Company Logo
Rok patrona

Aktualności

„Nasi Rodacy- Żołnierze Niezłomni”

    W niedzielę 24 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozpoczynających się w naszej Gminie i miejscowości obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączonych z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej naszym rodakom ks. dziek. Antoniemu Olejarce i kpt. Stanisławowi Olejarce pseud. "Oko".
     Uroczystości rozpoczęły się montażem słowno – muzycznym, w którym młodzież zaśpiewała piosenki żołnierskie z czasów II wojny światowej oraz przybliżyła poezję Stanisława Olejarki. Następnie zaproszeni goście oraz społeczność wiejska i szkolna wzięli udział we Mszy św. w intencji żołnierzy niezłomnych sprawowanej przez Dziekana Dekanatu Przeworsk ks. prałata Tadeusza Gramatykę oraz proboszcza parafii pw. Krzyża Świętego w Grzęsce ks. prałata Stanisława Ozgę. Po Mszy Św. wszyscy udali się na plac przy Wiejskim Domu Kultury, gdzie po wciągnięciu flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej walkę oraz wierną służbę Bogu i Ojczyźnie braci Olejarków. Następnie przedstawiciel rodziny pan Janusz Olejarka przybliżył biografię ojca i stryja. Głos zabrali również zaproszeni goście. Uroczystość zakończyła się apelem poległych ,oddaniem salwy honorowej przez żołnierzy Wojska Polskiego oraz złożeniem kwiatów i zniczy pod tablicą.
      Dla naszych uczniów była to kolejna żywa lekcja historii i świadectwo wielkiego patriotyzmu.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Dane Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Władysława Kojdra w Grzęsce Grzęska 503 Tel. 16 648 71 25

Sonda

Jakiej słuchasz muzyki?

Pop - 48.7%
Disco Polo - 19.7%
Techno - 5.3%
Rock - 26.3%

Total votes: 76

Aktualna godzina

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
56
192
609
349794
5880
9875
352774

Twój IP: 54.163.20.123
Aktualna data: 2019-05-22 05:41:35Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz