Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Dzień Dziecka 2021

    We wtorek 1 czerwca  2021 r. odbyły się z okazji Dnia Dziecka zawody sportowe w ramach Dnia Sportu Szkolnego. Rozegrane zostały międzyklasowe zawody w piłce nożnej chłopców, piłce siatkowej i  "dwa ognie" dziewcząt. Miały miejsce również tańce w parach i grupowe (Belgijka) a nawet towarzyska walka MMA (zdjęcia w galerii). Przedstawiamy wyniki rywalizacji:
piłka siatkowa dziewcząt- klasy starsze
I miejsce – klasa VIIIa
II miejsce – klasa VIII b
III miejsce – klasa VII b
IV miejsce - klasa VI
(wyniki meczów: VIIIa - VIIIb 2:0, VIIIb - VIIb 2:0, VIIIa - VIIb 2:0, VI - VII b 0:2)
Dwa ognie - klasy młodsze
I miejsce - klasa V
II miejsce - klasa IV
piłka nożna - klasy starsze
I miejsce – klasa VII
II miejsce – klasa VIII a
III miejsce – klasa VIII b
(wyniki meczów: VIIIa - VIIIb 6:5, VIIIb - VII 2:1 (w karnych), VIIIa - VII 6:8)
piłka nożna - klasy młodsze
I miejsce - klasa VI
II miejsce - klasa IV, V (połączone drużyny klas) - wynik 8:1 dla VI


Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za piękną sportową rywalizację.
Z okazji Dnia Dziecka wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy pogody ducha, wszelkiej pomyślności i jak najlepszych wyników w zbliżającej się klasyfikacji rocznej.
  

  

więcej zdjęć w galerii

„Trzeszczące wierszyki w Hiszpanii”

 W marcu bieżącego roku miała miejsce edycja IV Wojewódzkiego Konkursu Logopedycznego „Trzeszczące wierszyki w Hiszpanii” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. H. Kołłątaja w Przeworsku. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz miasta Przeworska p. Leszek Kisiel.

Miło nam jest poinformować , że uczennica klasy III Ola Skowronek została laureatką tego konkursu w kategorii literackiej i zdobyła III miejsce wśród uczniów klas trzecich.

          Wszyscy cieszymy się bardzo z sukcesu Oli, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim

Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej zorganizował kolejną już edycję Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. W konkursie wzięło udział czworo uczniów kl. VIIIb.

Mamy zaszczyt poinformować, że komisja konkursowa wyłoniła laureatów i tym samym uczeń Michał Skowronek otrzymał wyróżnienie. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Dyktando o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza

     

     Z przyjemnością informujemy, że Magdalena Polek zajęła II miejscei uzyskała tytuł laureata, natomiast Miłosz Kiełbicki otrzymał wyróżnienie w jubileuszowym V Wojewódzkim Dyktandzie o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza.

 

Serdecznie gratulujemy!


Sukces Gabrysi Brewczyńskiej

 MAMY FINALISTĘ KURATORYJNEGO KONKURSU
Z JĘZYKA POLSKIEGO!

Z radością informujemy, że uczennica kl. VIIIb Gabriela Brewczyńska zakwalifikowała się do finału konkursu z języka polskiego zorganizowanego przez  Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Kolejny - III etap odbędzie się 15 marca.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia

na wojewódzkim etapie konkursu!

 


Dyktando o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza

      Dnia 2 lutego uczniowie klas siódmych i ósmych: Alicja Kluz, Angelika Pieniążek, Urszula Polek, Magdalena Polek, Miłosz Kiełbicki, Szymon Mac wzięli udział w V Powiatowym Dyktandzie o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza (etap szkolny). Konkurs został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie.

 

Do Grand Final, który odbędzie się 16 lutego zakwalifikowali się;

 

Magdalena Polek kl. VIII b (I miejsce)

 

Miłosz Kiełbicki kl. VIII a    (II miejsce)

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I etap konkursu z języka polskiego

         Miło nam poinformować, że Gabriela Brewczyńska z kl. VIII b zakwalifikowała się do II (rejonowego) etapu konkursu z języka polskiego zorganizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia

na kolejnych etapach konkursu!

„Wiersze i Rysunki pod Choinkę”

      Czas Bożonarodzeniowy zamkniemy informacją o sukcesie uczennicy kl. 7a Angeliki Pieniążek ,która w Gminnym Konkursie „Wiersze i Rysunki pod Choinkę” zajęła II miejsce w kategorii konkurs recytatorski klasy 4-8. To jest już kolejny sukces Angeliki w tym konkursie.

      W konkursie plastycznym, w kategorii klas 4-8 szkoły podstawowej: miejsce I zajęła Magdalena Polek, a miejsce III Agata Zamorska.

Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów!

  

Coraz bliżej święta

 Projekt DEUTSCH PLUS w świątecznej odsłonie

          Es weihnachtet schon ... , czyli coraz bliżej święta ;) W tym szczególnym pod każdym względem czasie Goethe Institut w ramach realizacji projektu „Niemiecki Plus” zaproponował udział w ogólnopolskim konkursie „Wir singen die Weihnachtslieder” /”Śpiewamy kolędy”. Szkołę Podstawową im. W. Kojdra w Grzęsce  reprezentują: Agata Polek ( kl.5 ) , Nikola Rojek, Julia Pieniążek ,Karolina Piąteki Kamila Kiełbicka ( kl.6 ).

        Ogłoszenie wyników konkursu 23 grudnia , a my trzymamy mocno kciuki za nasze młode poliglotki ;)


Kolędy można posłuchać na kanale You Tube:

  1. Agata Polek - klasa V
  2. Nikola Rojek i Julia Pieniążek - klasa VI
  3. Kamila Kiełbicka i Karolina Piątek - klasa VI

Sukces Rafała w konkursie „herbst- challenge”

 GRATULACJE DLA RAFAŁA !!!

    Do naszej szkoły dotarła wspaniała wiadomość ,że Rafał Lasek , uczeń  klasy 6 zajął  I miejsce (kategoria: facebook) w ogólnopolskim konkursie „herbst-challenge”;) .

    Wykonał on kolaż, do którego inspiracją było hasło: „Język Twojej pasji”. Nagrodą główną dla dziewięciorga  laureatów konkursu było (oprócz nagród rzeczowych)  spotkanie meet&greet z ambasadorem Niemiec w Polsce , panem Arndtem Freytagiem, które odbyło się we wtorek, 23.11. 2020r.

    Mimo, że Rafał był najmłodszym uczestnikiem spotkania, to dzielnie poradził sobie z krótką prezentacją w języku niemieckim.  Opowiedział  w niej o sobie, o swej miejscowości oraz o szkole, w której się uczy. W drugiej części spotkania można było z kolei zadawać pytania panu ambasadorowi .Dzięki temu uczestnicy rozmowy online dowiedzieli się m. in. ,że do jego ulubionych potraw należą pierogi i pieczona gęś. Lubi też podróżować po całej Europie, a Polska jest pięknym  krajem z silną tradycją, którą bardzo szanuje. Pod koniec można było – w nawiązaniu do zasad konkursu – wyznaczyć gospodarzowi spotkania swego rodzaju „wyzwanie”, a prośba Rafała brzmiała: „Sagen Sie, bitte SZCZEBRZESZYN !” Jak się okazało, pan ambasador nie miał z tym słowem najmniejszego problemu;)

    Kochani uczniowie, należy więc wyciągnąć ważny wniosek, że na naukę języków obcych nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. A naprawdę warto je znać !

   

  

zobacz film

Konkurs „ herbst – challenge”

Konkurs „ herbst – challenge” /”Język Twojej pasji”

     Chętni uczniowie z klasy szóstej  wzięli udział w  „herbst -challenge”, czyli w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Ambasady Niemiec w Polsce oraz Goethe Institut w Warszawie.

     Zadania konkursowe były niezwykle kreatywne  i miały trzy odsłony :

 Instagram challenge ( upodobnienie się na zdjęciu do znanej postaciz Niemiec ze świata kultury, nauki czy techniki / nagranie filmiku pokazującego, która postać ze świata sportu jest godna naśladowania) ;

  • Facebook challenge ( stworzenie mema związanego z ekologią lub technologią nawiązującego do Niemiec / kolaż zainspirowany hasłem : „Niemiecki-język Twojej pasji”);
  •  TikTok challenge ( filmik z tańcem do wybranej niemieckiej piosenki lub oryginalnie obrazujący wybrane słowo , które  np. trudno zapamiętać ).

       Do jesiennego „wyzwania” dzielnie stanęli: Julia Pieniążek, Nikola Rojek, Kamila Kiełbicka, Karolina Piątek oraz  Rafał Lasek .

      Gratulujemy pomysłowości i odwagi oraz celujących ocen za  aktywność z języka niemieckiego ; )

 

  

Nietypowa lekcja niemieckiego

 

Nietypowa lekcja niemieckiego … :)

 

   19 listopada 2020r.uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w lekcji języka niemieckiego , która miała charakter naukowego pokazu online .Jak słyszą nietoperze ?Czym są : ultradźwięki , podczerwień i odwrócona perspektywa ? Jak sprawiedliwie podzielić pizzę?Jak zachowuje się kiszony ogórek pod napięciem? Czym jest jajko Kolumba? A co ma 21 oczu i … nie widzi ? Na te i wiele innych pytań można było sobie odpowiedzieć w trakcie eksperymentów zaprezentowanych przez pana Joachima Heckera , autora wielu książek popularnonaukowych.

      Po pokazie była możliwość zadawania pytań sympatycznemu prowadzącemu . Młodzi widzowie szybko nawiązali kontakt z naukowcem– pokonując tremę i barierę językową, która - jak się okazało - wcale nie była  tak wielka.

     Lekcja została przeprowadzona w ramach projektu „Deutsch Plus” , w którym od września uczestniczy nasza szkoła. Bez wątpienia było to cenne doświadczenie dla wszystkich ze względu na atrakcyjny przekaz wiedzy z dziedziny fizyki, matematyki czy biologii oraz na bezpośredni kontakt uczniów z „żywym”językiem niemieckim.

 

więcej zdjęć w galerii

MISTRZ Tabliczki Mnożenia

15 października odbył się finał szkolnego konkursu MISTRZ Tabliczki Mnożenia.
Oto długo oczekiwane wyniki:
????I miejsce Gabriela Brewczyńska 8b
???? II miejsce Błażej Kojder kl. 6
????III miejsce Maciej Majcher kl. 7b
Wyróżnienie Angelika Pieniążek kl. 7a
Gratulujemy ????????.
Nagrody, które ufundowała Rada Rodziców zostaną wręczone po powrocie do szkół.
    
  

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      2 października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ze względu na pandemię w tym roku świętowaliśmy tylko w klasach. W tym dniu odbyły się konkursy, które wyłoniły klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia.
Oto oni:
Klasa 4: Ania Brewczyńska i Patrycja Sigda
Klasa 5: Gabrysia Krajnik i Wiktoria Knap
Klasa 6: Błażej Kojder i Hubert Szczygieł
Klasa 7a: Angelika Pieniążek i Szymon Mac
Klasa 7b: Urszula Polek i Maciej Majcher
Klasa 8a: Igor Przeszłowski i Adrian Malach
Klasa 8b: Gabriela Brewczyńska i Julia Kożuszek.
Gratulujemy ????????????????
 

PROJEKT DEUTSCH PLUS W NASZEJ SZKOLE

    Miło nam poinformować , że Szkoła Podstawowa w Grzęsce znalazła się w roku szkolnym 2020 /2021 w gronie 200 szkół realizujących projekt DEUTSCH PLUS, który swym patronatem objęły takie instytucje , jak : Instytut Goethego i Ambasada Niemiec w Warszawie. Celem projektu jest promocja języka niemieckiego oraz szereg korzyści dla uczniów - możliwość udziału : w ogólnopolskim konkursie wraz z atrakcyjnymi nagrodami – Weihnachtslieder - Wettbewerb , w ogólnopolskim projekcie Herbst-Challenge oraz w bezpłatnym pokazie online Die Science-Shows , jak również zniżki przy przystąpieniu do egzaminów Goethe-Institut z możliwością przeprowadzenia ich bezpośrednio w szkole.

 

Rowerowy Turniej Sprawnościwy

   W czwartek 17.09. 2020 odbył się międzyklasowy Rowerowy Turniej Sprawnościowy. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: klasy V - VI i VII - VII. Polegał na pokonaniu rowerem toru przeszkód. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy młodsze
I miejsce - Miłosz Kluz
II miejsce - Hubert Szczygieł
III miejsce - Szymon Kiełb
IV miejsce - Dawid Mucha, Mateusz Niemiec, Błażej Sroka
Klasy starsze:
I miejsce - Alan Bartnik
II miejsce - Kacper Olejarka
III miejsce - Kamil Pasterski
IV miejsce - Mateusz Szlachta

GRATULUJEMY!

 

  

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
142
450
4204
552235
10649
17769
559945

Twój IP: 3.236.117.38
Aktualna data: 2021-06-20 07:04:15Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz