Company Logo
Rok patrona

4 maja - Dzień Strażaka w Grzęsce

     Pierwszy majowy poniedziałek był w tym roku dniem,  w którym uczniowie klas I-III i dwie grupy przedszkolaków  z okazji święta św. Floriana odwiedzili strażaków  z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszyscy zostali mile powitani, każdy miał okazję założyć hełm strażacki oraz pas z toporkiem. Następnie obejrzeliśmy wyposażenie nowego wozu strażackiego, mieliśmy okazję zasiąść na fotelu kierowcy i wyobrazić sobie jak to jest kierować takim pojazdem. Największą jednak atrakcją było lanie wody z węża strażackiego, gdy  każdy mógł przez chwilę poczuć się jak strażak podczas gaszenia pożaru.
    Na koniec zwiedziliśmy remizę OSP, złożyliśmy życzenia strażakom z okazji ich święta oraz wręczyliśmy samodzielnie wykonane laurki. W podziękowaniu wszyscy otrzymali słodycze. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich pójdą w ślady Wojtka – strażaka z opowiadania „Jak Wojtek został strażakiem”  i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Dane Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce Grzęska 503 Tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
239
341
1925
381027
6002
7764
385066

Twój IP: 3.226.243.130
Aktualna data: 2019-09-21 17:55:27Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz