Company Logo
Rok patrona

4 maja - Dzień Strażaka w Grzęsce

     Pierwszy majowy poniedziałek był w tym roku dniem,  w którym uczniowie klas I-III i dwie grupy przedszkolaków  z okazji święta św. Floriana odwiedzili strażaków  z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszyscy zostali mile powitani, każdy miał okazję założyć hełm strażacki oraz pas z toporkiem. Następnie obejrzeliśmy wyposażenie nowego wozu strażackiego, mieliśmy okazję zasiąść na fotelu kierowcy i wyobrazić sobie jak to jest kierować takim pojazdem. Największą jednak atrakcją było lanie wody z węża strażackiego, gdy  każdy mógł przez chwilę poczuć się jak strażak podczas gaszenia pożaru.
    Na koniec zwiedziliśmy remizę OSP, złożyliśmy życzenia strażakom z okazji ich święta oraz wręczyliśmy samodzielnie wykonane laurki. W podziękowaniu wszyscy otrzymali słodycze. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich pójdą w ślady Wojtka – strażaka z opowiadania „Jak Wojtek został strażakiem”  i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
632
425
1057
439314
6520
12435
442877

Twój IP: 34.204.191.0
Aktualna data: 2020-02-17 19:43:13Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz