Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

@LaboratoriaPrzyszlosci - lekcje kodowania

    W ramach inicjatywy edukacyjnej #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci Szkoła Podstawowa w Grzęsce realizuje szereg zajęć z uczniami z wykorzystaniem zakupionych pomocy.
    Uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczyli się programować roboty wykorzystując zestaw do nauki kodowania i programowania - Programming Time. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dzieci, świetna zabawa, która rozwija kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

 

więcej zdjęć w galerii

@LaboratoriaPrzyszlosci - lekcje w wirtualnej rzeczywistości

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
   Szkoła Podstawowa w Grzęsce w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci zakupiła sprzęt do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki okularom VR uczniowie poznawali budowę ciała ludzkiego, mogli zwiedzać ciekawe miejsca, zabytki i muzea na całym świecie, a także i kosmos. Poznawali budowę urządzeń technicznych oraz mogli być uczestnikami konkurencji sportów ekstremalnych takich jak: spadochroniarstwo, kajakarstwo, wspinaczka wysokogórska, saneczkarstwo czy narciarstwo wysokogórskie.
  Wykorzystanie najnowszych technologii zwiększa zaangażowanie i przyswajanie wiedzy, poszerza horyzonty i doświadczenia naszych uczniów.

 

  

@LaboratoriaPrzyszlosci - zajęcia artystyczne

      Szkoła Podstawowa w Grzęsce realizuje zajęcia z uczniami z wykorzystaniem sprzętu otrzymanego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.
     Prowadzone są spotkania muzyczno - ruchowe oraz zajęcia przygotowujące do udziału w akademiach i występach szkolnych. W trakcie tych lekcji, uroczystości i występów wykorzystywany jest zestaw nagłaśniający, mikrofony bezprzewodowe, mikrofony nagłowne, mikrofony kierunkowe, sprzęt oświetleniowy oraz aparat fotograficzny, czy kamera video.

 

  

Laboratoria Przyszłości

      Szkoła Podstawowa w Grzęsce uczestniczy w programie "Laboratoria Przyszłości". W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
      W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci został zakupiony sprzęt przedstawiony w dołączonym filmie - zobacz film
     Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

 

  

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk kojder@poczta.onet.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
231
351
2310
783795
582
12420
788634

Twój IP: 3.214.216.26
Aktualna data: 2023-02-02 15:07:19Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz