Company Logo
Rok patrona

Baśnie i legendy

    W listopadzie 2018r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Grzęsce pod kierunkiem wychowawczyni Danuty Skowronek opracowywali lekturę „O krakowskich psach i kleparskich kotach” autorstwa Barbary Tylickiej.
     Ta i wiele innych książek zostały zakupione z funduszy pochodzących z Narodowego Programu Wsparcia Czytelnictwa i znacząco wzbogaciły księgozbiór szkolnej biblioteki. Dzięki temu każdy uczeń mógł skorzystać z lektury podczas jej opracowywania.
     W czasie zajęć uczniowie czytali fragmenty książki, wykonywali ilustracje, z których następnie stworzyli własny album. Podczas tych zajęć wędrowaliśmy przez polskie miasta, zwiedzaliśmy je wirtualnie i poznawaliśmy baśnie i legendy z nimi związane.  Wczuwaliśmy się w tamte czasy i historie, odgrywając różne scenki. Odbyliśmy wędrówkę wzdłuż Wisły: od Krakowa aż po Gdańsk. Były to zajęcia bardzo emocjonujące, które znacząco przybliżyły dzieciom historię Polski. Zintegrowały uczniów, gdyż praca w grupach wymagała od nich umiejętności planowania, współpracy i współdziałania.
     Efekty pracy z lekturą „O krakowskich psach i kleparskich kotach” można obejrzeć  na zamieszczonych niżej zdjęciach, a także oglądając wykonane  przez dzieci prace, które znalazły swoje miejsce w szkolnej bibliotece. Zapraszamy do ich obejrzenia.

więcej zdjęć w galerii

Dane Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce Grzęska 503 Tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
221
341
1907
381027
5984
7764
385048

Twój IP: 3.226.243.130
Aktualna data: 2019-09-21 17:39:43Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz