Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Powróc do nauki stcjonarnej

Informujemy, że od 31.05. 2021 r. (poniedziałek)
nauka dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Grzęsce
będzie odbywać się w trybie stacjonarnym.

 

Obowiązuje plan zajęć dla poszczególnych klas z dnia 1 września 2020 r.

Zobowiązujemy wszystkich do zachowania zasad „reżimu sanitarnego” i zasad bezpieczeństwa.

Egzamin ósmoklasisty 2021

   W dniach 25 - 27 maja 2021 r. przeprowadzony zostanie w Szkole Podstawowej w Grzęsce, podobnie jak w całej Polsce, egzamin ósmoklasisty. Wszyscy uczniowie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego przystępują do egzaminu podsumowującego cały okres nauki w naszej szkole. Uczniowie klas VIII a i VIII b  rozpoczęli dzisiaj egzaminem z języka polskiego, w kolejnych dniach będą zmagać się z matematyką i językiem obcym.

Życzymy jak najlepszych wyników!!!

 

  

Plan zajęc w okresie 17 - 28.05.2021 r.

Plan zajęć dla uczniów kl.4-8

od 17.05.2021r.do 28.05.2021 r.

 1. 17.05.2021r.-21.05.2021 r.

  klasy 5, 7a, 8a, 8b - nauka stacjonarna

  klasy 4,6,7b - nauka zdalna.

 2. 24.05.2021r. i 28.05.2021 r.

  klasy 4, 6, 7b - nauka stacjonarna,

  klasy 5, 7a, 8a, 8b - nauka zdalna.

 3. 25.05.,26.05,27.05.2021r. egzamin ósmoklasistów,

  dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1 - 8.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Niebieskie motyle są wśród nas -
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem  oddział  przedszkolny w Szkole Podstawowej w Grzęsce dołączył się do akcji „Polska na niebiesko”!

 Wspieramy!!!

 

  

WOLNOŚĆ JEST W NAS

 

„WOLNOŚĆ JEST W NAS. KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

 

Uczniowie kl. VIIIB: Gabriela Brewczyńska, Julia Kożuszek, Michał Skowronek, Agata Zamorska wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Uczniowie zainspirowani działalnością patriotyczną członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którzy zostali zamordowani 1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie, napisali prace konkursowe w dwóch kategoriach: poezja i proza. Konkurs swym patronatem objęła m.in. Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

 

Życzymy powodzenia!

      

 

Walentynki 2021

Walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych, zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego warto pamiętać o swojej WALENTYNCE! Jak wyrazić swoje uczucia?
Zajrzyjcie do załącznika - załącznik

 

Wigilie klasowe

     21 i 22 grudnia 2020 roku odbyły się wigilie klasowe uczniów Szkoły Podstawowej w Grzęsce. Były to nietypowe spotkania przedświateczne, bo przed ekranami komputerów. Będąc w swoich domach, składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem śpiewaliśmy kolędy. Oby kolejny rok był dla nas pełen radości i wszyscy mogli wkrótce spotkać się w szkole.

Boże Narodzenie niech da nam Nadzieję,
Że będzie normalnie, bez pandemii,
A bliskość człowieka już za rogiem czeka.
Niech Nowonarodzony odnowi wszystko wokół nas.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku.

 

KONKURS EMPIKU "1000 powodów, by czytać"

 PROSIMY O GŁOSY NA NASZĄ SZKOŁĘ W KONKURSIE EMPIKU "1000 powodów, by czytać"

Prosimy o oddawanie głosów na naszą szkołę - wspólnie możemy wygrać 1000  książek dla naszych uczniów (wartość nagrody to 25.000 zł).
Zachęcajcie do głosowania rodzinę, kolegów, znajomych !!!

 Aby głosować, należy:

 Pobrać bezpłatną aplikację Empik

 1. Wybrać szkoły powyżej 120 uczniów
 2. Wyszukać naszą szkołę
 3. od 2.11.2020 do 2.12.2020  należy CODZIENNIE ODDAWAĆ GŁOS

 Wygrywają szkoły, które zdobędą największą liczbę głosów.

 https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

 

   

Pracę, która bierze udział w konkursie wykonała uczennica kl. VIII b Karolina Rupar

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW 2020

    „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w  szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie złożyli 29 października br. nasi pierwszoklasiści, przez co zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Kojdra  w Grzęsce.
    Ślubowanie to piękna i stara tradycja, lecz w tym roku ze względu na reżim sanitarny, uroczystość ta została znacznie ograniczona. Ze względów bezpieczeństwa zabrakło na niej rodziców i zaproszonych gości.
    Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły,  musieli najpierw udowodnić, że są na to gotowi. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali swoje umiejętności i zdobytą na temat swojej Ojczyzny wiedzę. Najważniejszym jednak momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor szkoły – mgr Janusz Skowronek. Tym aktem pierwszoklasiści zostali włączeni do naszej wielkiej, szkolnej rodziny.
    Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, a także wyprawki czytelnicze, które zostały przygotowane dla każdego dziecka w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, mającej na celu promowanie i rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Były też wspólne zdjęcia, zabawy i projekcja bajek.
    Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej w Grzęsce życzymy sukcesów  w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym i kolejnych świadectwach szkolnych.

więcej zdjęć w galerii

„Mała książka – wielki człowiek”

     „Mała książka – wielki człowiek” – to przygotowana przez Instytut Książki wielka kampania czytelnicza, której strategicznym celem jest promowanie i rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach tego projektu każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą, dzięki której nauka czytania może stać się dla niego prawdziwą przyjemnością, rozbudzać jego dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość na drugiego człowieka, pogłębiać chęć zdobywania wiedzy i ciągłego poszerzania swoich horyzontów.  Ponieważ projekt jest adresowany również do rodziców i opiekunów dziecka, daje to także możliwość pogłębiania więzi rodzinnych , międzypokoleniowych. W skład Wyprawki wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. W naszej szkole uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawki czytelnicze podczas uroczystości pasowania.

 

Funkcjonowania szkół podstawowych

      Informujemy, że od dzisiaj czyli od poniedziałku 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r. obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół podstawowych. Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w przechodzą na naukę zdalną, natomiast oddziały przedszkolne i uczniowie klas I-III realizują naukę w dotychczasowej formie. Lekcje zdalne odbywają się na platformie Microsoft Teams. Szczegółowe informacje wychowawcy przesłali na dziennik elektroniczny.


DZIEŃ PUSTEJ KLASY

     Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Tego dnia zachęca się, aby choć jedną lekcję spędzić poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie.
     Klasa II wraz z wychowawczynią 25 września wzięła udział w obchodach tego dnia. Porzucili szkolne ławki, na rzecz edukacji w terenie. Podczas spaceru poszukiwali oznak jesieni, sprawdzali jak wyglądają pola, sady i przydomowe ogrody. Spędzili również miło czas na placu zabaw.

 

  

Spotkanie z Policjantami KPP w Przeworsku

    15 września, jak co roku, gościli w naszej szkole przedstawiciele KPP w Przeworsku wraz z członkiem Rady Powiatu  panem Wiesławem Bukowskim. Celem wizyty było spotkanie z najmłodszymi uczniami szkoły, aby przypomnieć im i utrwalić zasady  bezpiecznego poruszania  się po drogach publicznych i chodnikach. Wdrażali też najmłodszym właściwy sposób podróżowania w samochodzie. Policjanci zwrócili także uwagę na to, jak trzeba się zachować w razie ataku psa (pozycja żółwia). Dużą atrakcją dla dzieci była prezentacja wyposażenia radiowozu oraz munduru policjanta.  
    Na koniec każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy i zakładkę, a poszczególne klasy – maskotki. Spotkania te są bardzo ważne dla podopiecznych naszej szkoły, gdyż uczą ich troski o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

„Podziel się wspomnieniami”

      Akcja „Podziel się wspomnieniami”  ma na celu zebranie starych zdjęć, które przedstawiają ludzi, krajobrazy, obiekty, miejsca związane z Gminą Przeworsk. Prosimy o przesyłanie skanów zdjęć na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
     Osoby, które chciałyby przekazać zdjęcia, a nie mają skanera w domu, mogą zrobić to w każdej bibliotece na terenie Gminy. Do przesłanych zdjęć należy dodać opis z informacją kto jest właścicielem zdjęcia, jakiej miejscowości dotyczy fotografia oraz kogo lub co przedstawia. Należy pamiętać, że przesyłając zdjęcia, na których znajdują się osoby żyjące, nadawca wyraża zgodę na upublicznienie ich wizerunku.
    Zdjęcia będą zamieszczane na Facebooku oraz na stronie internetowej Gminy Przeworsk. Planowane jest także wydanie albumu.

INFORMACJA DLA RODZICÓW ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 0 „zerówka”

      W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji dotyczącym nauczania zdalnego w okresie epidemii informujemy Państwa, że od dnia 25.03.2020 (środa) przystępujemy do kontynuacji realizacji podstawy programowej. Od dnia 25.03 będą otrzymywali Państwo wytyczne do pracy z dziećmi oraz niezbędne materiały poprzez pocztę elektroniczną.
      Skupimy się głównie na ćwiczeniach w powierzonych kartach pracy (część 3) oraz popisankach. Każde dodatkowe materiały (kiedy dziecko będzie wykazywało większe zainteresowanie i chęć do pracy) będą przesłane na adres poczty elektronicznej. Dzieci mogą wykonywać zadania w kartach pracy w dowolnych porach dnia – lecz niezbyt późno przed snem, oraz w dowolnych odstępach czasowych, z przerwą lub bez.
     W miarę Państwa możliwości prosimy o kontrolowanie pracy dzieci i pomoc w wykonywaniu zadań w kartach pracy. Dodatkowe prace, które wykonają dzieci (rysunki, prace plastyczne, dodatkowe karty pracy) prosimy o podpisywanie datami oraz gromadzenie ich.
     Staramy się w tym trudnym czasie wspierać siebie nawzajem i nie chcemy obciążać Państwa dodatkowymi zajęciami, lecz podstawowe minimum w zakresie realizacji podstawy (wypełnione karty pracy!) musi zostać zrealizowane.
    W razie pytań proszę kontaktować się z wychowawcą grupy.
    Dziękujemy za wyrozumiałość! Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia!

„Podaruj znicz na Kresy”

       „Podaruj znicz na Kresy”- pod tym hasłem uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się w akcję zbierania zniczy. Pod patronatem Urzędu Gminy w Przeworsku, Gminnego Ośrodka  Kultury w Przeworsku oraz Związku Harcerstwa Polskiego gromadzimy biało-czerwone znicze, które zostaną zapalone na polskich mogiłach na Kresach (m.in. we Lwowie, Mościskach i Zadwórzu). Akcja potrwa do 5 listopada i jest wspaniałą okazją do uczczenia pamięci rodaków, których mogiły pozostały na wschodzie.

„Szkoła pamięta”

      Szkoła Podstawowa w Grzęsce włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Zostały zorganizowane działania upamiętniające ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminacja tych aktywności przypada na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

  

„Szewczyk Dratewka”

       15 X w naszej szkole gościł teatr kukiełkowy. Przedszkolaki oraz dzieci z  klas I – III obejrzały przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów naszej szkoły, bowiem ta forma przedstawienia teatralnego jest rzadko prezentowana, a większość  małych widzów pierwszy raz obcowała z tego rodzaju sztuką. Warto dodać, że kukiełki były wykonane z wielkim rozmachem i pietyzmem, więc  cieszyły oczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

 

  

„Lekcja historii inaczej”

      18 września br. w  ramach żywej lekcji historii klasa VIII wzięła udział  w wycieczce do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Celem tego wyjazdu było pokazanie uczniom bohaterskich postaw Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując życie swoje i swoich rodzin. Zwiedzanie muzeum przebiegało w dwóch etapach.  W pierwszym, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, których tematem przewodnim była Zagłada Żydów podczas II wojny światowej. Zajęcia prowadzone były w formie konwersatorium z wykorzystaniem opracowań (m.in. fragmentów filmów) oraz materiałów źródłowych, w tym archiwalnych fotografii. W drugiej części młodzież zwiedziła wystawę główną, na której prezentowane były materiały archiwalne (druki, fotografie, notacje i filmy dokumentalne). Wystawa pokazała uczniom   poznane  i udokumentowane przypadki udzielania pomocy Żydom nie tylko w Markowej, ale także na terenie obecnego województwa podkarpackiego. Jednym z jej ciekawych elementów był przygotowany    w formie multimedialnej  "Dzienniczek Basi Rosenberg". To unikalny, widziany oczami 15-letniej żydowskiej dziewczyny zapis życia małego polskiego miasteczka- Przeworska położonego na terenie dawnej Galicji   w "przededniu" wybuchu II wojny światowej  i w pierwszych dniach okupacji.

 

  

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
157
450
4219
552235
10664
17769
559960

Twój IP: 3.236.117.38
Aktualna data: 2021-06-20 07:29:35Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz