Company Logo
Rok patrona

ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ


Szkoła Podstawowa w Grzęsce ogłasza zapisy dzieci z klas I - III do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021. Druki kart zapisu dziecka znajdują się w świetlicy szkolnej lub na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja. Wypełnione karty proszę składać do nauczyciela świetlicy szkolnej.

„Z życia świetlicy szkolnej”

Listopad
    W związku z Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie świetlicy uczestniczyli w wielu zajęciach świetlicowych w celu utrwalenia symboli narodowych.
     Jeden z tygodni tematycznych w listopadzie to „Moja miejscowość”. Rozmowy na temat naszej miejscowości, jej historii były niezwykle ciekawe. Uczniowie wykonywali wiele prac plastycznych.  Gościliśmy także panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które niezwykle ciekawie opowiadały dzieciom jak wyglądała ich miejscowość dawniej.
     Książka stanowi ważny element w życiu każdego człowieka. To dzięki niej uczymy się i poznajemy świat. Uczniowie przekonali się, że jest ona świetnym sposobem na jesienną niepogodę. Odbyły się także kolejne cotygodniowe spotkania z panią z Biblioteki Gminnej w Grzęsce.
     W ostatnim tygodniu listopada były czytane ciekawostki związane z Andrzejkami, wróżbami czego zwieńczeniem była zabawa andrzejkowa.

Grudzień
 „Jak po grudzie mroźny grudzień
brnie w kopiastych śniegach
gdzie rok szronem osiwiały
kresu już dobiega,
gdzie las cały usnął w białym
i puszystym futrze,
gdzie się dłużą mroźne noce,
gdzie dni coraz krótsze.
Błysną świeczki na choince
uśmiechy na twarzach.
Odejdź grudniu, czas na ciebie,
koniec kalendarza”.

        Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Upływa on w świątecznej atmosferze. Ta magiczna atmosfera zawitała także do naszej świetlicy. Już od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Mikołaja. Dzieci miały ręce pełne pracy, a sala świetlicy zamieniła się w fabrykę ozdób świątecznych oraz zimowych
     W pierwszym tygodniu grudnia czekaliśmy na nadejście Świętego Mikołaja. W związku z tym wykonaliśmy wspólną gazetkę tematyczną pod hasłem „Mikołajki” oraz różnego rodzaju wizerunki Mikołaja.
    Odliczając dni do Świąt Bożego Narodzenia, nie marnowaliśmy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowywaliśmy. Rozmawialiśmy o bogatych i pięknych zwyczajach i tradycjach tych świąt, czytaliśmy wiersze, opowiadania i fragmenty książek na temat bożonarodzeniowych chwil i przeżyć, śpiewaliśmy pastorałki i kolędy. W tym miesiącu wykonywaliśmy prace plastyczne, które stworzyły świąteczną atmosferę w naszej świetlicy. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym.

więcej zdjęć w galerii

Z życia świetlicy szkolnej

Wrzesień
      We wrześniu w sposób szczególny otoczyliśmy opieką i uwagą pierwszoklasistów, dla których wszystko było nowe, nieznane, niewiadome. Nasze działania miały na celu tworzenie przyjaznych warunków do poznania nowych miejsc, osób i zasad oraz niesienie różnorodnej pomocy. Ustaliliśmy zasady panujące w świetlicy, które zawarliśmy w świetlicowym kontrakcie. Pierwsze chwile po wakacjach upłynęły  na opowieściach o letnich przygodach, przeżyciach i wrażeniach. Wspominaliśmy miejsca wypoczynku, piękno i różnorodność widzianych krajobrazów, osobliwości przyrody, niezwykłość zabytków oraz wyjątkowe zdarzenia. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak i znalezionych. Pod koniec września zaczęliśmy obserwować i podziwiać pierwsze oznaki jesieni. W naszych salach pojawiły się wrzosy, dynie, kasztany i żołędzie, a na tablicach jesienne dekoracje. Podczas zajęć zaczęliśmy rozmawiać o bogactwie jesiennej pory roku, wartościach warzyw i owoców, śpiewaliśmy jesienne piosenki, braliśmy udział w zabawach tematycznie związanych z jesienią. Przed nami jeszcze wiele spotkań poświęconych polskiej złotej jesieni.
Październik
    Złocista jesień na dobre zagościła w naszej świetlicy. Podczas październikowych zajęć dzieci wykonały wiele prac plastycznych związanych z obecną porą roku. Prace ozdobiły nasze świetlicowe gazetki. Przedstawiają one rozmaite zwierzęta oraz rośliny  m.in. wiewiórki, lisy, kolorowe sowy, liście, jarzębinę, słoneczniki itd. Piękna złota słoneczna jesień „zachęcała” nas do częstych spacerów i zajęć na powietrzu. W październiku odbył się także świetlicowy  konkurs recytatorski pt; „Barwy jesieni "  w którym dzieci recytowały wiersze o jesieni.

 

więcej zdjęć w galerii

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
65
786
4359
459197
1769
19988
469641

Twój IP: 3.235.29.190
Aktualna data: 2020-04-03 03:22:53Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz