Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     W dniu dzisiejszym tj. 24 czerwca 2022 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W ciągu trwania nauki uczniowie sumiennie wywiązywali się z swoich obowiązków, aktywnie brali udział w wielu konkursach, zarówno na szczeblu szkolnym jak i międzyszkolnym, osiągając liczne sukcesy.

Za wytrwałość i zaangażowanie wszystkim składamy serdeczne podziękowania i życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

  

  

zdjęcia w galerii cz.1

                galeria cz. 2

                                               klasy w roku szklonym 2021/2022

Pożegnania nadszedł czas ...

     W środę pożegnaliśmy się z uczniami klasy 8a i 8b. Tradycją naszej szkoły jest, że najpierw uczniowie klasy 7 żegnają swoich starszych kolegów i zrobili to we wspaniałym, humorystycznym stylu. Następnie uczniowie klas ósmych w pięknym słowno- muzycznym montażu podziękowali nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie.
????‍????????‍????Kochani ósmoklasiści !
     W życiu jest czas na początek i na zakończenie określonego etapu w życiu. Wy zakończyliście już edukację w Szkole Podstawowej im. Władysława Kojdra w Grzęsce. Dla każdego, mamy nadzieję, był to czas ważny. To w naszej szkole rodziły się przyjaźnie, tu odnosiliście sukcesy, tu uczyliście się relacji z rówieśnikami i dorosłymi. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać lata spędzone z nami. Przed Wami nowe wyzwania i decyzje.
Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Życzymy wszystkim sukcesów w dalszej edukacji i życiu.

 
 
pozostałe zdjęcia w galerii
 

Bezpiecznie na wakacjach

      20.06.2022r. dzieci przedszkola i klas I-III spotkały się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji - panią Anną Urbanik, aby przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Policjantka opowiedziała o bezpiecznym i rozważnym korzystaniu z kąpielisk i szlaków górskich w okresie wakacji. Wspólnie z dziećmi utrwaliła zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki.


więcej zdjęć w galerii

Pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik

     15 czerwca 2022 roku dzieci kl. III wraz z rodzicami, wychowawczynią klasy oraz z ks. proboszczem pielgrzymowali w dziękczynieniu za dar I Komunii św. do Krakowa – Łagiewnik czyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana PawłaII. Pielgrzymka to także pobyt na Wawelu i spotkanie przed oknem JP II na ul.Franciszkańskiej 3.

 

pozostałe zdjęcia

Warsztaty - żelowe świeczki

      14.06.2022r. dzieci z naszego przedszkola oraz klas 1-3 wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały własnoręcznie piękne żelowe świeczki. Dzieci miały do dyspozycji piasek w różnych kolorach, kamyki, muszelki, koraliki, cekiny, szyszki, ziarna kawy itd. Dzięki nim każdy mógł zaprojektować wygląd swojej świecy według własnego pomysłu. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, dzięki czemu każda świeca jest piękna i wyjątkowa.

 

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do Brzezówki w Domatkowie

    1 czerwca 2022r. młodsza grupa przedszkolaków wzięła udział w wycieczce do Brzezówki w Domatkowie. W Parku Rozrywki spędzili bardzo miło czas i bawili się wyśmienicie. Najpierw dzieci odwiedziły Plac Zabaw, na którym korzystali z atrakcji tj. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, kule wodne, karuzele, auta, huśtawki, hamaki, piaskownica itd. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był Park Historyczny, w którym spotkaliśmy dinozaury, krokodyle i inne zwierzęta oraz ciekawe historyczne postacie jak np. legionista rzymski z czasów rozkwitu imperium czy piratów pilnujących skrzyni skarbów.

 

więcej zdjęć w galerii

SUKCES AGATY POLEK W KONKURSIE „BĄDŹ POLIGLOTĄ”

    8 czerwca 2022 r. w II LO w Łańcucie odbył się XIX Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Praktycznej Znajomości Języków Obcych „Bądź Poliglotą”. Konkurs miał na celu zaprezentowanie zdolności językowych uczniów w kategoriach: recytacja, śpiew i małe formy teatralne.
    Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie uczennicy naszej szkoły Agaty Polek, która zajęła II miejsce w kategorii: śpiew (j. niemiecki). Gratulacje!!!

Międzyskolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt

    W czwartek 9.06.2022 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Grzesce międzyszkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju wzięły udział trzy drużyny. W wyniku zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Świętoniowej
II miejsce - Techmax Grzęska
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowosielcach
Drużyny uczestniczące w rywalizacji otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, ufundowane przez dyrektora szkoły Pana Janusza Skowronka.
Gratulujemy!!!
 
 

 

więcej zdjęć w galerii

Dzień Dziecka 2022

      1 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka - święto wszystkich uczniów. Z tej okazji zorganizowane zostały rozgrywki sportowe i zabawy sprawnościowe:

  1. W zawodach w piłce siatkowej dziewcząt I miejsce zajęła klasa VIII b, II miejsce klasa VIII a, III miejsce klasa VII i IV miejsce klasa VI
  2. W rozgrywkach w piłkę nożną chłopców klas starszych I miejsce zajęła klasa VIII a, II miejsce klasa VII, a III miejsce klasa VIII b
  3. W rozgrywkach w piłkę nożną chłopców klas młodszych I miejsce zajęła klasa VI a II miejsce połącone dryżyny klas IV i V.

Wyniki konkurencji sprawnościowych:
Bieg w workach - I miejsce (w kategorii klas młodszych)- klasa VI
                         I miejsce (w kategorii klas starszych) - klasa VIII a
Przeciąganie liny:
W całej szkole bezkonkurencyjna była klasa V, która pokonała wszystkie pozostałe klasy w szkole.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników.
Wszystkim uczniom naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka życzymy pomyślności i spełnienia marzeń.

  

więcej zdjęć w galerii

Gminny Konkurs Ortograficzny - Grzęska 2022

   W dniu 07.06.2022 r. w Szkole Podstawowej w Grzesce odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 16 uczniów z 6 szkół gminy Przeworsk- Grzęski, Nowosielec, Rozborza, Świętoniowej, Mirocina i Urzejowic.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Miłosz Stącel SP w Grzęsce i Kinga Wnęk SP w Urzejowicach
II miejsce Wiktoria Dąbek SP w Rozborzu i Szymon Wójtowicz SP Urzejowicach
III miejsce Julia Norek SP w Mirocinie i Anna Zmora SP w Nowosielcach.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz zapraszamy do kolejnej edycji konkursu.
 

 

zdjęcia w galerii

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie

     1 czerwca 2022 r.  w ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klas I-III odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Dzięki uprzejmości pracujących tam strażaków wzięli aktywny udział w zajęciach edukacyjnych w sali "Ognik", zwiedzili budynek Komendy, zapoznali się z najnowocześniejszym sprzętem wykorzystywanym w codziennej pracy zawodowych strażaków. Mieli okazję z bliska zobaczyć jak wygląda przygotowanie do akcji pomocy osobom, które zadzwoniły pod numer alarmowy. Największą atrakcją było lanie wody z profesjonalnego węża strażackiego. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy strażakom z Łańcuta, którzy z ogromnym oddaniem i cierpliwością odpowiadali na wszystkie pytania dzieci i przybliżyli nam swoją służbę.


więcej zdjęć w galerii

Wycieczka przedszkolaków do Cieplic

    01.06.2022r. starszaki z oddziału przedszkolnego były na wycieczce w Zagrodzie Edukacyjnej w Cieplicach. Właścicielka gospodarstwa wprowadziła nas w tematykę tego miejsca, a następnie zaprosiła przedszkolaków do samodzielnego przygotowania i pieczenia ciastek. Kolejna atrakcja wyjazdu to: mini zoo, gdzie dzieci mogły z bliska obejrzeć i nakarmić zwierzęta. Na koniec udaliśmy się do tamtejszego muzeum, gdzie przedszkolaki zapoznały się z dawnymi przedmiotami i narzędziami pracy. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka w Pieniny - maj 2022

      W dniach 2 - 3 czerwca 2022 r. uczniowie klas IV, V, VI i VII brali udział w wycieczce w Pieniny. W programie znalazło się: zwiedzanie Zamku w Niedzicy i powozowni, rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, przejście Wąwozem Homole, wyjazd kolejką na Palenicę. Wieczorem były gry i zabawy oraz ognisko. Wycieczka była bardzo ciekawa i mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni i będą ją miło wspominać.

 

zdjęcia z pierwszego dnia

zdjęcia z drugiego dnia

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

"Dwa najpiękniejsze słowa świata we wszystkich językach to Mama i Tata"????‍????‍????????
     2 czerwca 2022 roku w najmłodszej grupie przedszkolaków odbył się występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Były tańce, piosenki i wiersz z życzeniami. Dzieci przygotowały również z tej okazji upominki i laurki, które po powrocie do domu wręczyły swoim mamusiom i tatusiom.☺️
 

 

 film z części artystycznej

Szkolny konkurs poezji i piosenki patriotycznej

    We wtorek 31 maja 2022 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Grzęsce "Szkolny konkurs poezji i piosenki patriotycznej". Wyniki konkursu:

Konkurs piosenki patriotycznej i żołnierskiej
w kategorii klas I – IV
I miejsce: Aleksandra Mucha, Daria Sanecka, Zuzanna Kowal, Zuzanna Jasz
              ,,Mazurek 3 Maja”
II miejsce: Dorota Polek, Zofia Bundyra, Julia Kiełbicka ,,Rozkwitały pąki białych róż”
III miejsce: klasa I ,,Przybyli ułani”
w kategorii klas V – VIII
I miejsce: Urszula Polek ,,Dziś idę walczyć, mamo”
II miejsce: Agata Polek ,,Biały krzyż”
III miejsce: Julia Lasek ,,Rozkwitały pąki białych róż”

Konkurs recytatorski ,,Majowe święta w poezji”

w kategorii klas I – III
I miejsce: Olga Górska ,,Modlitwa polskiej dziewczynki”
II miejsce: Bartłomiej Malach ,,Moja mała ojczyzna”
III miejsce: Hubert Kożuszek ,,Twój dom”
w kategorii klas IV – VIII
I miejsce: Angelika Pieniążek ,,Pan Tadeusz”
II miejsce: Kamil Pasterski ,,Pan Tadeusz”
III miejsce: Justyna Mołoń ,,Polska”

 

Koncert laureatów - film

Dzień Mamy i Taty

      Dzień  Mamy i Taty to jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Z tej okazji 26.05.2022r. dzieci z przedszkola chcąc pokazać, jak bardzo kochają swoich rodziców, zaprezentowały dla nich program artystyczny, który przygotowywały od kilku tygodni. Przedszkolaki pokazały swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie, tańcząc m.in. poloneza czy przedstawiając wiersz „Kaczka dziwaczka”.

 

  

więcej zdjęć na facebooku

 

program artystyczny - film

Egzamin ósmoklasisty 2022

    W czwartek 26.05,2022 r. językiem angielskim i językiem rosyjskim zakończył się tegoroczny Egzamin ósmoklasisty. W środę uczniowie zmagali się z matematyką a we wtorek z językiem polskim. Prawie wszyscy byli ze swoich odpowiedzi zadowoleni i mamy nadzieję, że ostateczne wyniki to potwierdzą. Trzymamy kciuki!

 

  

Sukces Angeliki w konkursie recytatorskim

    W dniu 20.05.2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Tej którą kocham najmocniej". Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Angelika Pieniążek zajęła II miejsce w kategorii klas VI - VIII.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 
 
  

Światowy Dzień Pszczół

     20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Markiem Harpulą, który zajmuje się pszczelarstwem. Zaproszony gość przeprowadził zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie mieli możliwość poznania wielu szczegółów z życia pszczelej rodziny. Ponadto zaprezentował produkty i akcesoria pszczelarskie, w tym trzy ule. Na zakończenie odbyły się liczne konkursy.????????????????????????

  

 

zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania

 

więcej zdjęć w galerii

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, który odbył się 6 maja 2022r. w naszej szkole.
 
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce- Błażej Kojder kl.7
II miejsce- Nikola Rojek kl.7
III miejsce- Julia Kiszka kl.8b
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ????????
 

 

Wyjazd do MDK w Łańcucie

       We wtorek 17.05.2022 r.  uczniowie klas I-III pojechali na spektakl muzyczny "Cudowna lampa Aladyna" do MDK w Łańcucie. W czasie spektaklu obejrzeli historię magicznej lampy, przybliżona została im kultura Dalekiego Wschodu, panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy. Niezapomniany nastrój widowiska wzbogaciły piękne światła oraz oryginalne, kolorowe kostiumy i rekwizyty.
Po spektaklu udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na pyszne lody.
 
  
 
więcej zdjęć w galerii

FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO

    W dniu 16.05.2022 roku w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu odbył się finał Konkursu Biblijnego: „Żyć Eucharystią”, w którym wzięło udział 117 olimpijczyków ze szkół naszej diecezji.
    Konkurs przebiegał w  trzech etapach:  szkolny, dekanalny, finał w  Przemyślu.
Całość przedsięwzięcia koordynowali diecezjalni wizytatorzy nauki religii pod  kierunkiem ks. Waldemara Janigi  i ks. Jerzego Gałązki. Konkurs objęty jest patronatem Księdza Arcybiskupa Adama Szala – Metropolity Przemyskiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
    Naszą Szkołę Podstawową reprezentowały uczennice: Anna Brewczyńska, Kamila Kiełbicka, Patrycja Sigda.
    Powyższa Olimpiada dla dwóch uczennic zakończyła się sukcesem. Kamila Kiełbicka, uczennica klasy VII zajęła III miejsce, Patrycja Sigda, uczennica klasy V zajęła IV miejsce, uzyskały zaszczytny tytuł laureata Konkursu Biblijnego. Anna Brewczyńska, uczennica klasy V jest finalistką wyżej wspomnianego Konkursu. Laureatki Kamila i Patrycja zdobyły cenne nagrody: dyplom laureata, pamiątkowe książki o tematyce religijnej oraz rowery.
Gratulujemy, dziękujemy za zgłębianie Słowa Bożego i przynoszenie chwały naszej Szkole.

Ks. Kazimierz Jurczak
Agnieszka Bęben

 

  

Pomoc dla bezdomnych zwierząt

????????  Uczniowie naszej szkoły zaangażowali sie w akcje zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla bezdomnych zwierząt w schronisku w Orzechowcach. Pomoc jest potrzebna przez cały rok i jak informują pracownicy każdy gest dobrej woli znaczy dla nich duzo.
Dziękujemy, że pomagacie ????❤????
 
 
 

Dzień Bibliotekarza

    W piątek 13 maja 2022r. przedszkolaki udały się do Biblioteki Publicznej w Grzęsce. Na początku spotkania wręczyły kwiaty i złożyły życzenia Pani bibliotekarce z okazji Dnia Bibliotekarza. Następnie dzieci zapoznały się z ofertą czytelniczą, ustaliły, jak dbać o książki, wysłuchały bajki o Franklinie oraz poznały kolejne etapy powstawania książki. Pani bibliotekarka wyznaczyła również dla przedszkolaków zadanie, które polegało na wykonaniu zakładki do książki. Na zakończenie spotkania wręczyła dzieciom słodki upominek.

 

  

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

PODIUM DLA AGATY POLEK
W VII POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ


     13 maja 2022r. w Miejskim Domu Kultury w Przeworsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem była SP Nr 2 w Przeworsku. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Przeworska, Siedleczki, Jagiełły, Zarzecza, Sieteszy, Tryńczy, Gorzyc, Dębowa, Jawornika Polskiego , Rączyny.Szkołę Podstawową w Grzęsce reprezentowała uczennica kl.6 Agata Polek , która wykonała piosenkę „Ja” niemieckiego zespołu „Silbermond”. Jej występ spodobał się jury, które nagrodziło naszą utalentowaną wokalistkę III miejscem na podium. Wielkie brawa.


piosenka w wykonaniu Agatki

Gminny Konkurs Ekologiczny

    W środę 11maja 2022 roku troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w pierwszym Gminnym Konkursie Ekologicznym w SP w Urzejowicach. Rafal Lasek, Nikola Rojek i Kamila Kielbicka z klasy 7 wykazali się wiedzą i mimo ze nie zajęli pierwszych miejsc to jesteśmy z nich bardzo dumni. ????????????

 

  

Udział w XX powiatowym konkursie Mistrz Matematyki

    W czwartek 12.05.2022 r. uczniowie naszej szkoły: Angelika Pieniążek, Szymon Mac, Maciej Majcher i Błażej Kojder, wzięli udział w XX powiatowym konkursie Mistrz Matematyki. Razem z prawie 70 uczniami powiatu przeworskiego zmierzyli się z trudnymi zadaniami matematycznymi. Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie naszej szkoły! ????????????


Sukcesy w konkursie "Miejcie odwagę żyć dla Miłości..."

    W dniu 12.05.2022 r. uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Mucha z klasy III oraz Aleksandra Skowronek i Konrad Bartnik z klasy IV wzięli udział w Międzygminnym Konkursie- w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II "Miejcie odwagę żyć dla Miłości..."
Uczniowie zaprezentowali wiersze związane z życiem i działalnością Ojca Świętego Jana Pawła II. Spośród licznego grona wykonawców zostali wybrani laureaci. Miło nam poinformować, że Aleksandra Mucha zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Gratulujemy wszystkim, ponieważ każdy włożył wiele wysiłku i zaangażowania w przygotowanie i zaprezentowanie utworu.
    Podczas obrad jury mieliśmy okazję zwiedzić Pałac Dzieduszyckich w Zarzeczu i piękny park, który warto odwiedzić.????????????❤️
 
 
 
więcej zdjęć w galerii

 

Dzień Strażaka

    W środę, 04.05.2022 r. po dwuletniej przerwie uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedzili strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzęsce z okazji ich święta.
   4 maja to szczególny dzień dla strażaków- święto ich patrona św. Floriana. Z tej okazji zapoznali dzieci z wyposażeniem wozu strażackiego i remizy OSP. Mogły również zobaczyć świeżo wyremontowaną szatnię na ubrania. Dzieci miały możliwość założenia hełmu strażackiego i pasa z toporkiem oraz położyć się na desce ratowniczej. Największą atrakcją było samodzielne lanie wody z węża strażackiego. Na koniec spotkania złożyliśmy życzenia, aby ta trudna i niebezpieczna służba sprawiała im wiele satysfakcji i aby cieszyli się dobrym zdrowiem. Wręczone zostały własnoręcznie przygotowane przez dzieci upominki, a w zamian strażacy przekazali słodycze.
Dziękujemy za miłe spotkanie.
 
 
więcej zdjęć na facebooku

Apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    W dniu 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten ważny fakt z historii Polski uczniowie z klas 4, 5 i 8a przygotowali montaż słowno -muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Nastepnie zaprezentowano historię powstania pierwszej polskiej konstytucji. Teksty pięknie recytowanych wierszy i śpiewanych piosenek zachęciły do refleksji nad tym czym dla każdego z nas jest wolność, Ojczyzna, patriotyzm.

 

  

 więcej zdjęć na facebooku

film z akademii

Sukces Zuzanny Jasz

    Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy III Zuzanna Jasz zajęła III miejsce w V wojewódzkim konkursie logopedycznym "Trzeszczące wierszyki we Francji" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku. Zuzia napisała wiersz o życiu, kulturze i ciekawych miejscach we Francji. Pracę uczennicy można obejrzeć na stronie internetowej SP nr 2 w Przeworsku oraz specjalnie wydanej z tej okazji książeczce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów????

 

  

Akcja "Dziel się uśmiechem"

    20 kwietnia 2022 r. uczniowie klas l - lll po raz kolejny spotkali się z Panią pielęgniarką szkolną, która przeprowadziła pogadankę w ramach udziału w akcji "Dziel się uśmiechem".


23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

      W piątek w ramach Światowego Dnia Książki dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą przeczytane przez Panią biblotekarkę wiersze. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały zakładki do książek. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

  

Obchody Dnia Ziemi

    Dzisiaj w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy III sprzątali naszą miejscowość. Zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli zbierać śmieci. Po godzinnej pracy ubierali spore ilości zanieczyszczeń. Dbajmy o naszą planetę, a śmieci segregujmy i wyrzucajmy do kosza.

 

  

więcej zdjęć na facebooku

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

    W poniedziałek 11.04.2022 r. przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w akcji ,,Spotkanie z książką". Tym razem uczennice z kl. 5 - Patrycja Sigda i Martyna Rachwał przeczytały naszym milusińskim fragmenty utworów: ,,Będę strażakiem" oraz ,,Skąd się biorą pory roku?" Na koniec odbył się konkurs zgaduj - zgadula.

Wielkanocne zajęcia w Bibliotece Publicznej w Grzęsce

    W poniedziałek, 11.04.2022 r. uczniowie klasy III wzięli udział w wielkanocnych zajęciach w Bibliotece Publicznej w Grzęsce. Pani bibliotekarka zadając zagadki i czytając opowiadanie przybliżyła dzieciom zwyczaje związane z Wielkanocą. Uczniowie wykonali również pracę plastyczną- wielkanocny koszyk. Zajęcia wzbogacone były również informacjami o księgozbiorze biblioteki, a w prezencie dzieci otrzymały zakładki do książek, aby chętniej po nie sięgać.


więcej zdjęć na facebooku

Święto Chrztu Polski

    Ustawą z 22 lutego 2019 r.  Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski. Święto to ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.


SZKOLNE KONKURSY BIBLIOTECZNE

W dniu dzisiejszym zostały podsumowane konkursy biblioteczne w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
✅"Moja ulubiona postać z książki" - konkurs dla klas I-III:
????Ania Owsiak, kl. I i Marcel Panek, kl. I
????Zosia Bundyra, kl. II i Ola Mucha, kl. III
????Julia Kielbicka, kl. II i Szymon Kisiel, kl. I
WYRÓŻNIENIA:
???? Emilka Półtorak, kl. I
????Miłosz Jedynak, kl. III
????Zuzia Kowal, kl. III
????Faustyna Hala, kl. II
????Maria Lasek, kl. II
NAGRODY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE:
????Zuzia Jasz, kl. III
????Miłosz Stącel, kl. III
????Karol Jasz, kl. I
????Dorota Polek, kl. II
????Kacper Stącel, kl. II
????Igor Wlazło, kl. II
????Nataniel Szawan, kl. II
????Wiktor Derlecki, kl. II
????Bartek Malach, kl. II
????Julia Ficek, kl. I
✅"Ilustracja do wy ranek książki" - konkurs dla klas IV-VI:
????Julia Lasek, kl. V
????Wiktoria Maziarz, kl. IV i Ola Skowronek, kl. IV
????Milena Ziobrowska, kl. IV
✅"Plakat reklamujący nowości biblioteczne" - konkurs dla klas VII-VIII:
????Sandra Pieniążek, kl. VII
GRATULUJEMY! ????????????????
Nagrody zostaną wręczone w najbliższym czasie????
 

Międzyklasowe zawody w koszykówce chłopców

      W czwartek 7.04.2022 r. odbyły się międzyklasowe zawody w koszykówce chłopców. W rywalizacji między klasą VIII a i VIII b zwyciężyła klasa VIII a wynikiem 28:12, zajmując tym samym I miejsce. GRATULUJEMY!

Zwycięska drużyna występowała w składzie: K. Olejarka, M. Szlachta, A. Bartnik i K. Pasterski

 

  

Zajęcia w Bibliotece Publicznej w Grzęsce

    W ramach stałej współpracy z Biblioteką Publiczną w Grzęsce po dwuletniej przerwie klasy I i II uczestniczyły 6 i 7 kwietniach w zajęciach poświęconych świętom wielkanocnym. Pani Renata Czyrek przybliżyła dzieciom zwyczaje świąteczne naszego regionu, a następnie przeczytała fragment książki „Wielkanocna bajeczka”.  Dalsza część zajęć spotkania polegała na działalności plastycznej. Na niej uczniowie rozwiązywali łamigłówki oraz wykonali pisanki i koszyczki wielkanocne dowolną techniką. Na koniec zajęć pani bibliotekarka zaprezentowała ciekawy księgozbiór wzbogacony nowymi pozycjami i zachęciła wszystkie dzieci do czytania książek.

 

  

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

„Jak niebieskie motyle
fruwające do gwiazd,
zabierz nas choć na chwilę
odczarować Twój świat…”
    W dniu dzisiejszym przedszkolaki po raz kolejny przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. To coroczne święto ma na celu zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu.
    Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, dzieci  założyły ubrania w kolorze niebieskim. A dlaczego kolor niebieski? Bo jest on symbolem autyzmu. “Niebieski” jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

 

  

Szkolny turniej piłki siatkowej

  W czwartek 31.03.2022 r. zakończyły się szkolne rozgrywki w piłkę siatkową drużyn mieszanych. W rozgrywkach brały udział trzy drużyny.
Wyniki spotkań:
Klasa VII - Klasa VIII b  0 : 2
Klasa VII - Klasa VIII a  1 : 2
Klasa VIII a - Klasa VIII b  1 : 2

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - klasa VIII b
II miejsce - Klasa VIII a
III miejsce - klasa VII

Gratulujemy!!!
Zwycięska drużyna występowała w składzie: U. Polek, A. Maziarz, P. Markowska, M. Majcher, K. Kwaśniak , M. Lasek

KONKURS DACHL – MÄRCHEN

    Uczniowie z kl. 4, 5, 6 i 7 wzięli udział w I Ogólnopolskim konkursie DACHL –MÄRCHEN. Zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu bajki autora z kraju niemieckojęzycznego obszaru językowego, czyli z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu. Organizatorzy konkursu to: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Warszawa, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie, Polsko – Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw i Inspiracji ESSE. Poniżej przedstawiamy prace,które reprezentowały naszą szkołę.

 

  

wszystkie prace w galerii na facebooku

Pierwszy Dzień Wiosny ☀️

    Po tym co się działo w naszej szkole w perwszy dzień wiosny, na pewno zima odejdzie już na dobre.
   W tym dniu, dzięki zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski akcjom w szkole było kolorowo i bardzo wesoło. Uczniowie stali się nauczycielami -  nauczyciele uczniami. Dzień ten był również "Dniem bez plecaka". Niejeden mógł się zdziwić w co można zapakować książki i zeszyty.
    Również uczniowie klas młodszych i dzieci z przedszkola witali wiosnę. Marzanna została wyprowadzona w siną dal!

 

  

  

Dzień Kolorowej Skarpetki

    21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasza szkoła już po raz drugi dołączyła do akcji „Wyjątkowa Skarpetka” organizowanej przez OREW w Juszczynie. Biorąc udział w akcji udało nam się wykonać 178 kolorowych skarpet, które zostały zawieszone na sznurku o długości 2225 cm.
    W tym też dniu przedszkolaki oraz uczniowie klasy III założyli skarpetki nie do pary okazując wsparcie dla osób dotkniętych tą chorobą i ich rodzinom. Data Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa: wada genetyczna powodująca Zespół Downa związana jest z występowaniem w 21. parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca. Natomiast kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa z powodu kształtu chromosomu. Ich różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i znakiem, że mimo odmienności możemy w pełni cieszyć się życiem.
 
   
  

 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE
 
Jesteście wspaniali. Po raz kolejny pokazaliście wielkie serce. ????????
Dziękujemy za wszystkie dary złożone dla naszych sąsiadów z Ukrainy.
 
   
  

KONKURS „KOCH MIR WAS 2”

     Uczennice klasy VI : Agata Polek, Gabriela Krajnik, Zuzanna Rut, Julia Saczek, Wiktoria Knap i Roksana Szymańska w ramach projektu „Deutsch Plus” wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Koch mir was 2”- „Ugotuj mi coś 2”.Zadanie polegało na kreatywnym przygotowaniu strony z przepisem kulinarnym na ulubioną potrawę (polską lub niemiecką), która mogłaby znaleźć się na świątecznym stole. Dziewczęta godnie zaprezentowały naszą szkołę i w dowód uznania otrzymały dyplomy oraz upominki od organizatora, którym był Instytut Goethego w Warszawie. Gratulujemy !


  

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to upamiętnia bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

MAZUREK DĄBROWSKIEGO POLSKIM HYMNEM PAŃSTWOWYM

     26 lutego obchodzimy 95. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym. W tym roku rocznica ta przypada w czasie szczególnym, ponieważ decyzją Sejmu RP rok 2022 ustanowiono Rokiem Józefa Wybickiego - autora słów hymnu.

 

Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Grzesce

 

SPOCZYWAJ W POKOJU

„Tak trudno żegnać na zawsze kogoś,
kto jeszcze mógł być z nami”

     W sobotę pożegnaliśmy wieloletniego Proboszcza naszej parafii i nauczyciela – katechetę, św. pamięci księdza prałata Stanisława Ozgę, który przez 25 lat uczył w naszej szkole i wychowywał młode pokolenia.
    Chcemy podziękować za Jego pracę i trud. Odszedł od nas kapłan wybitny, pełen wewnętrznego ciepła, które promieniowało na wszystkich, którzy go otaczali. Kontakt z uczniami, ich nauczanie i przekazywanie im wiedzy, wartości, zasad i podstaw naszej wiary były dla św. p. księdza prałata, nadrzędnym celem. Uczniowie Go kochali, ponieważ w sobie tylko znany sposób zawsze potrafił do nich dotrzeć. Spokojny, opanowany, ze swoim nieodłącznym, ciepłym uśmiechem,  potrafił zapanować nad najbardziej rozbrykaną gromadą. Nauczyciele Go szanowali, Jego zdanie było dla nich bardzo ważne.
    Uczciwość, pracowitość, chęć niesienia pomocy innym – zawsze towarzyszyły Jego pracy. Nikt, kto zwrócił się do Niego po pomoc czy radę, nie odchodził z pustą ręką. Wręcz przeciwnie – odchodził wzmocniony Jego dobrym słowem i modlitewnym wsparciem. Nieubłagana śmierć przerwała nić Jego życia, zostawiając ogromną pustkę i smutek. Nie ma Go już wśród żywych, ale głęboko jest w naszych sercach i w naszej pamięci.
    Dziękujemy Ci, drogi księże prałacie, że byłeś z nami. Żegnamy Cię z zapewnieniem, że wartości, które nam przekazywałeś, nie przeminą.
     Spoczywaj w pokoju.

   

  

Sukces ucznia naszej szkoły Błażeja Kojdra

    Z radością informujemy, że uczeń klasy VII Błażej Kojder zakwalifikował się do III etapu konkursu informatycznego, organizowanego przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Gratulujemy Błażej i powodzenia na etapie wojewódzkim.
     Gratulacje i podziękowania należą się również uczniowi klasy VIII b Maciejowi Majchrowi, który uczestniczył w zajęciach koła informatycznego od klasy VI, jednak z powodu choroby nie mógł wziąć udziału w tym konkursie.

Bal karnawałowy w przedszkolu

     Bal karnawałowy to dzień niezwykły, długo wyczekiwany przez naszych przedszkolaków. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było 2 lutego w naszym przedszkolu. Dzieci przebrane były za bohaterów ulubionych bajek. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Przedszkolaki świetnie się bawiły, brały udział w różnych zabawach. W trakcie karnawałowych szaleństw był również czas na słodki poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

 

  

Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Zaproszenie do udziału w V edycji konkursu literackiego
na temat niepełnosprawności
"Są gdzieś okna, które płoną cały czas"
połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej.

Informacje o konkursie

Regulamin

 

Dzień Babci i Dziadka 2022 w grupie młodszej

         W dniu 24 stycznia 2022 r. dzieci z grupy młodszej przedstawiły część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaśpiewały dwie piosenki dla swoich dziadków oraz wykonały dwa tańce. Z tej też okazji maluchy również wykonały laurki, które wręczyły babciom i dziadkom.

filmy z części artystycznej:

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Dzień Babci i Dziadka 2022

        W dniu 21 stycznia 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki z grupy "0" wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały część artystyczną. W pięknych strojach przedstawiły "Rzepkę", zatańczyły taniec hiszpański oraz zaśpiewały piosenkę. Dzieci również przygotowały piękne laurki, które wręczą swoim dziadkom.

 

  

Filmy z przedstawienia:

Film 1

Film 2

Film 3

Konkurs w ramach Kampanii #Szczepimysię

     Miło nam poinformować o sukcesach uczennic naszej szkoły w gminnym konkursie na plakat promujący szczepienia przeciwko Covid-19 w kategorii dzieci z klas 1-4 szkół podstawowych
II miejsce zajęła Aleksandra Skowronek z kl. 4
III miejsce zajęła Milena Ziobrowska - również z kl. 4

Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody.
Gratulujemy!

 

 

  

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia w przedszkolu

    Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, dlatego w naszej „przedszkolnej rodzinie” przeżywamy go bardzo uroczyście. 22 grudnia już od samego rana w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Najpierw przedszkolaki dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekały wigilijne potrawy. Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie śpiewały kolędy. W tym dniu wszyscy czuliśmy magię zbliżających się Świąt Narodzenia Pana Jezusa.

 

  

ŚWIETLICA ZDALNIE ( 20.12.2021r. - 22.12.2021r.)

 

    Przed nami Boże Narodzenie. A co za tym idzie muszą być pierniki! Nie może przecież ich zabraknąć na świątecznym stole. Każda mama lub babcia ma własny przepis na te wyjątkowe ciasteczka, ale my chcemy zachęcić do wypróbowania innych przepisów na pierniki. Można zawiesić je na … choince. Przepis na masę solną to początek wielu ciekawych ozdób i zawieszek:

Ekspresowe PIERNICZKI pyszne i mięciutkie - Przepis na pierniki świąteczne - YouTube

Szybkie pierniczki (domowe-wypieki.pl)

Pierniczki z masy solnej – Smaczny Dom (wordpress.com)

Przepis na masę solną - prosty, niezawodny i sprawdzony! (haart.pl)

Tym, którzy nie lubią lepić , proponujemy kolorowanie ciasteczkowych ludzików i piernikowych obrazków:

Pierniczki Kolorowanki Online

Kolorowanki Piernik bożonarodzeniowy - Darmowe kolorowanki do wydruku (supercoloring.com)

kolorowanki - pierniki online – Szukaj w Google

pierniki kolorowanka online – Szukaj w Google

A żeby przedświąteczne przygotowania szły sprawnie , warto przy nich trochę pośpiewać:

https://youtu.be/SaHLKYz4_KE

https://youtu.be/tnT0bP2EHpg

https://youtu.be/SDkPiFRnVQo

 

Super zabawy, trzymajcie się zdrowo i radośnie!

Święta, święta…

       Święta Bożego  Narodzenia to najbardziej wyczekiwany czas. Tradycją naszego przedszkola jest wspólne ubieranie choinki, jak również pieczenie pierników. Podczas zajęć kulinarnych dzieci z zerówki z niewielkim wsparciem dorosłych samodzielnie przygotowały ciasteczka. Była to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu, kształtowania samodzielności i przekazywania tradycji. Te chwile pozostaną w ich pamięci na długo.

 

Wycieczka przedszkolaków do Muzeum Bombki Choinkowej

    W dniu 13 grudnia br. dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Grzęsce wzięły udział w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Podczas zwiedzania przedszkolaki podziwiały stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Kolejnym celem wycieczki było zapoznanie z etapami powstawania bombek, począwszy od obróbki szkła, poprzez srebrzenie, aż do momentu ręcznego ich zdobienia. Atrakcyjnym punktem wyprawy był udział w warsztatach, podczas których każde dziecko wykonało swoją pamiątkową bombkę.

 

  

ODWIEDZIŁ NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ

     Od wielu lat w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Również w tym roku 6 grudnia odwiedził nas  długo wyczekiwany gość. Przedszkolaki przywitały św. Mikołaja piosenką i wierszem. Miłym akcentem spotkania były prezenty oraz wspólne zdjęcie. Dzieci podziękowały za upominki a Mikołaj pożegnał się i ruszył w dalszą drogę, gdyż czekały na Niego dzieci z klas I-III.
     A jak wyglądało spotkanie  z naszym wspaniałym gościem zobaczcie sami:

Film z odwiedzin Św. Mikołaja

zdjęcia w galerii

 

Św. Mikołaj był również u starszych dzieci - zobacz zdjęcia

PODIUM DLA AGATKI!

   30 października 2021 r. w Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbyła się XIX edycja Wojewódzkiego Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deum" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Tradycyjnie już honorowym patronatem objęli go: Ks. Biskup Jan Wątroba i Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch.
   W sumie w występach wzięło udział 205 uczniów. W tym gronie znalazła się AGATA POLEK z klasy VI i z dumą informujemy, że nasza uczennica zajęła III miejsce w kategorii: piosenka obcojęzyczna – solista (j. niemiecki). GRATULUJEMY!!!

 

"Kartka dla Rodaka"

  

więcej zdjęć w galerii

Narodowe Święto Niepodległości 2021

    W dniu 10 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Odbywało się to inaczej niż w poprzednich latach, ponieważ z powodu pandemii, uczniowie zgromadzili się w swoich klasach i wspólnie oglądali nagranie akademii przygotowanej przez uczniów z klas V, VII oraz III i IV. O godzinie 11:11 został odśpiewany Hymn Państwowy.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

 

 

  

Hymn w wykonaniu dzieci z przedszkola

Hymn w wykonaniu dzieci z klasy III

 

Zdjęcia z uroczystości w galerii

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

     8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Przez dwa miesiące dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia, aby wszystko wyszło jak należy. Liczne próby sprawiły, że wszystko udało się znakomicie i nasza szkoła wzbogaciła się o 11 pierwszaków.
      Rano pojawili się wszyscy w szkole odświętnie ubrani z pięknymi fryzurami i lekką tremą. Następnie zaprezentowali część artystyczną i złożyli uroczyste ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego. A na koniec zostali pasowani przez pana dyrektora wielkim ołówkiem na pierwszoklasistów (podobno był on bardzo zimny).
Po części oficjalnej na dzieci czekały wspaniałe smakołyki przygotowane przez mamy i dobra zabawa
      Życzymy Wam drogie pierwszaki, aby każdy dzień pobytu w szkole był dla Was radosny i pełen nowych wrażeń, a nauka sprawiała dużą satysfakcję.

 

  

Spotkanie z leśnikiem

    W dniu 29 października br. w Szkole Podstawowej w Grzęsce odbyło się spotkanie klas I-III z panią leśnik. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazanie uczniom, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej polskich lasów.
    W trakcie spotkania z dziećmi Specjalistka Służby Leśnej Nadleśnictwa Sieniawa zaprezentowała dzieciom mundur leśnika, zapoznała dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przedstawiła również informacje o przyrodzie polskiej oraz  ciekawostki o życiu  nietoperzy.
    Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.
   Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Za spotkanie  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

   

  

Wycieczka szkolna do Warszawy

     W dniach 25 - 27 października uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej w Grzęsce wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Wycieczka była dofinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie uczniom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Program wycieczki był bardzo obszerny, zwiedziliśmy: Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy i Zamek Królewski, zobaczyliśmy miejsca pamięci poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, Łazienki Królewskie i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Byliśmy również w Wilanowie w pałacu króla Jana III Sobieskiego oraz w Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
     Wycieczka była bardzo interesująca, dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

więcej zdjęć w galerii

Spotkanie z panią pielęgniarką

    26 października gościliśmy w przedszkolu Panią pielęgniarkę. Pani Alina opowiedziała nam o swoim zawodzie, pokazała w bardzo atrakcyjny sposób sprzęty i przybory, jakich używa w swojej codziennej pracy: strzykawki, bandaże, plasterki, zestaw do kroplówek, i wyjaśniła do czego służą. Mieliśmy okazję praktycznie zrozumieć tę pracę poprzez samodzielne wykonywanie różnych zabiegów naszym pacjentom. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i naklejki dzielnego pacjenta.

Wycieczka do piekarni w Rozborzu

     25 października przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się na niezapomnianą wycieczkę do Piekarni w Rozborzu. Podczas spotkania dzieci miały możliwość bezpośredniej obserwacji etapów powstawania pieczywa. Maluchy z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy oraz z uwagą słuchały pana, który opowiedział jak wyrasta ciasto, co jest potrzebne do wyrobu chleba, bułek i drożdżówek. Największą atrakcją było samodzielne formowanie bułeczek z przygotowanego ciasta. Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do Sali Zabaw „Korona”, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie, karuzela, basen z kulkami, trampolina, labirynty z przeszkodami oraz wiele innych. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną Przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy. Po zabawie przyszedł czas na pizzę, a w drodze powrotnej była okazja na krótką drzemkę.

 

  

Pogadanka na temat bezpieczeństwa

    W dniu 22.10 uczniowie klas 1-3 i dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w pogadance na temat bezpieczeństwa w szkole, domu i na drodze. Przewodnikiem był pan Mariusz Czyrny- policjant z KPP w Przeworsku. Serdecznie dziękujemy za przybycie i cenne rady, bo tych nigdy dość, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo.

 

  

Dzień Edukacji Narodowej 2021

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z codziennej pracy.

  

  

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do Jarosławia

     12 października 2021 r. uczniowie klas IV -VI uczestniczyli w wycieczce do Jarosławia. Byliśmy w kinie na filmie "Czarny młyn" a następnie zwiedziliśmy jeden z zabytków architektury mieszczańskiej w Jarosławiu Kamienice Orsettich oraz Opactwo ss Benedyktynek. Na filmie byli również uczniowie klas VII, VIII a i VIII b.

 

więcej zdjęć w galerii

Projekty realizowane w roku szkolnym 2021/2022

W roku szkolnym 2021 /2022 uczniowie uczęszczający do świetlicy
szkolnej przy Szkole Podstawowej im.Władysława Kojdra w Grzęsce
biorą czynny udział w projektach, których cele wplatają się w kierunki
realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

 

zobacz opis projektów

 

 

 

Sezon na pyszne owoce

      Sezon na pyszne owoce trwa. Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. W związku z tym przedszkolaki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Każdy przyniósł z domu świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, maliny, winogrona, mandarynki. Na widok tak smakowitych owoców każdy zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożykiem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA (GRUPA 6-LATKÓW)

    29 września 2021r. w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania byliśmy w Bibliotece Publicznej w Grzęsce. W związku z tym wydarzeniem przedszkolaki wysłuchały czytanych wierszy i bajek, zapoznały się z zawodem bibliotekarza oraz ofertą literatury dla najmłodszych.
    06 października 2021r. gościliśmy w przedszkolu panią pielęgniarkę, która w ciekawy sposób opowiedziała o swoim zawodzie. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentując przedmioty wykorzystywane w  swojej pracy. Spotkanie to przyczyniło się do większej świadomości dbania o zdrowie przez naszych przedszkolaków.

 

  

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

       29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Grzęsce, gdzie  wysłuchały wierszy i opowiadań o tematyce jesiennej, czytanych przez panią bibliotekarkę. Przedszkolaki wykonały również  ilustrację do wysłuchanych utworów.  Następnie pani bibliotekarka zaprosiła nas do biblioteki, gdzie w ciekawy sposób opowiadała o swoim miejscu pracy.  Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki w formie kolorowanek i zakładek.

 

  

Szkolny turniej piłki nożnej

    W czwartek 23.09.2021 r. i 30.09.2021 r. odbyły się szkolne rozgrywki w halową piłkę nożną. W rozgrywkach brały udział trzy drużyny. Klasę VII reprezentowali: B. Kojder (kapitan), K. Olejarka, A. Bundyra, Sz. Kiełb, K. Liwiński(składy mieszane). Klasę VIII a reprezentowali: D. Jurek (kapitan), K. Pasterski, Sz. Majcher, M. Niemiec, (drużynę wspomagała również Jagoda Kojder i Anna Maziarz). W skład klasy VIII b wchodzili: M. Majcher (kapitan), K. Gujda, A. Bartnik, D. Mucha.
Wyniki I kolejki:
Klasa VII - Klasa VIII b  3:2 (2:1)
Klasa VII - Klasa VIII a  3:2 (0:2)
Klasa VIII a - Klasa VIII b  2:7 (2:3)

Wyniki II kolejki

Klasa VII - Klasa VIII b  5:4 (3:1)
Klasa VII - Klasa VIII a  5:4 (2:2)
Klasa VIII a - Klasa VIII b  2:0 (1:0)

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - klasa VII (8 pkt.)
II miejsce - Klasa VIIIa (4 pkt.)
III miejsce - klasa VIIIb (2 pkt.)

Gratulujemy!!!

 

 

  

Rowerowe zawody sprawnościowe 2021

     W czwartek 16 września 2021 r. odbyły się rowerowe zawody sprawnościowe. W trakcie turnieju uczestnicy mieli za zadanie pokonać rowerowy tor przeszkód. Przeszkody nie były proste, mimo to zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Wyniki zawodów:
klasy młodsze
I miejsce - Karol Olejarka (klasa V)
II miejsce - Lena Mach (klasa V)
III miejsce - Patrycja Sigda i Julia Lasek (klasa V)
IV miejsce - Kornelia Solarz, Wiktoria Ochyra, Emilia Domka, Anna Brewczyńska (klasa V)
klasy starsze
I miejsce - Nikola Rojek (klasa VII)

Gratulujemy!!!

 

  

Podziękowanie

,,Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,
który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie
i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości. ”
Albert Einstein

     Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę jest właśnie taką chwilą. Dzień zakończenia roku szkolnego 2020/2021 był również ostatnim dniem pracy pani Elżbiety Jankowskiej, długoletniej nauczycielki naszego przedszkola, która zdecydowała się przejść na emeryturę. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod jej opieką, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami.
     Pożegnania są najtrudniejsze, bo jak rozstać się i podziękować za tyle poświęconych szkole lat, wspólnie spędzonych chwil. Jak wyrazić uznanie, wdzięczność za to, że byłaś, dawałaś z siebie wszystko, co najlepsze. Pozostaje tylko proste i płynące z naszych serc słowo: „Dziękujemy”.  
    Życzymy Ci Elu, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, abyś wolny czas wykorzystywała na realizację własnych planów, zamierzeń i pasji.

Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej
w Grzęsce

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk pocztakojder@spgrzeska.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
684
756
3181
974905
10682
18210
982692

Twój IP: 3.238.71.155
Aktualna data: 2024-04-18 17:19:31



Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz