Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Narodowe Świeto Niepodległości 2022

    "Żeby Polska była Polską" przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków.
    W celu uhonorowania bohaterów i niezwykle trudnej drogi Polski do niepodległości nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" i o godz. 11.11 cała nasza społeczność zaśpiewała hymn narodowy.
    Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów kl. 6 i 8 przypomniał nam ważne wydarzenia historyczne i wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach apelu.
    Na zakończenie pan Leszek Janda zaprezentował własną kolekcję przedstawiającą wyposażenie żołnierskie z różnych okresów historycznych oraz zbiory monet i banknotów.

 

 

 

Hymn Państwowy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Grzęsce

 

zdjęcia z akademii

 

Sadzenie drzew miododajnych

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wtorek 7.11.2022 r. w inicjatywie pn. „Sadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”. W ramach zadania Gmina Przeworsk otrzymała 50 sadzonek drzew i krzewów, które nad stawem w Grzęsce zasadzili uczniowie, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Sołtys wsi Grzęska Zbigniew Kiszka oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzęsce.

 

  

Uroczystość Pasowania na Ucznia 2022

     27 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, w której wzięło udział 17 uczniów klasy I- 8 dziewczynek i 9 chłopców. W tym ważnym dniu byli razem z dziećmi również rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru szkoły, po czym Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i uczniowie klasy IV powitali młodszych kolegów i zapewnili ich o swojej pomocy i wsparciu. Następnie swoją część artystyczną przedstawili Pierwszoklasiści, którzy poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek i taniec udowodnili, że są gotowi do wykonywania swoich obowiązków.
   Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów i ich pasowanie ołówkiem przez Pana Dyrektora. Na koniec dzieci otrzymały legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, książeczki z Instytutu Książki i rożki obfitości.
    Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
    Z okazji ślubowania życzymy naszym Pierwszoklasistom samych sukcesów, dobrych ocen i wytrwałości w dążeniu do celu.

 

  

więcej zdjęć w galerii

PIKNIK NAUKOWY

      W czwartek 26.10.2022 r.  uczniowie klasy 5 oraz 6 mieli okazję uczestniczyć w Pikniku Naukowym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Świętoniowej. Było to wspaniałe wydarzenie podczas którego można było nie tylko obejrzeć pokazy z chemii, biologii i fizyki, ale również brać czynny udział w wielu interesujących doświadczeniach. Oprócz tego były gry logiczne, klocki konstrukcje, druk 3D, robotyka, pokazy broni, pierwsza pomoc przedmedyczna, pszczelarstwo i ogromny robot Transformers. Nasza szkoła nie tylko była gościem na Pikniku, lecz także prezentowała wszystkim uczestnikom gogle 3D.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Pamietamy o lokalnych bohaterach

    Młodzież Szkoły Podstawowej w Grzesce, jak co roku oddała cześć i upamiętniła bohaterów naszej lokalnej historii.

   

  

„Podaruj Znicz na Kresy” 2022

     Szkoła Podstawowa w Grzesce przyłączyła się do akcji „Podaruj Znicz na Kresy”. Jej celem jest troska o to, by na polskich mogiłach na Wschodzie zapłonęły znicze w czasie listopadowych obchodów uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pamiętajmy o polskich grobach na cmentarzach w obwodzie lwowskim: w Samborze Drohobyczu, Stryju, Łanowicach. Zebrane znicze dotrą także do rejonu Chmielnickiego i Żytomierza, oraz zapłoną we Lwowie na Cmentarzu Janowskim.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2022

"Celem edukacji powinno być uczenie
jak myśleć, a nie co myśleć."

Bill Beatie

            13 X w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona temu świętu. Pan Dyrektor mgr Janusz Skowronek złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi natomiast uczniowie klasy II i III przedstawili część artystyczną. Wszystkie piosenki i wiersze przygotowane przez dzieci wyrażały wdzięczność i podziękowania dla trudnej i odpowiedzialnej pracy wszystkich wychowawców i pedagogów. 

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wyjazd do Parku Trampolin Grawitacja w Rzeszowie

    Wczoraj z okazji Święta Szkoły uczniowie klas IV - VIII wybrali się wraz z wychowawcami do Parku Trampolin Grawitacja w Rzeszowie. Wszyscy bardzo miło i aktywnie spędzili czas korzystając z z wielu atrakcji. Wspólne skakanie wprawiło uczniów w znakomity nastrój i wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.

 

  

więcej zdjęć w galerii

 

Warsztaty mydlane

       12 października jak co roku nasza szkoła obchodzi swoje święto. W tym roku z tej okazji przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach mydlanych. Każdy uczestnik wrócił do domu z pięknym, pachnącym i kolorowym mydłem.
 
 
  
 
więcej zdjęć w galerii

 

Spotkanie autorskie z Rafałem Hetmanem

   3 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z Rafałem Hetmanem twórcą książki ,,Las zbliża się powoli". Na początku zaproszony gość opowiedział o kulisach pracy nad nowo wydaną książką. Następnie odpowiedział na liczne pytania zebranych uczestników. Po spotkaniu była możliwość zakupu książki i otrzymania autografu z osobistą dedykacją autora.

 

Dzień Głośnego Czytania

     28.09.2022r. w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, dzieci z zerówki udały się do Biblioteki Publicznej w Grzęsce. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W związku z tym dniem Pani bibliotekarka czytała przedszkolakom wiersze Doroty Gellner, do których dzieci wykonywały ilustracje. Na koniec wręczyła im zakładki do książek.

 

  

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

      Dbanie o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

W ramach akcji przekazujemy materiały które są źródłem wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.


Film edukacyjny dotyczący profilaktyki chorób zakaźnych - zobacz

 

Rocznica śmierci Patrona szkoły Władysława Kojdra

„Patriotyzm przejawia się nie tylko  w wielkich czynach,
ale także w sumiennym wypełnianiu codziennych obowiązków” 
                                                                        Władysław Kojder

       W sobotę 17 września minęła 77 rocznica śmierci Patrona naszej szkoły Władysława Kojdra.  Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia, w czasie której została przypomniana sylwetka tego wybitnego człowieka, gorącego patrioty, przywódcy chłopów, mieszkańca wsi Grzęska, który  od 12 października 1986 roku Patronem Szkoły Podstawowej w Grzęsce. Złożone zostały również kwiaty i znicze pod tablica pamiątkową wmurowana u wejścia do budynku.


 

więcej zdjęć w galerii

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      W czwartek 1 września 2022 r.odbyło się w naszej szkole UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023.

     O godz. 7.45 zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele przed budynkiem szkoły. Następnie wszyscy udali się do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Grzęsce na Mszę Świętą. Po Mszy św. w sali gimnastycznej szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 

  

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     W dniu dzisiejszym tj. 24 czerwca 2022 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W ciągu trwania nauki uczniowie sumiennie wywiązywali się z swoich obowiązków, aktywnie brali udział w wielu konkursach, zarówno na szczeblu szkolnym jak i międzyszkolnym, osiągając liczne sukcesy.

Za wytrwałość i zaangażowanie wszystkim składamy serdeczne podziękowania i życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

  

  

zdjęcia w galerii cz.1

                galeria cz. 2

                                               klasy w roku szklonym 2021/2022

Pożegnania nadszedł czas ...

     W środę pożegnaliśmy się z uczniami klasy 8a i 8b. Tradycją naszej szkoły jest, że najpierw uczniowie klasy 7 żegnają swoich starszych kolegów i zrobili to we wspaniałym, humorystycznym stylu. Następnie uczniowie klas ósmych w pięknym słowno- muzycznym montażu podziękowali nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie.
????‍????????‍????Kochani ósmoklasiści !
     W życiu jest czas na początek i na zakończenie określonego etapu w życiu. Wy zakończyliście już edukację w Szkole Podstawowej im. Władysława Kojdra w Grzęsce. Dla każdego, mamy nadzieję, był to czas ważny. To w naszej szkole rodziły się przyjaźnie, tu odnosiliście sukcesy, tu uczyliście się relacji z rówieśnikami i dorosłymi. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać lata spędzone z nami. Przed Wami nowe wyzwania i decyzje.
Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Życzymy wszystkim sukcesów w dalszej edukacji i życiu.

 
 
pozostałe zdjęcia w galerii
 

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
342
292
2379
758267
634
12412
764027

Twój IP: 100.24.118.144
Aktualna data: 2022-12-02 23:53:50Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz