Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Międzyszkolne zawody w piłce siatkowej dziewcząt

    W dniu 11 czerwca 2024 r. odbyły się w naszej szkole międzyszkolne zawody w piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Grzęsce.  I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Świętoniowej (gr. starsza), II miejsce SP w Grzęsce w składzie: Agata Polek, Gabriela Krajnik, Zuzanna Rut, Julia Lasek, Julia Saczek, Anna Brewczyńska i Wiktoria Knap. III miejsce zajęła drużyna Techmax Grzęska w składzie: Katarzyna Balawender, Julia Kwaśniak, Monika Bartnik, Lena Mach, Weronika Chloupa, Emilia Domka, Natalia Kwolek, Martyna Rachfał, Izabela Zacios, Patrycja Sigda. SP w Świetoniowej (grupa młodsza) zajęła IV miejsce.
   Po zakończeniu zawodów wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez dyrektora szkoły Pana Janusza Skowronka.
    Wszystkim uczestniczkom gratulujemy osiągniętych wyników.

 

  

 więcej zdjęć w galerii

Gminne IMS w piłce nożnej

    10 czerwca 2024 r. odbyły się w Studzianie Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Drużyna naszej szkoły w składzie: Miłosz Kluz, Wojciech Staszel, Karol Olejarka, Fabian Janda, Karol Słonina, Błażej Sroka i Gracjan Hejnosz, zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

 

   

więcej zdjęć w galerii

GMINNA GRA TERENOWA "TATARZY U BRAM"

    W dniu 8 czerwca 2024 r. z okazji 400 lecia "VICTORII NOWOSIELECKIEJ" - zwycięstwa nad Tatarami - uczniowie naszej szkoły z klasy VII i VIII: Agata Polek, Anna Brewczyńska, Julia Lasek, Martyna Rachfał i Wojciech Staszel brali udział grze terenowej.
    Polegała ona na dotarciu na podstawie mapy do 5 punków na terenie całych Nowosielec i wykonanie na czas wyznaczonych zadań związanych z Tatarami i historią mieszkańców sprzed 400 laty. Były to np.: ubranie kolczugi o wadze 20 kg!! i wykonanie w niej dwóch pompek, bieg na czas, szukanie w lesie ukrytych rzeczy z wiejskiej chaty, pojedynek szermierki, obliczanie dobytku Tatara - zamienianie waluty z dukatów na złote i podliczanie, tłumaczenie tekstu z języka tureckiego i szukanie w nim błędów, kompletowanie stroju Tatara. Była to bardzo ciekawa lekcja historii i z pewnością zostanie długo w pamięci.
    Nasza drużyna zdobyła III miejsce.  Na zakończenie mogli wszyscy obejrzeć rekonstrukcję "VICTORII NOWOSIELECKIEJ".

 

  

więcej zdjęć w galerii

Gminny Konkurs Ortograficzny

    27 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Po zmaganiach z dyktandem i zadaniami wyłoniono trzech mistrzów ortografii. Z radością informujemy, że laureatami konkursu zostali:
Miejsce I Zuzanna Dec ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie
Miejsce II Paulina Pukała ze Szkoły Podstawowej w Chałupkach
Miejsce III Dawid Kłos ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za ich przygotowanie i gratulujemy zwycięzcom.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

III MIEJSCE I "GRAND PRIX" w GMINNYM KONKURSIE PIOSENKI W MIROCINIE

W dniu 22 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Mirocinie odbył się Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Piosenka jest dobra na wszystko".  Miło nam poinformować, że OLA MUCHA z kl. 5 zajęła III MIEJSCE a AGATA POLEK z kl. 8 otrzymała NAGRODĘ "GRAND PRIX". Gratulujemy!!!

    

Zapraszamy do obejrzenia występu dziewcząt:

Występ Oli

Występ Agaty

Gminne Igrzyska Dzieci w piłce nożnej

    We wtorek 21 maja 2024 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzęsce Gminne Igrzyska Dzieci w piłce nożnej. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn z terenu Gminy Przeworsk: Świętoniowej, Nowosielec, Studziana, Urzejowic, Chałupek, Rozborza, Mirocina i Grzęski. Zawody otworzyli Wójt Gminy Przeworsk Pan Daniel Krawiec, Dyrektor CUW Pani Sabina Południak i Dyrektor Szkoły Pan Janusz Skowronek.    
     W wyniku zaciętej rywalizacji w dwóch grupach i finałach, wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – SP w Rozborzu
II miejsce – SP w Mirocinie
III miejsce - SP w Świętoniowej
IV miejsce - SP w Nowosielcach
V miejsce - SP w Urzejowicach
VI miejsce - SP w Grzęsce
VII miejsce - SP w Studzianie
VIII miejsce - SP w Chałupkach
     Po zakończeniu  zawodów Pan Janusz Skowronek podziękował wszystkim uczestnikom za rywalizację i wspólnie z nauczycielami wręczył pamiątkowe dyplomy, medale i puchary.
     Gratulujemy wszystkim drużynom osiągniętych wyników. Dziękujemy zawodnikom za wspaniałą rywalizację oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów.

 

  

więcej zdjęć w galerii

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO!!!

   Przez ponad pięć tygodni trwały zmagania  141 uczestników ogólnopolskiego konkursu „Deutschkenner*innen”/”Znawcy języka niemieckiego”. Zadania, w których należało wykazać się nie tylko wiedzą, ale też poczuciem humoru i niezwykłą kreatywnością, polegały m.in. na: zobrazowaniu w dowolnej formie ulubionego niemieckiego słowa, pokazaniu miejsca w Niemczech, które warto zobaczyć, co jest zabawnego u naszych zachodnich sąsiadów, jak wyobrażamy sobie spotkanie ze znaną niemiecką postacią ze świata kultury lub sztuki oraz...zatańczeniu lub zaśpiewaniu do wybranej ludowej piosenki. Ostatecznie wyłoniono 12 laureatów, w gronie których znalazły się aż 3 uczennice naszej szkoły: AGATA POLEK, KORNELIA SOLARZ i PATRYCJA SIGDA!!!
    Gratulujemy dziewczynom wielkiego sukcesu i wspaniałej nagrody, jaką jest wakacyjny obóz językowy ufundowany przez Goethe Institut oraz biuro podróży ”BonusTravel”. WIELKIE BRAWA!!!
    Gratulacje i podziękowania należą się również pani Ewie Lenar - Sławińskiej, która stoi za wielokrotnymi sukcesami Agaty oraz wielu innych uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za pracę, zaangażowanie i poświęcony czas.

 

  

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

    10 maja 2024r. w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Przeworska.
    Wokaliści prezentowali swoje piosenki w dwóch kategoriach: klasy I- IV i klasy V – VIII. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 50 uczniów z 16 szkół podstawowych powiatu przeworskiego. Z radością informujemy, że reprezentująca naszą szkołę AGATA POLEK zajęła III miejsce. GRATULACJE!!!
Występ Agaty dostępny jest pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=ub8DYAwElNI

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA SLOGAN PIŁKARSKI

     W ramach realizowanego w naszej szkole ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Deutsch Plus" uczniowie kl.5 wzięli udział w kolejnym konkursie. Zadaniem było nagranie krótkiego (maks. 1 minutę) filmu, w którym uczestnicy prezentują w języku niemieckim wymyślone przez siebie hasło Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. Dziękujemy za kreatywność i zaciętą walkę o nagrodę główną, czyli sprzęt sportowy dla szkoły o wartości 1000zł następującym osobom: Zuzanna Głab, Zuzanna Jasz, Zuzanna Kowal, Alicja Litwińska, Malwina Kojder, Daria Sanecka, Dominika Kluz, Weronika Olejarka, Aleksandra Mucha, Filip Osmyk i Filip Piątek. BRAWO WY !!!


”Wiosna wierszem malowana”

    12 kwietnia 2024 roku  w Szkole Podstawowej w Urzejowicach odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski pt. ”Wiosna wierszem malowana” - Mieszko Szczygieł z grupy starszej reprezentując nasze przedszkole zajął I miejsce. Zwycięzcy gratulujemy pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów.
    W kwietniu obchodziliśmy także Dzień Ziemi w grupie młodszej. Nie zabrakło również solenizantów, którzy świętowali swoje kolejne urodziny. Przedszkolaki wykonały również wiele prac plastycznych o tematyce wiosennej.

 

  

więcej zdjęć w galerii

"FIT IN DEUTSCH"

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO "FIT IN DEUTSCH" 

     26.04. 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeworsku odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego “Fit in Deutsch". Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.8 : ZUZANNA RUT,GABRIELA KRAJNIK i AGATA POLEK. Konkurs objęty patronatem Burmistrza Miasta Przeworska i Instytutu Goethego w Warszawie jest uwzględniony w wykazie zawodów wiedzy ustalonym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, jako konkurs, który może być wymieniony na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Z dumą informujemy, że AGATA została laureatką I, a GABRYSIA III miejsca !!!  WIELKIE BRAWA!!!

 

Konkurs Biblijny 2024

    Dnia 25 kwietnia 2024 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się Konkurs Biblijny organizowany w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2023/2024. Hasłem Konkursu były słowa: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".
    Finał powyższego Konkursu zgromadził 122 uczniów z 95 szkół będących pod opieką 102 katechetów. Z grona finalistów wyłoniono 10 laureatów.
I miejsce zajęła Patrycja Sigda - uczennica kl. VII SP w Grzęsce.
III miejsce zajęła Dominika Kluz uczennica kl. V SP w Grzęsce
Wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo bogate nagrody rzeczowe, książkowe, dyplomy, a nasze laureatki ze SP Grzęska - nagrody główne w postaci rowerów górskich.

GRATULUJEMY!!!

 

Sukces naszych uczennic w konkursie z języka angielskiego

   Serdecznie gratulujemy uczennicom klasy 8, Agacie Polek i Roksanie Szymańskiej zajęcia III miejsca w drugiej edycji konkursu powiatowego w Jarosławiu English Games.

Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

     10.04.2024r. w I LO im. H. Sienkiewicza w Łańcucie odbył się III Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.
    Z radością dzielimy się informacją o  sukcesie AGATY POLEK z kl.8, która śpiewając niemieckojęzyczną wersję piosenki z filmu "Vaiana" zajęła I miejsce.
    Ta sama szkoła była również organizatorem XI Powiatowego Konkursu "Językomaniak to Ja", którego celem było sprawdzenie praktycznej znajomości wybranego języka obcego. Agata poradziła sobie świetnie z testem z j. niemieckiego i podczas uroczystej gali 24.04.2024r. odebrała nagrodę za ponowne zajęcie I miejsca!
WIELKIE GRATULACJE !!!

 

Gminny Konkurs Recytatorski

       25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Rozborzu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem:  "Strofy mi bliskie”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Szymon Sieńko kl. III, Aleksandra Skowronek kl. VI i Martyna Rachwał kl. VII. Uczestnicy konkursu recytowali wybrane wiersze związane tematycznie z hasłem ,,Nasza Ziemia, nasz dom”.  Nasi uczniowie  zajęli wysokie miejsca w swojej kategorii wiekowej:
Aleksandra Skowronek -  II miejsce
Szymon Sieńko - III miejsce
Martyna Rachwał - III miejsce
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  

  

Powiatowy Turniej BRD 2024

    26 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kategorii 13 -15 lat do konkursu zgłosiło się 6 zespołów. Drużyna Szkoły Podstawowej w Grzęsce w składzie: Karol Olejarka, Anna Krupa i Wojciech Staszel zajęła II miejsce.
Gratulujemy!

 

  

Olimpiada "Błogosławiona Rodzina Ulmów".

XXIV Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach: "Błogosławiona Rodzina Ulmów".

    Dnia 5 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Markowej miała miejsce XXIV Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach nt. "Błogosławiona Rodzina Ulmów".
    W w/w Olimpiadzie naszą SP w Grzęsce reprezentowały uczennice kl. VIII: Wiktoria Knap i Gabriela Krajnik.
Spośród 40 uczestników z terenu diecezji przemyskiej uczennica Wiktoria Knap zajęła II miejsce, tym samym otrzymała główną nagrodę jaką jest wyjazd do Włoch od 28 czerwca - 4 lipca 2024 r. Ponadto obie uczennice otrzymały liczne nagrody rzeczowe wraz z dyplomami.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Gminny Konkurs "Mistrz czytania ze zrozumieniem"

    W dniu 23.04.2024r.  w Szkole Podstawowej w Ujeznej odbył się Gminny Konkurs "Mistrz czytania ze zrozumieniem" dla uczniów klas I -lII. W konkursie wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły:
Zuzanna Pieniążek kl. III
Sebastian Płonka  kll.lI
Michał Czepiński  kl.I
Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Michał Czepiński który zajął III miejsce!!!
Michałkowi  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Gminny Turniej BRD 2024

      We wtorek 23 kwietnia 2024 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzęsce Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Przeworsk. Organizatorem imprezy był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grzęsce Pan Janusz Skowronek. Patronat honorowy nad przebiegiem konkursu objął Wójt Gminy Przeworsk Pan Daniel Krawiec. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch etapach. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu przepisów ruchu drogowego i ustalania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, przygotowane przez asp. szt. Agnieszkę Kiełbowicz z KKP w Przeworsku. W części praktycznej uczniowie pokonywali przeszkody na torze sprawnościowym. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Szkoły podstawowe – klasy młodsze:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Świętoniowej
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Grzęsce w składzie: Nikola Kukulska, Zofia Bundyra, Marcin Kogut i Kacper Stącel
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Mirocinie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Chałupkach
Szkoły podstawowe – klasy starsze:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Grzęsce w składzie: Karol Olejarka, Anna Krupa, Wojciech Staszel
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Świętoniowej
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozborzu
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Mirocinie
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Urzejowicach
VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Studzianie
VII miejsce - Szkoła Podstawowa w Chałupkach
Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, gratulujemy osiągniętych wyników, a drużynom z  Świętoniowej i Grzęski życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

 

  

więcej zdjęć w galerii

XVI Gminny Konkurs Ortograficzny

    8 kwietnia 2024 r. w Mirocinie odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem:  ,,I Ty możesz zostać mistrzem ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Miłosz Stącel kl. V, Milena Ziobrowska kl. VI w kategorii klas 4-6  i Gabriela Krajnik kl. VIII, Agata Polek kl. VIII w kategorii klas 7-8. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad ortograficznych i zajęli wysokie miejsca w swojej kategorii wiekowej:
Milena Ziobrowska – I miejsce
Miłosz Stącel  - II miejsce
Agata Polek -  II miejsce
Gabriela Krajnik - III miejsce
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  

  

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

    W dniu 26 marca 2024 r. w hali sportowej Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora. Wzięło w nim udział 10 drużyn z klas 5 – 8 szkół podstawowych z terenu powiatu przeworskiego.
    Drużyna Szkoły Podstawowej w Grzęsce w składzie: Miłosz Kluz (kapitan), Błażej Sroka, Karol Słonina, Wojciech Staszel, Karol Olejarka, Fabian Janda, Igor Ochyra, Filip Piątek, Ignacy Sanecki, Kacper Stącel,  zajęła II miejsce. Gratulujemy!!

 

więcej zdjęć w galerii

GRATULACJE DLA AGATY !

      22 marca 2024 r. w Powiatowej Sali Koncertowej Zespołu Szkół Licealnych
im. B. Chrobrego w Leżajsku odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Love Songs". Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych.
    Cieszymy się, że możemy napisać o kolejnym sukcesie AGATY POLEK z kl.8, która śpiewając piosenkę w j. niemieckim wspaniale zaprezentowała naszą szkołę
i zajęła I miejsce w kat. szkół podstawowych.

WIELKIE BRAWA!!!

 

Konkurs Recytatorski "Jan Brzechwa dzieciom".

W oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Grzęsce odbył się Konkurs Recytatorski "Jan Brzechwa dzieciom". Wyniki konkursu:
I miejsce - Melania Fik
II miejsce - Emilia Kiszka
III miejsce - Jan Domka i Nina Czapran
Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia filmu z konkursu.

Wyniki Szkolnego Konkursu Wielkanocnego

kategoria klasy "1-3":
I miejsce - Julia Ficek, kl. 3 i Ania Owsiak, kl. 3
II miejsce - Milena Drozd, kl. 1 i  Emilia Półtorak, kl. 3
III miejsce - Zuzia Pieniążek, kl. 3 i Paweł Pieniążek, kl. 3
Wyróżnienia:
Miłosz Panek, kl. 2
Ksawery Bartnik, kl. 1
Marcel Panek, kl. 3
Marysia Lasek, kl. 3
Kajetan Kałamarz,. kl. 1
Maja Panek, kl. 2
Kategoria "klasy 4-6":
I miejsce - Nina Mularz, kl. 4
II miejsce - Marcin Kogut, kl. 4
III miejsce - Zuzia Głąb, kl. 5
Nagroda specjalna:
Zuzanna Kowal, kl. 5
Gratulujemy!!!
Nagrody zostaną wręczone na najbliższej akademii.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Sukces Ani Kiełb w Ogólnopolskim konkursie j. niemieckiego

    Szkoła Podstawowa nr 67 im. J.Korczaka w Łodzi oraz Biblioteka Austriacka w Opolu to organizatorzy  Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego na Komiks "Osterbräuche in Deutschland, Österreich und der Schweiz - Zwyczaje wielkanocne w Niemczech, Austrii i Szwajcarii".
   Z radością informujemy, że Ania Kiełb z kl.6 zajęła w nim I miejsce w kategorii kl.IV-VI. GRATULACJE!!!
Naszą szkołę reprezentowali też uczniowie : Dominika Kluz,Miłosz Stącel, Zuzanna Jasz, Aleksandra Mucha,Malwina Kojder ,Igor Ochyra.

Turniej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

    13 marca 2024 r. w Rozborzu odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań teoretycznych, dostosowanych do trzech kategorii wiekowych.
    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kacper Drozd, Zuzanna Głąb, Julia Lasek i Lena Mach.
Pytania były dość wymagające i trzeba było nie lada wiedzy żeby przejść etap gminny. Mimo tego nasi uczniowie zajęli dobre miejsca.  Życzymy im dalszych sukcesów w następnych latach...

 

WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

W Szkole Podstawowej w Grzęsce zostały rozstrzygnięte konkursy biblioteczne w trzech kategoriach wiekowych:
Kl. I – III ,,By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”
Kl. IV – VI ,,Ilustracja do wybranej książki”
Kl. VII – VIII ,,Najciekawszy plakat teatralny do wybranej lektury”
Komisja konkursowa  po obejrzeniu i wnikliwej ocenie zaprezentowanych prac postanowiła przyznać nagrody:


W kategorii klas I-III SP
I miejsce:  Michalina Kogut kl. II
II miejsce ex aequo:  Sebastian Płonka  kl. II, Szymon Stącel kl. I
III miejsce ex aequo:  Iga Markowicz kl. II, Emilia Półtorak kl. III
Wyróżnienia: Milena Drozd kl.I, Maria Lasek kl. III, Aleksandra Kowal  
kl. I, Julia Jedynak kl. I, Antonina Hala kl. I, Aleksandra Majcher kl. II, Weronika Markowicz kl. III, Natalia Pasiak kl. II Anna Kukulska kl. II


W kategorii klas IV- VI SP
I miejsce:  Anna Kiełb  kl. VI,
II miejsce ex aequo: Julia Kiełbicka kl. IV, Alicja Mirek kl. IV
III miejsce: Zofia Bundyra kl. IV, Aleksandra Skowronek kl. VI
Wyróżnienia: Nina Mularz kl. IV, Maja Maziarz kl, IV,  Aneta Olejarka kl. IV, Bartłomiej Malach kl. IV, Hubert Kożuszek kl. IV, Nataniel Szawan kl. IV, Konrad Bartnik kl. VI
Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnym upominkami. Serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs Biblijny - etap dekanalny 2024

    Dnia 5 marca 2024 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Grzęsce Konkurs Biblijny - etap dekanalny.
   W ramach dekanatu Przeworsk I uczniowie 6 szkół reprezentowali swoich kandydatów w liczbie 19 osób. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się 3 osoby:
Dominika Kluz - SP Grzęska
Patrycja Sigda - SP Grzęska
Zuzanna Kubusiak - SP Przeworsk
   Wszyscy uczestnicy Konkursu Biblijnego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz liczne upominki książkowe.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wspaniałe sukcesy Agaty Polek

    Z dumą informujemy, że w GMINNYM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „I love singing", który odbył się 27.02.2024r. w Szkole Podstawowej w Rozborzu, nasza uczennica AGATA POLEK z kl.8 zajęła I miejsce śpiewając utwór w j. niemieckim.
    Gratulujemy Agacie nie tylko umiejętności wokalnych, ale także posiadanej wiedzy, ponieważ w etapie rejonowym konkursu kuratoryjnego z j. niemieckiego uzyskała świetny wynik (71/100 pkt).

 

Olimpiada Wiedzy nt. "Błogosławionej Rodziny Ulmów".

    Dnia 22 lutego 2024 r. miał miejsce w Leżajsku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego półfinał 24 etapu Olimpiady Regionalnej Wiedzy o Wielkich Polakach nt. "Błogosławionej Rodziny Ulmów".
    W ww. półfinale w roku szkolnym 2023/2024 naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Wiktoria Knap - klasa VIII
Gabriela Krajnik - klasa VIII
Martyna Rachfał - KLasa VII
    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz liczne upominki książkowe. Gabriela Krajnik - II miejsce i Wiktoria Knap - III miejsce, zostały zakwalifikowane do finału konkursu jaki będzie miał miejsce 25 kwietnia 2024 r. w Markowej w miejscowości męczeńskiej śmierci Błogosławionej Rodziny Ulmów.

 

 

Gminny Konkurs Matematyczny Czar Par

Podwójne podium w Gminnym Konkursie Matematyczny Czar Par

    W poniedziałek 19.02.2024 r. nasi uczniowie z klasy 4 oraz 5 uczestniczyli w gminnym konkursie Matematyczny Czar Par organizowanym przez Szkołę Podstawową w Studzianie.
   Z wielką radością ogłaszamy, że w kategorii klas piątych DOMINIKA KLUZ oraz MIŁOSZ STĄCEL zdobyli I miejsce i tytuł laureata. Natomiast w kategorii klas czwartych WIKTOR DERLECKI i BARTŁOMIEJ MALACH - II miejsce. Gratulujemy.

 

  

Szkolny konkurs informatyczny 2024

    Dnia 19.02.2024 r. w Szkole Podstawowej w Grzęsce został rozstrzygnięty szkolny konkurs informatyczny - „Tworzenie stron internetowych w oparciu o język programowania html”.  Spośród zgłoszonych do konkursu prac wyłoniono trzy projekty.
Laureaci:
I miejsce – Anna Brewczyńska - (Strona o Japonii)
II miejsce – Karol Olejarka - (Strona o wędkarstwie)
III miejsce – Martyna Rachfał - (Strona o mieście Gdańsk)
Nagrodzone dostępne są pod adresem: www.konkursspgrzeska.idsl.pl
Gratulujemy!

 

  

Sukces Roksany

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica naszej szkoły Roksana Szymańska kl. 8 zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

Gminne Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt

      W czwartek 11 stycznia 2024 r. odbyły się w Nowosielcach Gminne Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zuzanna Jasz, Aleksandra Mucha, Kinga Kruk, Milena Szmagara i Dominika Kluz. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Grzęsce zajęła III miejsce. Gratulujemy!

 

  

Gminne IMS w piłce siatkowej dziewcząt

    We wtorek 9 stycznia 2024 r. odbyły się w Świętoniowej Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Drużyna Szkoły Podstawowej w Grzęsce w składzie: Wiktoria Knap, Agata Polek, Gabriela Krajnik, Zuzanna Rut, Anna Brewczyńska, Emilia Domka, Lena Mach, Weronika Chloupa, Natalia Kwolek, Martyna Rachfał, Patrycja Sigda i Julia Lasek zajęła II miejsce. W turnieju wzięły również udział drużyny z Świętoniowej i Urzejowic. Gratulujemy!

 

  

więcej zdjęć w galerii

Gmine IMS w piłce siatkowej chłopców

     W piątek 5 stycznia 2024 r. drużyna Szkoły Podstawowej w Grzęsce w składzie: Miłosz Kluz, Jakub Jedynak, Błażej Sroka, Karol Słonina, Wojciech Staszel, Fabian Janda i Karol Olejarka zajęła III miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Turniej odbył się w Urzejowicach. Wzięły w nim również udział drużyny z Świętoniowej, Nowosielec i Urzejowic. Gratulujemy!

 

  

Gminny Konkurs Recytatorski „ Wiersze pod choinkę”

    W dniu 18 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły Szymon Sieńko kl.3, Bartłomiej Malach kl.4 i  Patrycja Sigda Kl. 7 wzięli udział  w Gminnym Konkursie Recytatorskim „ Wiersze pod choinkę” zorganizowanym przez Wójta Gminy Przeworsk, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach. Miło nam poinformować, że Szymon Sieńko zajął I miejsce w kategorii klas 1-3, natomiast Patrycja Sigda zajęła I miejsce w kategorii klas 7-8.  Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

FINAŁ KONKURSU "Mój ulubiony sport po niemiecku"

    Patrycja Sigda - laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego zorganizowanego w ramach projektu Deutsch Plus przez Goethe-Institut Warschau - spędziła sportowo-językowy weekend w Warszawie. Atrakcjami, jakie czekały na nią, były m.in. wizyta w siedzibie Goethe Institut, spotkanie z koordynatorami konkursu Maximilianem Weißem i Yuliyą Pratasavitskayą, odbiór gratulacji, dyplomu i upominków, krótka lekcja o sporcie w Niemczech, zwiedzanie muzeum sportu i turystyki oraz spotkanie z Linusem Weberem, niemieckim siatkarzem Plus Ligi, grającym w „Projekt Warszawa”. Zwieńczeniem pobytu był udział laureatów konkursu w meczu siatkówki na warszawskim Torwarze. Poniżej krótka  fotorelacja.

Przedstawiamy pozostałe filmy zgłoszone do konkursu "Mój ulubiony sport po niemiecku". Filmy nadesłali: Igor Ochyra, Zuzanna Głąb, Zuzanna Jasz, Dominika Kluz, Alicja Litwińska, Filip Osmyk, Agata Polek, Daria Sanecka i Miłosz Stącel

filmy uczestników

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Rozborzu

     W dniu 14 grudnia 2023 r. drużyna Szkoły Podstawowej w Grzęsce w składzie: Dominika Kluz, Wiktor Derlecki, Bartłomiej Słonina, Ignacy Sanecki, Filip Piątek, Kacper Stącel, Bartłomiej Malach i Hubert Kożuszek zajęła V miejsca w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej klas IV - VI. Turniej odbył się w Rozborzu. Wzięły w nim udział drużyny z Świętoniowej, Nowosielec, Rozborza, Mirocina i Urzejowic.

 

  

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Studzianie

     Gratulacje dla drużyny Szkoły Podstawowej w Grzęsce w składzie: Miłosz Kluz (kapitan), Jakub Jedynak, Karol Słonina, Fabian Janda, Karol Olejarka i Wojciech Staszel za zajęcie I miejsca w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej klas VII - VIII. Turniej odbył się 12 grudnia 2023 r. w Studzianie. Wzięły w nim udział drużyny z Nowosielec, Rozborza, Mirocina i Studziana.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Gratulacje dla Patrycji Sigdy

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z GOETHE INSTITUT !!!
   Z radością informujemy, że PATRYCJA SIGDA z kl. 7 została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Meine Lieblingssportart auf Deutsch”. Zadaniem konkursowym było nagranie krótkiego filmiku ( do 1 minuty), w którym należało opowiedzieć w języku niemieckim o swym ulubionym sporcie. Nagrodą dla Patrycji jest weekendowy wyjazd do Warszawy, podczas którego m.in. zwiedzi stolicę i weźmie udział w meczu siatkówki Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem. SERDECZNE GRATULACJE !
    W konkursowe szranki dzielnie stanęli również: Filip Osmyk (kl.5),Igor Ochyra (kl.5),Miłosz Stącel (kl.5),Zuzanna Głąb(kl.5), Zuzanna Jasz ( kl.5),Dominika Kluz ( kl.5), Daria Sanecka(kl.5), Alicja Litwińska ( kl.5) i Agata Polek( kl.8). Im również należą się wyrazy uznania, ponieważ przygotowane przez nich filmy są dowodem  kreatywności, talentu i ciężkiej pracy.

III Konkurs informatyczny - montaż wideo

    Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu informatycznego w kategorii: nagrywanie i montaż wideo. Spośród 9 filmów biorących udział w konkursie wyłoniono trzy najlepsze. I miejsce zajęła Agata Polek, II miejsce - Jakub Jedynak, III miejsce - Jakub Rupar.  Gratulujemy!


  

NASI MŁODZI, PIĘKNI I ZDOLNI...

    21 października 2023r.w Liceum im.Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbył się  konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deum". Reprezentująca naszą szkołę uczennica kl.8 AGATA POLEK zajęła w nim II miejsce śpiewając utwór w języku niemieckim i włoskim „Laudato  Si”. Serdeczne gratulacje!!!
    Z dumą informujemy również, że Agata jako ubiegłoroczna laureatka krakowskiego Festiwalu Debiuty:„Chant-Canto-Gesang” otrzymała zaproszenie do udziału w koncercie galowym „Międzynarodowo o Niepodległości”, który odbędzie się 9 listopada w Krakowie.

  

występ Agatki

BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE

    Uczennice klasy VIII Wiktoria Knap i Gabriela Krajnik, przy wspaniałej grze aktorskiej Bartka Słoniny - klasa V, prezentują spot reklamowy promujący bezpieczne zachowanie się na wakacjach ale również w trakcie trwania roku szkolnego.

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk pocztakojder@spgrzeska.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
277
303
1563
1038327
12962
16623
1042423

Twój IP: 44.210.151.5
Aktualna data: 2024-07-25 16:21:19Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz