Company Logo
Rok patrona

„Podziel się wspomnieniami”

      Akcja „Podziel się wspomnieniami”  ma na celu zebranie starych zdjęć, które przedstawiają ludzi, krajobrazy, obiekty, miejsca związane z Gminą Przeworsk. Prosimy o przesyłanie skanów zdjęć na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
     Osoby, które chciałyby przekazać zdjęcia, a nie mają skanera w domu, mogą zrobić to w każdej bibliotece na terenie Gminy. Do przesłanych zdjęć należy dodać opis z informacją kto jest właścicielem zdjęcia, jakiej miejscowości dotyczy fotografia oraz kogo lub co przedstawia. Należy pamiętać, że przesyłając zdjęcia, na których znajdują się osoby żyjące, nadawca wyraża zgodę na upublicznienie ich wizerunku.
    Zdjęcia będą zamieszczane na Facebooku oraz na stronie internetowej Gminy Przeworsk. Planowane jest także wydanie albumu.

INFORMACJA DLA RODZICÓW ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 0 „zerówka”

      W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji dotyczącym nauczania zdalnego w okresie epidemii informujemy Państwa, że od dnia 25.03.2020 (środa) przystępujemy do kontynuacji realizacji podstawy programowej. Od dnia 25.03 będą otrzymywali Państwo wytyczne do pracy z dziećmi oraz niezbędne materiały poprzez pocztę elektroniczną.
      Skupimy się głównie na ćwiczeniach w powierzonych kartach pracy (część 3) oraz popisankach. Każde dodatkowe materiały (kiedy dziecko będzie wykazywało większe zainteresowanie i chęć do pracy) będą przesłane na adres poczty elektronicznej. Dzieci mogą wykonywać zadania w kartach pracy w dowolnych porach dnia – lecz niezbyt późno przed snem, oraz w dowolnych odstępach czasowych, z przerwą lub bez.
     W miarę Państwa możliwości prosimy o kontrolowanie pracy dzieci i pomoc w wykonywaniu zadań w kartach pracy. Dodatkowe prace, które wykonają dzieci (rysunki, prace plastyczne, dodatkowe karty pracy) prosimy o podpisywanie datami oraz gromadzenie ich.
     Staramy się w tym trudnym czasie wspierać siebie nawzajem i nie chcemy obciążać Państwa dodatkowymi zajęciami, lecz podstawowe minimum w zakresie realizacji podstawy (wypełnione karty pracy!) musi zostać zrealizowane.
    W razie pytań proszę kontaktować się z wychowawcą grupy.
    Dziękujemy za wyrozumiałość! Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia!

„Podaruj znicz na Kresy”

       „Podaruj znicz na Kresy”- pod tym hasłem uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się w akcję zbierania zniczy. Pod patronatem Urzędu Gminy w Przeworsku, Gminnego Ośrodka  Kultury w Przeworsku oraz Związku Harcerstwa Polskiego gromadzimy biało-czerwone znicze, które zostaną zapalone na polskich mogiłach na Kresach (m.in. we Lwowie, Mościskach i Zadwórzu). Akcja potrwa do 5 listopada i jest wspaniałą okazją do uczczenia pamięci rodaków, których mogiły pozostały na wschodzie.

„Szkoła pamięta”

      Szkoła Podstawowa w Grzęsce włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Zostały zorganizowane działania upamiętniające ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminacja tych aktywności przypada na 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.

  

„Szewczyk Dratewka”

       15 X w naszej szkole gościł teatr kukiełkowy. Przedszkolaki oraz dzieci z  klas I – III obejrzały przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów naszej szkoły, bowiem ta forma przedstawienia teatralnego jest rzadko prezentowana, a większość  małych widzów pierwszy raz obcowała z tego rodzaju sztuką. Warto dodać, że kukiełki były wykonane z wielkim rozmachem i pietyzmem, więc  cieszyły oczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

 

  

„Lekcja historii inaczej”

      18 września br. w  ramach żywej lekcji historii klasa VIII wzięła udział  w wycieczce do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Celem tego wyjazdu było pokazanie uczniom bohaterskich postaw Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując życie swoje i swoich rodzin. Zwiedzanie muzeum przebiegało w dwóch etapach.  W pierwszym, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, których tematem przewodnim była Zagłada Żydów podczas II wojny światowej. Zajęcia prowadzone były w formie konwersatorium z wykorzystaniem opracowań (m.in. fragmentów filmów) oraz materiałów źródłowych, w tym archiwalnych fotografii. W drugiej części młodzież zwiedziła wystawę główną, na której prezentowane były materiały archiwalne (druki, fotografie, notacje i filmy dokumentalne). Wystawa pokazała uczniom   poznane  i udokumentowane przypadki udzielania pomocy Żydom nie tylko w Markowej, ale także na terenie obecnego województwa podkarpackiego. Jednym z jej ciekawych elementów był przygotowany    w formie multimedialnej  "Dzienniczek Basi Rosenberg". To unikalny, widziany oczami 15-letniej żydowskiej dziewczyny zapis życia małego polskiego miasteczka- Przeworska położonego na terenie dawnej Galicji   w "przededniu" wybuchu II wojny światowej  i w pierwszych dniach okupacji.

 

  

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Losowe zdjęcia

L3.jpg

Online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
216
1005
2481
573528
15233
15435
580997

Twój IP: 54.237.183.249
Aktualna data: 2020-09-23 04:09:51Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz