Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

ODWIEDZIŁ NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ

     Od wielu lat w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Również w tym roku 6 grudnia odwiedził nas  długo wyczekiwany gość. Przedszkolaki przywitały św. Mikołaja piosenką i wierszem. Miłym akcentem spotkania były prezenty oraz wspólne zdjęcie. Dzieci podziękowały za upominki a Mikołaj pożegnał się i ruszył w dalszą drogę, gdyż czekały na Niego dzieci z klas I-III.
     A jak wyglądało spotkanie  z naszym wspaniałym gościem zobaczcie sami:

Film z odwiedzin Św. Mikołaja

zdjęcia w galerii

 

Św. Mikołaj był również u starszych dzieci - zobacz zdjęcia

Narodowe Święto Niepodległości 2021

    W dniu 10 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Odbywało się to inaczej niż w poprzednich latach, ponieważ z powodu pandemii, uczniowie zgromadzili się w swoich klasach i wspólnie oglądali nagranie akademii przygotowanej przez uczniów z klas V, VII oraz III i IV. O godzinie 11:11 został odśpiewany Hymn Państwowy.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

 

 

  

Hymn w wykonaniu dzieci z przedszkola

Hymn w wykonaniu dzieci z klasy III

 

Zdjęcia z uroczystości w galerii

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

     8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Przez dwa miesiące dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia, aby wszystko wyszło jak należy. Liczne próby sprawiły, że wszystko udało się znakomicie i nasza szkoła wzbogaciła się o 11 pierwszaków.
      Rano pojawili się wszyscy w szkole odświętnie ubrani z pięknymi fryzurami i lekką tremą. Następnie zaprezentowali część artystyczną i złożyli uroczyste ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego. A na koniec zostali pasowani przez pana dyrektora wielkim ołówkiem na pierwszoklasistów (podobno był on bardzo zimny).
Po części oficjalnej na dzieci czekały wspaniałe smakołyki przygotowane przez mamy i dobra zabawa
      Życzymy Wam drogie pierwszaki, aby każdy dzień pobytu w szkole był dla Was radosny i pełen nowych wrażeń, a nauka sprawiała dużą satysfakcję.

 

  

Spotkanie z leśnikiem

    W dniu 29 października br. w Szkole Podstawowej w Grzęsce odbyło się spotkanie klas I-III z panią leśnik. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazanie uczniom, iż leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej polskich lasów.
    W trakcie spotkania z dziećmi Specjalistka Służby Leśnej Nadleśnictwa Sieniawa zaprezentowała dzieciom mundur leśnika, zapoznała dzieci z pracą leśnika i środowiskiem lasu. Z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przedstawiła również informacje o przyrodzie polskiej oraz  ciekawostki o życiu  nietoperzy.
    Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.
   Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Za spotkanie  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

   

  

Wycieczka szkolna do Warszawy

     W dniach 25 - 27 października uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej w Grzęsce wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Wycieczka była dofinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie uczniom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Program wycieczki był bardzo obszerny, zwiedziliśmy: Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy i Zamek Królewski, zobaczyliśmy miejsca pamięci poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, Łazienki Królewskie i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Byliśmy również w Wilanowie w pałacu króla Jana III Sobieskiego oraz w Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
     Wycieczka była bardzo interesująca, dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

więcej zdjęć w galerii

Pogadanka na temat bezpieczeństwa

    W dniu 22.10 uczniowie klas 1-3 i dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w pogadance na temat bezpieczeństwa w szkole, domu i na drodze. Przewodnikiem był pan Mariusz Czyrny- policjant z KPP w Przeworsku. Serdecznie dziękujemy za przybycie i cenne rady, bo tych nigdy dość, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo.

 

  

Dzień Edukacji Narodowej 2021

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z codziennej pracy.

  

  

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do Jarosławia

     12 października 2021 r. uczniowie klas IV -VI uczestniczyli w wycieczce do Jarosławia. Byliśmy w kinie na filmie "Czarny młyn" a następnie zwiedziliśmy jeden z zabytków architektury mieszczańskiej w Jarosławiu Kamienice Orsettich oraz Opactwo ss Benedyktynek. Na filmie byli również uczniowie klas VII, VIII a i VIII b.

 

więcej zdjęć w galerii

Podziękowanie

,,Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel,
który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie
i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości. ”
Albert Einstein

     Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę jest właśnie taką chwilą. Dzień zakończenia roku szkolnego 2020/2021 był również ostatnim dniem pracy pani Elżbiety Jankowskiej, długoletniej nauczycielki naszego przedszkola, która zdecydowała się przejść na emeryturę. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod jej opieką, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami.
     Pożegnania są najtrudniejsze, bo jak rozstać się i podziękować za tyle poświęconych szkole lat, wspólnie spędzonych chwil. Jak wyrazić uznanie, wdzięczność za to, że byłaś, dawałaś z siebie wszystko, co najlepsze. Pozostaje tylko proste i płynące z naszych serc słowo: „Dziękujemy”.  
    Życzymy Ci Elu, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, abyś wolny czas wykorzystywała na realizację własnych planów, zamierzeń i pasji.

Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej
w Grzęsce

Wielkie czytanie

    Dnia 7 września br. w naszej szkole odbyło się Gminne Narodowe Czytanie z podziałem na role, dramatu Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej".
   Wydarzenie promujące czytelnictwo pod patronatem Pana Wójta Daniela Krawca włączyło się w ogólnopolską akcję zapoczątkowaną przez parę prezydencką.
    W rolach głównych wystąpili: Pan Wójt, Pani Dyrektor Biblioteki w Urzejowicach oraz nasi nauczyciele i uczniowie.
    Występ wywołał u publiczności przeżycia estetyczne spowodowane obcowaniem z literaturą.

więcej zdjęć w galerii

Podziękowania

"Pielęgnuj swoje marzenia.
Trzymaj się swoich ideałów.
Maszeruj śmiało według muzyki,
którą tylko Ty słyszysz."

   

     25 czerwca 2021 r. po 40 latach pracy w zawodzie nauczyciela przeszła na emeryturę nasza koleżanka mgr Danuta Skowronek. Nauczycielka z pasją, dużym entuzjazmem, empatią wobec dzieci, rodziców i nas - koleżanek i kolegów, a przede wszystkim wspaniały pedagog i wychowawca wielu pokoleń mieszkańców Grzęski.
     Pragniemy gorąco jej podziękować za pracę, której oddawała się z ogromną  energią i zaangażowaniem.
    Niech  emerytura będzie dla Ciebie Danusiu, czasem nadal aktywnym, a życie niech płynie w zdrowiu i radości pełne nowych pasji i przedsięwzięć.


Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej
w Grzęsce

 

więcej zdjęć w galerii

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
80
326
1468
643378
8996
9729
647320

Twój IP: 54.173.214.227
Aktualna data: 2022-01-27 06:22:33Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz