Piłsudskiego walczące podczas I wojny światowej. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej. Film jest opowieścią o młodych Polakach, chłopcach i dziewczętach,  wchodzących w dorosłość, którzy  w imię zasad, wyznawanych wartości i ideałów nie wahali rzucić się w wir walki przeciwko europejskim tyranom. Wielka wojna 1914-1918  jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie opowieści o młodzieńczej miłości, przyjaźni, nadziei, trudnych wyborach, marzeniach o wolności i dorastaniu w trudnych czasach. To także opowieść o atmosferze jaka panowała w szeregach legionistów  i wielkiej miłości do będącej w niewoli Ojczyzny. Film bardzo się podobał młodzieży i stał się inspiracją do pogłębienia wiedzy historycznej  z nim związanej w oparciu o pakiet edukacyjny na  lekcjach  historii i lekcji wychowawczej.

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
313
380
1492
432090
11768
16324
435690

Twój IP: 3.233.219.101
Aktualna data: 2020-01-29 21:41:02Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz