Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Gminczenie Zakończenie Roku Szkolnego - relacja

Przedstawiamy film z Gminnego Zakończenia Roku Szkolnego 2022/2023

połączonego z oddaniem boiska wielofunkcyjnego.

Część artystyczna w wykonani uczniów Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

    W piątek 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Był to rok obfitujący w wiele wydarzeń w życiu szkoły, organizowane były liczne imprezy i uroczystości, uczniowie aktywnie brali udział w wielu konkursach, zarówno na szczeblu szkolnym jak i międzyszkolnym, osiągając liczne sukcesy. Za wszystkie trudy i sukcesy otrzymali wiele nagród a przede wszystkim świadectwa.

Za ciężką, wytężoną pracę przez cały rok, składamy serdeczne podziękowania i życzymy udanych wakacji.

 

  

galeria zdjęć 1

galeria zdjęć 2

Zakończenie roku szkolnego przez klasę ósmą

    W dniu 23 czerwca 2023 r. uczniowie klasy VIII zakończyli okres nauki w naszej szkole. Cała społeczność szkolna i uczniowie klasy 7 pożegnali  tegorocznych absolwentów.
    Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i życzymy Wam żebyście byli odważni, wierzyli w siebie i swoje możliwości. Niech dalsza nauka sprawia Wam przyjemność i stawia przed Wami całkiem nowe wyzwania.

 

  

pozostałe zdjęcia w galerii

Festiwal piosenki niemieckojęzycznej w Wilnie

       Kolejne wspaniałe wieści! Nasze uczennice: Zuzanna Głąb, Zuzanna Jasz, Zuzanna Kowal, Daria Sanecka , Aleksandra Mucha i Agata Polek zostały laureatkami międzynarodowego festiwalu piosenki niemieckojęzycznej, który odbył się w Wilnie na Litwie! Ponadto Agata zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie piosenki "Chant, Canto, Gesang". Gratulujemy!!!


„Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”

    16 czerwca 223 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się spotkanie z kandydatami do Nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”. Mogli to być uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy w roku szkolnym 2022/2023 wykazali się szczególnymi osiągnięciami. Gminę Przeworsk reprezentował uczeń naszej szkoły BŁAŻEJ KOJDER, który odebrał nagrodę z rąk  wicestarosty pana Jacka Kierepki oraz Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury i Ochrony Zdrowia pani Joanny Mordarskiej. Wraz z Błażejem obecni byli jego rodzice państwo Karolina i Paweł Kojder oraz pan Dyrektor Janusz Skowronek, którzy otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Powiatowy Konkurs Mistrz Matematyki 2023

    W maju nasi uczniowie Nikola Rojek i Błażej Kojder reprezentowali szkołę w konkursie powiatowym Mistrz Matematyki 2023 organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Przeworsku. Miło nam poinformować, że Błażej Kojder uplasował się na 4 miejscu zdobywając w ten sposób wyróżnienie.

 

Sukces Błążeja Kojdra

    Błażej Kojder zwycięzcą konkursu matematycznego im. Prof. Marii Barnat organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Przeworsku. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Gminne Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

    W dniu 21 czerwca 2023 r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Grzesce Gminne Zakończenie Roku Szkolnego połączone z oddaniem boiska wielofunkcyjnego.
    Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grzęsce. Po przejściu na teren szkoły nastąpiło otwarcie i poświęcenie boiska wielofunkcyjnego, a po nim w sali gimnastycznej miały miejsce okolicznościowe przemówienia i część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grzęsce.

    Na uroczystość przybyli: Tadeusz Chrzan Poseł na Sejm RP, Anna Huk Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Szymon Gruszka Kierownik ARiMR w Przeworsku oraz władze samorządowe ukraińskiej gminy Koziowa, przedstawiciele samorządu naszej gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie.
    Na zakończenie  wręczone zostały nagrody dla uczniów z Gminy Przeworsk za wybitne osiągnięcia. Tradycyjnie podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody 98 uczniom za szczególne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim oraz wyróżniono ósmoklasistów, którzy w roku szkolnym 2022/2023 uzyskali najwyższe średnie w nauce.

 

  

  

Gminne Zakończenie Roku Szkolnego - zdjęcia

Wręczone nagród za wybitne osiągnięcia - zdjęcia

Dzień Mamy i Taty w starszej grupie przedszkolnej

    15 maja 2023 r. świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci ze starszej grupy przedszkolnej zaprezentowały swoim rodzicom: wiersze, piosenki i tańce. Po zakończonej części artystycznej wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki.
    Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i składamy rodzicom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i radości.

 

  

więcej zdjęć w galerii

film z uroczystości

Dzień Mamy i Taty

    13 czerwca 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Mamy i Taty. W tym niezwykłym dniu do przedszkola przybyli rodzice. Dzieci w odświętnych strojach z niecierpliwością oczekiwały na moment, kiedy będą mogły sprawić rodzicom niespodziankę. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem, piosenką i tańcem podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Po złożeniu życzeń wszystkim rodzicom podarowane zostały wykonane przez dzieci upominki. Występom towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także i przez rodziców. Na koniec występów rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

zdjęcia i filmiki w galerii

GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

    W dniu 10 czerwca 2023 r. w Mirocinie odbyły się już po raz kolejny zawody sportowo -pożarnicze CTIF grupy młodzieżowej dziewcząt i chłopców. Miejscowość Grzęska reprezentowali tacy uczniowie i uczennice jak: grupa chłopców: Drozd Kacper, Piątek Filip, Sanecki Ignacy, Słonina Bartosz, Janda Fabian, Olejarka Karol, Sroka Błażej, Jakub Jedynak, Bundyra Antoni, Mucha Dawid, Kiełb Szymon. Grupa dziewcząt: Kruk Kinga, Maziarz Wiktoria, Szmagara Milena, Krupa Anna, Lasek Julia, Mach Lena, Ochyra Wiktoria, Sigda Patrycja, Zacios Izabela, Kiełbicka Kamila, Rojek Nikola. Do konkurencji szkolenia przeciwpożarowego należały musztra,rozwinięcie bojowe i sztafeta.
    W turnieju zmagało się 4 drużyny dziewcząt i 8 drużyn chłopców.  Drużyna chłopców zdobyła 5 miejsce natomiast dziewcząt 3 miejsce. Jak się wydaje poszczególne sprawności nie były takie proste jak np. Rozwinięcie bojowe , węzły itp. Uczniowie poprzez treningi rozwijali swoją sprawność i wiedzę o pożarnictwie, co może wpłynąć w przyszłym życiu na wybór zawodu. Wszystkim, którzy uczestniczyli w w/w turnieju serdecznie dziękujemy.

 

  

więcej zdjęć w galerii

film z zawodów

Wycieczka do Zamościa

    7 czerwca 2023 r. klasa 4 wybrała się na wycieczkę do Zamościa i mimo tego, że na początku pogoda kaprysiła, niebo rozjaśniło się w końcu dla nas. Zwiedziliśmy zoo w Zamościu, starówkę, katedrę, a w drodze powrotnej Zwierzyniec.  Podziwialiśmy również widoki z wieży w Józefowie.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Międzyszkolne zawody w piłce siatkowej dziewcząt

    W dniu 7 czerwca 2023 r. odbyły się w naszej szkole międzyszkolne zawody w piłce siatkowej dziewcząt. I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Grzęsce w składzie: Kamila Kiełbicka, Nikola Rojek, Adrianna Kojder, Karolina Olejarka, Karolina Piątek, Julia Pieniążek i Wiktoria Knap.
    W zawodach wzięły również udział drużyny: SP w Świetoniowej (grupa młodsza), SP w Świętoniowej (grupa starsza) oraz drużyna Techmax Grzęska.
Wszystkim uczestniczkom gratulujemy osiągniętych wyników.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Gminne zawody w piłce nożnej

     W dniu 6 czerwca 2023 r. odbyły się w Studzianie Gminne Igrzyska Dzieci i Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. W obydwu kategoriach wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej w Grzęsce. W kategorii młodszej (klasy 4 - 6) drużyna naszej szkoły zajęła VI miejsce, natomiast w kategorii klas 7 - 8   II miejsce.

Gratulujemy.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Piknik z okazji Dnia Dziecka

     Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki wybrały się na piknik. Dzieci przyniosły wiele przekąsek, którymi chętnie dzieliły się z innymi.  Wszystkie dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu podczas różnorodnych zabaw.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do kompleksu turystycznego Brzezówka

    W poniedziałek 29 maja 2023 r. dzieci z przedszkola poczuły wakacyjny klimat podczas wycieczki do kompleksu turystycznego Brzezówka. Czekały tam na nich przeróżne atrakcje m. in. dmuchańce, mini zoo, dinozaury, park linowy, tor tubingowy, eurobungee, basen z łódeczkami, karuzela, piaskownica ze szkieletem dinozaura itd.- czyli to co dzieci lubią najbardziej. Ten dzień zostanie przez nich zapamiętany na długo, ponieważ dostarczył im wiele radości. Po tak aktywnych zabawach ruchowych dzieci zjadły obiad i pyszne lody. Był to bardzo miły, przyjemny i radosny dzień.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka klasy III do Łagiewnik i Zakopanego

      5 czerwca 2023 r. odbyła się wycieczka komunijna uczniów klasy Ill. Dzieci odwiedziły najpierw Łagiewniki, następnie udały się na Mszę Świętą do Zakopanego, która została odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach przez księdza proboszcza Kazimierza Jurczaka.
      Na koniec miłą niespodzianką był wyjazd kolejką na Gubałówkę.

 

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do sali zabaw w Kraczkowej

    Z okazji Dnia Dziecka starsza grupa przedszkolaków uczestniczyła w wycieczce do sali zabaw w Kraczkowej. Był to czas doskonałej zabawy. Dzieci korzystały z różnych atrakcji tego miejsca: zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, ścian wspinaczkowych. W trakcie zabawy dziewczynki mogły skorzystać z zaplatania kolorowych warkoczy a chłopcy z malowania twarzy. Po zakończonej zabawie był czas na frytki i lody. Dwie godziny zabawy upłynęły przedszkolakom bardzo szybko.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do ogrodu zoologicznego w Krakowie

      1 czerwca 2023 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Krakowie.
Piękna pogoda sprawiła, że obcowanie z przyrodą i zwierzętami było wielką przyjemnością. Bogactwo egzotycznych i rodzimych zwierząt wywołało w dzieciach wiele miłych wrażeń. Tygrys, lew, żyrafy, słonie, pingwiny, foki i wiele innych gatunków oglądane na żywo to dla nich prawdziwa gratka. W czasie zwiedzania uczniowie mieli możliwość spotkania ze strażakami, skorzystania z dmuchanej zjeżdżalni i polewania wodą z węży strażackich. Na koniec odwiedzili mini zoo. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów, po drodze odwiedzając restaurację McDonald's.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do Zakopanego

    W dniach 1 - 2 czerwca 2023 klasy V - VIII wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Zakopanego. W programie wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, wyjście na Gubałówkę i zjazd kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu, poznanie historii Podhala - cmentarz na Pęksowym Brzysku, przejście ulicą Krupówki. W drugim dniu wyszliśmy w góry by zdobyć szczyt Wielki Kopieniec (1328 m n.p.m), następnie w pobliżu Nosala zeszliśmy do Kużnic.

    Mamy nadzieję, że wyjazd wszystkim się podobał i wycieczkę do Zakopanego będą mile wspominać.

 

  

więcej zdjęć w galerii

dzień 1

dzień 2

 

Gminny Konkurs Ortograficzny 2023

      29 maja 2023 r. odbył się w naszej szkole kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich. Wzięło w nim udział 17 uczniów kilku szkół gminy.  Wszyscy uczestnicy zmagali się z dyktandem oraz kilkoma  ćwiczeniami ortograficznymi. Poziom prac był bardzo wysoki. Komisja sprawdzająca wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Wojciech Latowicz SP Urzejowice
II miejsce - Klaudia Czernicka SP Mirocin
III miejsce - Anna Kucza SP Studzian
Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Dzień Matki 2023

 

Wszystkim MAMOM w dniu ich święta
życzymy dużo miłości, zdrowia
oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

 

Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia! - film

 

Światowy Dzień Pszczół 2023

    20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji przedszkolaki aktywnie włączyły się w działania, których celem było budzenie świadomości na temat pożyteczności pszczół oraz pomocy w ich przetrwaniu. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstania miodu i cykl życia pszczoły. Zabawy ruchowe, muzyczne, działania matematyczne podkreśliły atrakcyjność zajęć. Nie mogli również zabraknąć degustacji miodu. Na koniec zajeć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Pszczółka".

 

  

więcej zdjęć w galerii

Egzamin ósmoklasisty 2023

    W czwartek 25.05.2023 r.  zakończył się tegoroczny Egzamin ósmoklasisty. We wtorek uczniowie zmagali się z językiem polskim, w środę z matematyką a w czwartek z językiem angielskim. Wszyscy byli ze swoich odpowiedzi zadowoleni i mamy nadzieję, że będą tak samo zadowolenie po ogłoszeniu wyników. Trzymamy kciuki!

 

 

Śpiewająco po niemiecku?

       Śpiewająco po niemiecku? Czemu nie! Agata Polek z kl.7 pięknie rozwija swoją przygodę wokalną i łączy ją z nauką j. niemieckiego.  Udział w licznych konkursach wiąże się z dodatkową pracą ,ale przynosi wielką satysfakcję, ponieważ nasza uczennica zbiera niezwykle pochlebne oceny jury. Jesteśmy bardzo dumni, że Agata reprezentowała niedawno naszą szkołę w: Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem KO w Rzeszowie, w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej "Dachl - Lieder" w Warszawie, w Międzynarodowym Konkursie" World Song" w Sosnowcu oraz w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Przeworsku. Wielkie brawa!!!

 

pozostałe zdjęcia w galerii

KONKURS DACHL – MÄRCHEN

    Uczniowie z kl. 4-8 : Zuzanna Jasz, Weronika Olejarka, Zuzanna Głąb, Miłosz Stącel, Filip Osmyk, Dominika Kluz, Anna Kiełb, Aleksandra Skowronek, Julia Lasek, Kornelia Solarz, Gabriela Krajnik, Zuzanna Rut ,Wiktoria Knap, Rafał Lasek ) wzięli udział w II Ogólnopolskim konkursie DACHL –MÄRCHEN. Zadanie polegało na zilustrowaniu bajki autora z kraju niemieckojęzycznego -  Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu. Organizatorzy konkursu to: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 im. Adama Asnyka w Warszawie, Polsko – Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw i Inspiracji ESSE. Poniżej przedstawiamy prace, które pięknie reprezentowały naszą szkołę.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Lekcja w Bibliotece Publicznej w Grzęsce.

    17 maja 2023 r. uczniowie klasy I wzięli udział w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Grzęsce. Dzieci miały okazję posłuchać wierszy i ciekawych informacji związanych z Polską i symbolami narodowymi. Wykonały dwie prace plastyczne: indywidualną- puzzle z godłem Polski oraz grupową- flagę naszego kraju. Na koniec dziewczynki wręczyły samodzielnie wykonaną laurkę i prezent dla pani bibliotekarki. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i wszystkich zachęcamy do korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Finał Konkursu Biblijnego

    Dnia 15 maja 2023 roku odbył się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu Finał Konkursu Biblijnego organizowanego przez Archidiecezję Przemyską z Wydziałem Nauki Katolickiej wsparty patronatem PCEN w Rzeszowie pod hasłem: „Wierzę w kościół Jezusa Chrystusa” . Jego przedmiotem była znajomość wybranych fragmentów Ewangelii wg. św. Mateusza /Mt/, oraz fragmentów Listów Apostolskich. Do Finału powyższego Konkursu przystąpiło 123 uczestników z 91 Szkół Podstawowych naszej Archidiecezji Przemyskiej.
    Szkołę podstawową w Grzęsce reprezentowały uczennice: SIGDA Patrycja klasa VI, KLUZ  Dominika klasa IV. Obie uczestniczki z grona Finalistów zakwalifikowały się z powyższej wiedzy zajmując miejsc w czołówce  jako LAUREACI:
SIGDA Patrycja 45 PUNKTÓW NA MOŻLIWYCH 50,
KLUZ  Dominika klasa 45 PUNKTÓW NA MOŻLIWYCH 50.

Wszyscy uczestnicy Konkursu Biblijnego otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

  

pozostałe zdjęcia

Finał 23 Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

    Dnia 21 kwietnia 2023 roku miał miejsce Etap Finałowy 23 Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku odbył się on w Zespole Szkół Naftowo – Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie. Bohaterem powyższej Olimpiady był człowiek niezwykły z Panteonu Wielkich Polaków IGNACY ŁUKASIEWICZ - farmaceuta - wynalazca lampy naftowej.
    Naszą Szkołę Podstawową w Grzęsce reprezentowały uczennice klasy VIII: Kiełbicka Kamila i Rojek Nikola. Wszyscy laureaci 23 Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz liczne upominki książkowe i rzeczowe. Nasza reprezentantka SP w Grzęsce Kamila Kiełbicka zdobyła 49 punktów na możliwych 55 i w ten sposób nagrodą rzeczową z czołówki zmagających się był m.in. rower górski jako dodatek do pozostałych nagród rzeczowych.

GRATULACJE  dla rozsławiających naszą Szkołę Podstawową
i  małą Ojczyznę – GRZĘSKĘ !!!

  

  

pozostałe zdjęcia w galerii

II Gminny Konkurs Ekologiczny

    11.05.2023 roku odbył się II Gminny Konkurs Ekologiczny w Szkole Podstawowej w Urzejowicach. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Olejarka i Rafał Lasek, uczniowie klasy VIII. Mimo trudu włożonego w przygotowanie się do konkursu zajęli miejsca zaraz za podium.

 

więcej zdjęć w galerii

Błażej Kojder - finalistą Konkursu Matematycznego

      Z wielką dumą i radością ogłaszamy, że uczeń klasy 8 BŁAŻEJ KOJDER został FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursy Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Sukces ten to dowód wielkiego talentu tego ucznia,  ale również pracy jaką włożył, aby rozwijać swoje zdolności. Serdecznie gratulujemy Błażejowi i życzymy wielu sukcesów w szkole ponadpodstawowe.


Gminny Konkurs Matematyczny 2023

    W dniu 11.05.2023 r. uczniowie klasy III wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mirocinie.
Uczeń naszej szkoły Bartłomiej Malach zajął III miejsce !!!
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

  

Wycieczka do parku linowego w Radawie

      8 maja 2023 r. starszaki z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wycieczce do parku linowego w Radawie. Po dotarciu na miejsce, instruktorzy omówili zasady bezpieczeństwa i korzystania z atrakcji w parku linowym. Przedszkolaki miały do pokonania dwie trasy o różnym stopniu trudności. Chętni do pokonania trudniejszej trasy założone miały specjalną uprząż i kask. Pokonując liczne przeszkody: ruchome belki, podesty, drabinki,.. każde z nich wykazało się nie lada odwagą i sprytem. Na koniec obejrzeliśmy teren Parku Radawy oraz skorzystaliśmy z pobliskiego placu zabaw.

 

  

więcej zdjęć w galerii 

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

    4 maja 2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III odwiedzili strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzęsce. Podczas spotkania zaprezentowany został sprzęt używany w czasie akcji ratowniczych. Strażacy przybliżyli nam zakres swoich obowiązków i pokazali jak ważna i odpowiedzialna jest ich praca. Dzieci mogły włożyć hełm, pas z toporkiem, położyć się na desce ortopedycznej oraz samodzielnie użyć węża strażackiego.
    Z okazji Dnia Strażaka dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.
    Wszystkim strażakom życzymy opieki św. Floriana, bezpiecznej służby, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

  

więcej zdjęć w galerii

232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

"Witaj majowa jutrzenko"
      W piątek 28 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Grzęsce  232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbyła się na sali gimnastycznej uroczysta akademia.

 

więcej zdjęć w galerii

Gminne Święto Tradycji Wielkanocnych

      W dniu 22 kwietnia 2023 r. młodzież Szkoły Podstawowej w Grzęsce wzięła udział w Gminnym Święcie Tradycji Wielkanocnych połączonym z jubileuszem 25-lecia Zespołu Śpiewaczego „Grzęszczanie” z Grzęski. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wspaniałą część artystyczną i zaśpiewali piękne piosenki.

 

film z częścią artystyczną

XV Gminny Konkurs Ortograficzny

     25 kwietnia 2023 r. w Mirocinie odbył się XV Gminny Konkurs Ortograficzny pod hasłem:  ,,I Ty możesz zostać mistrzem ortografii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Milena Ziobrowska oraz Magdalena Grządziel w kategorii klas 4-6  i Rafał Lasek w kategorii klas 7-8. Miło nam poinformować, że Milena Ziobrowska (kl. V) i Rafał Lasek (kl. VIII) zajęli  pierwsze miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Powiatowy Turniej BRD

    20 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W kategorii 13 -15 lat do konkursu zgłosiło się 6 zespołów. Drużyna Szkoły Podstawowej w Grzęsce w składzie: Patrycja Sigda, Anna Krupa i Wojciech Staszel zajęła II miejsce.
Gratulujemy!

 

 

więcej zdjęć w galerii

Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

      W piątek 14 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. W grupie I (klasy I - IV)  - II  miejsce zajął Kacper Drozd. W grupie II (klasy IV - VIII) - II miejsce zajął Rafał Lasek. Kacper i Rafał będą reprezentowań Szkołę Podstawową w Grzęsce na szczeblu powiatowym już 28 kwietnia w Zarzeczu.

    W Turnieju brały również udział: Magdalena Chloupa, Julia Pieniążek, Nikola Rojek, Adrianna Kojder.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!

 

Gminny Turniej BRD 2023

      W czwartek 13 kwietnia 2023 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzęsce Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Przeworsk. Organizatorem imprezy był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grzęsce Pan Janusz Skowronek. Patronat honorowy nad przebiegiem konkursu objął Wójt Gminy Przeworsk Pan Daniel Krawiec. W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny klas młodszych ze szkół podstawowych: Świętoniowej i Mirocina oraz trzyosobowe drużyny klas starszych szkół podstawowych: w Świętoniowej, Urzejowicach, Rozborzu, Mirocinie i Grzęsce. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch etapach. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali testy z zakresu przepisów ruchu drogowego i ustalania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, natomiast w części praktycznej pokonywali przeszkody na torze sprawnościowym. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Szkoły podstawowe – klasy młodsze:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Świętoniowej
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Mirocinie

Szkoły podstawowe – klasy starsze:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Grzęsce w składzie: Patrycja Sigda, Anna Krupa, Wojciech Staszel
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Urzejowicach
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozborzu
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Świętoniowej
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Mirocinie

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za udział w zawodach, gratulujemy osiągniętych wyników, a drużynom z Grzęski i Świętoniowej życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

  

  

więcej zdjęć w galerii

"Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

     4 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Marchewki w ramach realizowanego programu edukacyjnego "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola wspaniały okaz marchewki. Dzieci podczas zajęć brały udział w różnych zabawach: ruchowych, muzycznych, matematycznych. Każdy mógł dokonać degustacji przyniesionych marchewek. Był to dzień pełen wrażeń, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili.

 

więcej zdjęć w galerii

Konkurs Piosenek Tematycznych w Języku Obcym

      Z wielką radością informujemy o sukcesie językowym naszych uczennic w Ogólnopolskim Konkursie Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym: Rhymes and Songs Festival, którego organizatorem była SP Nr 42 w Warszawie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była technologia. Zuzanna Jasz, Zuzanna Kowal, Zuzanna Głąb, Aleksandra Mucha i  Daria Sanecka z klasy IV zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim: ”Gehen wie ein Roboter” i zajęły III miejsce.

Serdeczne gratulacje!!!

 

piosenka ”Gehen wie ein Roboter”

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    02 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. W dniu 03. kwietnia nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Autyzmu. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia dzieci naszej szkoły założyły ubrania w kolorze niebieskim, który jest symbolem tego dnia. Dzieci rozmawiały o trudnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób. Dowiedziały się, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Uwieńczeniem tego wydarzenia było wykonanie pracy plastycznej "Niebieską dłoń dla mojego przyjaciela" i "Niebieskie motyle".

 

Gminne Igrzyska Dzieci w piłce nożnej halowej

     30 marca 2023 r. drużyna naszej szkoły: chłopcy z klas IV - VI oraz Dominika Kluz z klasy IV, zajęła III miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w halowej piłce nożnej w Rozborzu. W zawodach brało udział 7 drużyn z terenu Gminy Przeworsk.

Gratulujemy!!!

     

Gminny Konkurs "Omnibus"

    29 marca 2023 r. drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie Kamila Kiełbicka, Błażej Kojder i Rafał Lasek zdobyła II miejsce w Gminnym Konkursie "Omnibus" w Ujeznej. Zakres wiedzy obejmował podstawę programową ze wszystkich przedmiotów.

Serdecznie gratulujemy!

 

Halowy Turniej Piłki Nożnej w Przeworsku

    W dniu 21 marca 2023 r. drużyna chłopców naszej szkoły wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSZ w Przeworsku.

 

#OREWJuszczynWyjatkowaSkarpetka

    21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa- Dzień Kolorowej Skarpetki. Nasza szkoła już po raz trzeci dołączyła do akcji "Wyjątkowa Skarpetka" organizowanej przez OREW w Juszczynie. Biorąc odział w akcji udało nam się wykonać 248 kolorowych skarpetek, które zostały zawieszone na sznurku o długości 3100 cm. Dopełnieniem obchodów Swatowskiego Dnia Zespołu Downa było założenie kolorowych skarpetek nie do pary. W ten sposób chcieliśmy pokazać ze integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. Chcieliśmy podkreślić, ze nie ma ludzi lepszych i gorszych, ze jesteśmy RÓWNI. Data 21 marca nie jest przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego 3 chromosomu bądź jego fragmentu w parze 21 chromosomów.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wiosno, ach to Ty

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzęsce świętowali nadejście wiosny.

 

Taniec radości z okazji przyjścia wiosny w wykonaniu dziewczyn klasy 6.

 

A co sądzą o nadejściu wiosny dzieci z przedszkola

 

  

  

Dzień Kobiet w przedszkolu

       Dzień Kobiet  to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W środę 8 marca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Dzieci przygotowały piękne kwiaty, którymi później mogli się obdarować. Nie zabrakło też zabaw i zadań oraz tańców przy muzyce, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

więcej zdjęć w galerii

Wycieczka do Warszawy dla uczniów Gminy Przeworsk

     Uczniowie  najstarszych klas z terenu Gminy Przeworsk z najwyższą średnią ocen Szkoła Podstawowa w Grzęsce , Szkoła Podstawowa im. Świętego Brata Alberta w Studzianie , Szkoła Podstawowa Rozbórz , Szkoła Świętoniowa , Szkoła Podstawowa W Ujeznej , Szkoła Podstawowa w Nowosielcach , Szkoła Podstawowa im bł ks Jerzego Popiełuszki w Mirocinie oraz Szkoła Podstawowa w Urzejowicach  z Wójtem Gminy Przeworsk Daniel Krawiec  , z Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Przeworsk Sabina Południak uczestniczyli w dniach 6-7 marca 2023 r.w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd sfinansowany został przez Posła Rzeczpospolitej Polskiej Piotra Uruskiego oraz z budżetu Gminy Przeworsk.

    Pierwszego dnia wycieczki uczniowie mogli zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy,  jak również Pałac Kultury i Nauki z wieżą widokowa. Czas wolny spędzili w znanej galerii warszawskiej Złote Tarasy. Nocleg oraz obiadokolacja czekały na nich w Karczmie pod Bażantem w Bramkach pod Warszawą. Następnego dnia, po śniadaniu,  uczniowie zwiedzali Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Była to bardzo ważna lekcja historii - przewodniczka w ciekawy sposób przybliżyła życiorysy wybranych sławnych Polaków, spoczywających tutaj, a także Polaków walczących w obronie naszego kraju. Pokazała groby najważniejszych polskich bohaterów narodowych,  żołnierzy niezłomnych, a także Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010. Następnym punktem zwiedzania było Stare Miasto: Zamek Królewski, Bazylikę Archikatedralna św. Jana Chrzciciela oraz Łazienki Królewskie. Ostatnim punktem wycieczki był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie z przewodnikiem poznali najważniejsze pomieszczenia - mogli również uczestniczyć w części obrad sejmowych, które właśnie trwały. Ciekawą atrakcją był obiad w sejmowej restauracji.

     Była to bardzo udana wycieczka, z bardzo ciekawymi miejscami - na pewno na długo zostanie w pamięci.

 

  

zdjęcia z wycieczki w galerii

relacja video

Konkurs Biblijny

     6 marca 202 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku odbył się Konkurs Biblijny dla uczniów szkół podstawowych „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa. Obrazy Kościoła w Listach Świętego Pawła”.
Szkołę Podstawową w Grzęsce reprezentowały uczennice:
Patrycja Sigda – klasa VI, Dominika Kluz- klasa IV oraz Daria Sanecka klasa IV, przygotowywane przez panią mgr Agnieszkę Bęben. Uczennice, które reprezentowały naszą szkołę zajęły w konkursie czołowe miejsca:
Patrycja Sigda zajęła I miejsce,
Dominika Kluz zajęła II miejsce,
Daria Sanecka zajęła IV miejsce.
Ponadto Patrycja Sigda i Dominika Kluz zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego, któryodbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

 

Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach

Sukcesy naszych uczennic w konkursie religijnym.


     27 lutego 2023 r. odbyła się XXIII Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach, zorganizowana przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Był to II etap poświęcony postaci Ignacego Łukasiewicza.
      Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Kamila Kiełbicka i Nikola Rojek, przygotowywane przez panią mgr Agnieszkę Bęben.
Kamila Kiełbicka zajęła I miejsce,
Nikola Rojek zajęła III miejsce.
    Obie uczennice zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego który odbędzie się w kwietniu w Przemyślu.

 

Maraton Matematyczny "Banachiada" w Jarosławiu.

      W piątek, 3 marca 2023 uczniowie naszej szkoły Błażej Kojder i Karolina Olejarka brali udział w ogólnopolskim Maratonie Matematycznym "Banachiada" w Jarosławiu. Razem z uczniami z 50 innych szkół pisali test, który wyłonił 10 najlepszych drużyn. Miło nam poinformować, że Błażej i Karolina awansowali do finału konkursu i przez 3 godziny zmagali się z trudnymi zadaniami matematycznymi walcząc o tytuł Banachmistrza. Końcowe wyniki wkrótce. Trzymamy kciuki!

 

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      W piątek 3 marca 2023 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Grzesce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

 

  

film z uroczystości

Gminne Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Pytam, dlaczego Was wyklęto?
Dlaczego za wrogów wzięto?
Prawda z kłamstwem wygrała,
Choć wiele lat na to czekała”
     Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły włączyli się w ubiegłą niedzielę 26 lutego w Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane w naszej miejscowości. Przygotowana w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia część artystyczna, niewątpliwie wywarła ogromne wrażenie na słuchaczach i wprowadziła zebranych gości w miejscowym kościele w nastrój powagi, zadumy i refleksji, dla uczniów zaś była żywą lekcję historii. Pokazała im na przykładzie owych żołnierzy niezłomnych , braci Olejarków i braci Cieślów, że wolność Ojczyzny idąc za słowami św. Jana Pawła II jest nam zadana, a nie dana na zawsze i trzeba jej bronić nawet za cenę własnego życia.

 

  

Wyjazd na narty 2023

    1 marca 2023 r. odbył się dla uczniów Szkoły Podstawowej w Grzęsce wyjazd na narty do Puław Górnych na stok narciarski KiczeraSki. Na miejscu, przy pięknej pogodzie, szusowanie po stoku dostarczało wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
    Dziękujemy organizatorom wyjazdu, instruktorom i rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi. Do zobaczenia na stokach w przyszłym roku.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów

Spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami różnych zawodów.

 

  

Dzień dinozaura u przedszkolaków

    Dzisiaj dzieci wyruszyły w podróż do prehistorycznych czasów, aby poprzez zabawy i zadania edukacyjne poznać życie dinozaurów. Przedszkolaki poznały ciekawostki o dinozaurach oraz dowiedziały się kim jest paleontolog. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną z postacią dinozaura. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

 

więcej zdjęć w galerii

Zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania

    Uczniowie klasy I w ramach realizacji zajęć dotyczących zdrowego odżywiania samodzielnie przygotowali owocowe szaszłyki. Każdy uczeń przyniósł swoje ulubione owoce, które pokroił i nadział na patyczek. Podczas zajęć wszyscy byli bardzo zaangażowani i aktywni. Chętnie też zjedli przygotowane przez siebie smakołyki.
   Zajęcia były motywacją dla dzieci do próbowania nowych smaków, samodzielnego przygotowywania posiłków i zdobywania wiedzy o znaczeniu spożywania zdrowych przekąsek.
 
  

 więcej zdjęć w galerii

Dzień Babci i Dziadzia 2023

    Dnia 16.02 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Przedszkolaki od samego rana wyczekiwali zaproszonych gości. Licznie przybyli Babcie i Dziadziowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanym programie artystycznym. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce oraz skecze. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniałe wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki obdarowały babcie i dziadziów pięknymi laurkami i piernikowymi serduszkami. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadziów dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwilę spędzone wspólnie z wnukami.

    Kochanym Babciom i drogim Dziadziom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

 

  

więcej zdjęć w galerii

film z uroczystości

 

Gratulacje dla Błażeja Kojdra

      Z radością informujemy o kolejnym sukcesie matematycznym naszego ucznia Błażeja Kojdra, który zakwalifikował się do III etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki.
      Serdecznie gratulujemy, 25 marca mocno ściskamy kciuki!

Ogólnopolski konkurs piosenki i poezji w językach obcych

     W dniu 25.01.2023r. w auli Szkoły Podstawowej Nr 82 w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca ogólnopolski konkurs piosenki i poezji w językach obcych 8.2. Języki. Z dumą informujemy,że reprezentująca naszą szkołę Agata Polek zajęła w nim II miejsce w kategorii : piosenka ( j.niemiecki). Gratulacje !!!

 

  

„W karnawale dzieci bawią się wspaniale”

     10 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz klas I-III. Uczestnicy balu wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Mamy laureatów gminnego konkursu matematycznego

     6 lutego w Szkole Podstawowej w Studzianie odbyła XII edycja konkursu dla uczniów klas IV i V  "Matematyczny Czar Par". Z radością informujemy, że uczennice Milena Ziobrowska i Aleksandra Skowronek zdobyły III miejsce w kategorii klas 5 oraz Dominika Kluz i Miłosz Stącel  I miejsce w kategorii klas 4.

GRATULUJEMY!

 

Gminny Turniej w Mini-siatkówce dziewcząt

   W Gminnym Turnieju w Mini-siatkówce rozgrywanym w Świętoniowej w dniu 7 lutego 2023 r. drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w Grzęsce zajęła III miejsce. Gratulujemy!

  

Zabawa karnawałowa - luty 2023

    We wtorek 7 lutego 2023 r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla uczniów klas IV - VIII. Wszyscy świetnie się bawili a Królowych i Królów Balu była cała sala.

 

  

  

więcej zdjęć w galerii

Zdjęcia 1

Zdjęcia 2

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

    2 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół. Przedszkolaki dowiedziały się jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka. Za pomocą prezentacji poznali mieszkańców Stumilowego Lasu i śmiało dzieliły się wiedzą na ich temat. Dzieci idąc tropami zostawionym przez misia wykonały zadania, za których wykonanie otrzymały medale. Na koniec zajęć wykonały pracę plastyczną z postacią solenizanta. Okazało się, że tego niezwykle przyjaznego misia, kochają dzieci w naszym przedszkolu.

 

więcej zdjęć w galerii

"Skąd się bierze siła i dobry humor?"

    W piątek 13.01.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne "Skąd się bierze siła i dobry humor?"
    Pani Magdalena Duda z Klubu Zdrowego Stylu Życia w Przemyślu przeprowadziła prelekcje dotyczące prawidłowego odżywiania. Pani Magda podzieliła się swoim doświadczeniem i wiedzą z dziećmi i rodzicami, aby pomóc nam wprowadzać dobre zmiany i dbać o zdrowie.
 
 

    

Gminne IMS w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

      W czwartek 12 stycznia 20123 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Grzęsce Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z terenu Gminy Przeworsk: Świętoniowej, Urzejowic i Grzęski.
     W rozgrywkach dziewcząt Świętoniowa wygrała z Grzęską 3:0,  natomiast chłopcy z Grzęski wygrali z Urzejowicami 3:2
Klasyfikacja końcowa:
IMS dziewcząt
I miejsce – SP w Świętoniowej
II miejsce – SP w Grzęsce
IMS chłopców
I miejsce – SP w Grzęsce
II miejsce – SP w Urzejowicach
     Po zakończeniu zawodów Wójt Gminy Przeworsk Pan Daniel Krawiec i Dyrektor Szkoły Pan Janusz Skowronek podziękowali wszystkim uczestnikom za rywalizację i pogratulowali sukcesów, a następnie wręczyli pamiątkowe dyplomy i puchary.

Gratulujemy zwycięskim drużynom, dziękujemy za wspaniałą rywalizację oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów.

  

  

więcej zdjęć w galerii

#MistrzowieEnergii #OSE

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzęsce w środę 11.01.2023 r. wzięli udział w akcji pod nazwą "Mistrzowie Energii". Uczennice klasy VI Martyna Rachfał i Patrycja Sigda przygotowały prezentację multimedialną, film edukacyjny oraz przeprowadziły pogadankę na temat energii, sposobów jej wykorzystania i potrzeb oszczędzania. Wspólnie z uczniami przedyskutowane zostały przykłady pozytywnych zachowań dotyczących oszczędzania energii i korzyści z nich wynikających. Zajęcia odbyły się we wszystkich klasach szkoły podstawowej. Łącznie w akcji wzięło udział 126 uczniów.
    Podsumowaniem spotkań był konkurs, w ramach którego uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę przedstawiającą ciekawy i oryginalny sposób oszczędzania energii. Uczniowie klas młodszych mieli przygotować plakat, natomiast starsi krótką historyjkę w formie komiksu. Dokumentowaniem całej akcji zajmowała się uczennica klasy VIII Nikola Rojek.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Konkurs informatyczny - montaż wideo

      Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu informatycznego w kategorii: nagrywanie i montaż wideo. I miejsce zajął Rafał Lasek, II miejsce - Nikola Rojek i Kamila Kiełbicka. Gratulujemy!

 

film Rafała

film Nikoli i Kamili

Wigilia szkolna 2022

"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku..."

    W czwartek 22 grudnia 2022 r. cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, by wspólnie świętować Wigilię Bożego Narodzenia.

      Następnie odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów i rodziców z wychowawcami. Przy śpiewie kolęd przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia, potem wspólnie spożyliśmy przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach.

 

  

zdjęcia w galerii

film z uroczystości

Wigilia w przedszkolu 2022

    21 grudnia 2022 r. odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia Bożego Narodzenia. Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Dzieci wspólnie z paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły świąteczny posiłek przy pięknie udekorowanym stole.

 

  

galeria - grupa młodsza

galeria - grupa starsza

wspólne kolędowanie

Gminny Konkurs „Wiersze pod choinkę”

    20 grudnia 2022 r.uczniowie naszej szkoły: Patrycja Sigda kl. 6 i Rafał Lasek kl. 8 wzięli udział w Gminnym  Konkursie Recytatorskim „Wiersze pod choinkę” zorganizowanym przez Wójta Gminy Przeworsk, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach. Miło nam poinformować, że Rafał Lasek zajął II miejsce.
     Zwycięzcy otrzymali nagrody, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki.
                       Serdecznie gratulujemy !!!

 

"NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA"????

WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO "NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA"????????????

✅Kategoria "Przedszkole:
????Lena Zembroń
????Sara Mularz
????Milena Drozd
...............................................
✅ Kategoria "Klasy 1-3":
????Julia Kiełbicka, kl. 3 i Filip Olejarka, kl. 1
????Szymon Kisiel, kl. 2 i Marcel Panek, kl. 2
????Zofia Bundyra, kl. 3 i Paweł Pieniążek, kl. 2
Wyróżnienia:
????Zuzia Pieniążek, kl. 2
????Weronika Markowicz, kl.2
????Maja Panek, kl. 1
????Julia Ficek, kl. 2
????Aleksander Kowal, kl. 1
????Miłosz Panek, kl. 1
????Emil Półtorak, kl. 2
????Ania Owsiak, kl. 2
????Nina Mularz, kl. 3
????Iga Markowicz, kl. 1
????Maja Maziarz, kl. 3
????Marcin Kogut, kl. 3
???? Aleksander Derlecki, kl. 1
????Praca anonimowa
............................................
✅ Kategoria "Klasy 4-6":
???? Aleksandra Skowronek, kl. 5
????Fabian Janda, kl. 6 i Kacper Drozd, kl. 4
???? Weronika Olejarka, kl. 4
Wyróżnienia:
????Zuzia Kowal, kl. 4
????Anna Kiełb, kl. 5
????Milena Przeszłowska, kl. 5
...........................................
✅Kategoria "Klasy 7-8":
???? Rafał Lasek, kl. 8
???? Wiktoria Knap, kl. 7 i Mateusz Niemiec, kl. 8
????Sandra Pieniażek, kl. 8 i Zuzanna Rut, kl. 7
GRATULUJEMY ‼️
 
  
pozostałe zdjęcia w galerii
 

 

Wyróżnienie dla Patrycji i Martyny

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Patrycja Sigda i Martyna Rachfał otrzymały wyróżnienie w konkursie organizowanym przez

Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu

za wykonanie świątecznej makiety. Gratulujemy!


Święto wszystkich Górników- Barbórka

       9 grudnia 2022 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy święto wszystkich Górników- Barbórkę. Tego dnia dzieci wzbogaciły wiedzę na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, zapoznały się z postacią Św. Barbary, z tradycją Święta Górnika, ze strojem galowym i nakryciem głowy tzw. - czako. Dzieci poznały właściwości węgla, oglądały film edukacyjny przybliżający pracę górnika w kopalni.

 

więcej zdjęć w galerii

Sukces Sandry Pieniążek w konkursie "Eko - zabawka"

    Uczennica naszej szkoły Sandra Pieniążek zajęła II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Ekologicznym "Eko- zabawka". Gratulujemy!

    W dniu 7 grudnia 2022 r. odbyła się w Świętoniowej finałowa gala konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Świętoniowej.

 

Sukces Błażeja Kojdra w konkursie matematycznym

????????????Sukces Błażeja Kojdra w konkursie matematycznym ????????????
4 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie odbył się XXX Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8 Błażej Kojder, który zdobył ????I miejsce !!! Dzisiaj uroczyście odebrał nagrodę w I LO w Łańcucie. Gratulacje ????????????
 
 

 

Mikołajki 2022 w przedszkolu

      Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie maluchy już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi.

      Mikołaj przyszedł, podobno wszedł kominem i przyniósł wspaniałe prezenty. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą przypominały o tym radosnym wydarzeniu.

 

 

więcej zdjęć w galerii

Mikołajki 2022 w szkole podstawowej

???????????? Zawitał do nas miły gość,
Miał wąsy, brodę długą dość,
a w garści ściskał wielki wór.
Że świerka ćwierka wróbli chór,
a za nim cała szkoła:
????Mikołaj! ????O Mikołaj!!!????????
 
 

 

 więcej zdjęć w galerii

Andrzejki w przedszkolu

      5 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, a także przystanki na nadchodzące dni. Wróżby przeplatane były tańcami, zabawami przy muzyce.
     Czy wróżby się spełniają? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
  
 więcej zdjęć w galerii

Konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy

????????????Wielki sukces Leny Mach ❤️ w konkursie na najładniejszy kalendarz adwentowy "Der schönste Adventskalender"????????????
Kategoria Szkoła Podstawowa - klasy 4 -8: miejsce pierwsze zajęła bezapelacyjnie praca Leny Mach ze Szkoły Podstawowej w Grzęsce.
 

 

Wojewódzki Konkurs ,,Kiedy myślę Ojczyzna...''.

    30 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Łańcucie odbył się X Wojewódzki Konkurs Patriotyczny ,,Kiedy myślę Ojczyzna...''. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Skowronek, Patrycja Sigda, Wiktoria Knap i Zuzanna Rut. Miło nam poinformować, że Patrycja Sigda otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

 

Dzień Pluszowego Misia

     W piątek 25.11.2022r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły w ten dzień do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół. Najpierw przedszkolaki zaprezentowały swoje misie, słuchały historii pluszowego misia oraz przypomniały sobie znane misie z różnych bajek. Następnie odbyły się wspólne zabawy z chusta animacyjną, układanie puzzli misiowych oraz taniec do piosenki pt. "Misie szare". Dużo radości i uśmiechu wywołała zabawa z przyklejeniem kokardki do portretu misia z zawiązanymi oczami. To wielkie misiowe przyjęcie zostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas.

 

  

Andrzejki 2022

    W czwartek 23 listopada 2022 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Jak nakazuje tradycja nie mogło zabraknąć andrzejkowych wróżb. Były również tańce i zabawy przy muzyce a Rada Rodziców przygotowała poczęstunek.

 

  

więcej zdjęć w galerii:

galeria 1

galeria 2

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    16 listopada 2022 r. nasze najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w Balu Postaci z Bajek ???????????? ????
    Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały postacie w nich występujące oraz tytuły. Segregowany rekwizyty z bajek oraz tańczyły do bajkowych piosenek. Był to dzień pełen wrażeń.
 
  

OGÓLNOPOLSKI SUKCES UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY;)

     Uczennice klasy 6 :Kornelia Solarz, Wiktoria Ochyra ,Weronika Chloupa, Patrycja Sigda  i Izabela Zacios wzięły udział w konkursie pt.: „Könnt ihr mich hören?”organizowanym przez Goethe-Institut w Warszawie.

        Konkurs miał charakter ogólnopolski. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego (max. 30 sek.) filmiku, w którym uczestnik śpiewa lub tańczy do jednej z wybranych piosenek zespołu Ok.Danke.Tschüss. Językiem pracy był język niemiecki. Konkurs przeprowadzany został    w kategoriach wiekowych: 9-11 lat, 12-14 lat oraz 15-18 lat. Z radością informujemy, że Kornelia, Wiktoria i Weronika zostały laureatkami głównej nagrody w swej kategorii wiekowej. Wielkie brawa!

 

 

Nagrodzone filmy w konkursie pt.: „Könnt ihr mich hören?”.

Film nr 1

Film nr 2

Piękna Niepodległa - Kotylion

   10 listopada 2022 r. odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Artystycznego Piękna Niepodległa - Kotylion. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazły się uczniowie naszej szkoły: Melania Fik 0-6, Marysia Lasek klasa ll oraz Zosia Bundyra i Nikola Mularz z klasy lll. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

 

Narodowe Świeto Niepodległości 2022

    "Żeby Polska była Polską" przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków.
    W celu uhonorowania bohaterów i niezwykle trudnej drogi Polski do niepodległości nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" i o godz. 11.11 cała nasza społeczność zaśpiewała hymn narodowy.
    Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów kl. 6 i 8 przypomniał nam ważne wydarzenia historyczne i wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach apelu.
    Na zakończenie pan Leszek Janda zaprezentował własną kolekcję przedstawiającą wyposażenie żołnierskie z różnych okresów historycznych oraz zbiory monet i banknotów.

 

 

 

Hymn Państwowy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Grzęsce

 

zdjęcia z akademii

 

Sadzenie drzew miododajnych

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wtorek 7.11.2022 r. w inicjatywie pn. „Sadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”. W ramach zadania Gmina Przeworsk otrzymała 50 sadzonek drzew i krzewów, które nad stawem w Grzęsce zasadzili uczniowie, Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Sołtys wsi Grzęska Zbigniew Kiszka oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzęsce.

 

  

KONKURS „LAUDATE DEUM”

     2 października 2022 r. w ZSO Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbyła się XX-jubileuszowa edycja Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deum”, który objęli swoim honorowym patronatem: ks. bp Jan Wątroba oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

     W tym roku w Konkursie wzięło udział 260 uczniów podkarpackich szkół podstawowych, a naszą placówkę reprezentowała Agata Polek z kl.7, która w kategorii: piosenka obcojęzyczna ( j.niemiecki) „wyśpiewała” I miejsce!
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach, które już niebawem ;)

 

Uroczystość Pasowania na Ucznia 2022

     27 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, w której wzięło udział 17 uczniów klasy I- 8 dziewczynek i 9 chłopców. W tym ważnym dniu byli razem z dziećmi również rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru szkoły, po czym Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i uczniowie klasy IV powitali młodszych kolegów i zapewnili ich o swojej pomocy i wsparciu. Następnie swoją część artystyczną przedstawili Pierwszoklasiści, którzy poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek i taniec udowodnili, że są gotowi do wykonywania swoich obowiązków.
   Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów i ich pasowanie ołówkiem przez Pana Dyrektora. Na koniec dzieci otrzymały legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, książeczki z Instytutu Książki i rożki obfitości.
    Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
    Z okazji ślubowania życzymy naszym Pierwszoklasistom samych sukcesów, dobrych ocen i wytrwałości w dążeniu do celu.

 

  

więcej zdjęć w galerii

PIKNIK NAUKOWY

      W czwartek 26.10.2022 r.  uczniowie klasy 5 oraz 6 mieli okazję uczestniczyć w Pikniku Naukowym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Świętoniowej. Było to wspaniałe wydarzenie podczas którego można było nie tylko obejrzeć pokazy z chemii, biologii i fizyki, ale również brać czynny udział w wielu interesujących doświadczeniach. Oprócz tego były gry logiczne, klocki konstrukcje, druk 3D, robotyka, pokazy broni, pierwsza pomoc przedmedyczna, pszczelarstwo i ogromny robot Transformers. Nasza szkoła nie tylko była gościem na Pikniku, lecz także prezentowała wszystkim uczestnikom gogle 3D.

 

  

więcej zdjęć w galerii

Pamietamy o lokalnych bohaterach

    Młodzież Szkoły Podstawowej w Grzesce, jak co roku oddała cześć i upamiętniła bohaterów naszej lokalnej historii.

   

  

„Podaruj Znicz na Kresy” 2022

     Szkoła Podstawowa w Grzesce przyłączyła się do akcji „Podaruj Znicz na Kresy”. Jej celem jest troska o to, by na polskich mogiłach na Wschodzie zapłonęły znicze w czasie listopadowych obchodów uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pamiętajmy o polskich grobach na cmentarzach w obwodzie lwowskim: w Samborze Drohobyczu, Stryju, Łanowicach. Zebrane znicze dotrą także do rejonu Chmielnickiego i Żytomierza, oraz zapłoną we Lwowie na Cmentarzu Janowskim.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2022

"Celem edukacji powinno być uczenie
jak myśleć, a nie co myśleć."

Bill Beatie

            13 X w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona temu świętu. Pan Dyrektor mgr Janusz Skowronek złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi natomiast uczniowie klasy II i III przedstawili część artystyczną. Wszystkie piosenki i wiersze przygotowane przez dzieci wyrażały wdzięczność i podziękowania dla trudnej i odpowiedzialnej pracy wszystkich wychowawców i pedagogów. 

 

  

więcej zdjęć w galerii

Wyjazd do Parku Trampolin Grawitacja w Rzeszowie

    Wczoraj z okazji Święta Szkoły uczniowie klas IV - VIII wybrali się wraz z wychowawcami do Parku Trampolin Grawitacja w Rzeszowie. Wszyscy bardzo miło i aktywnie spędzili czas korzystając z z wielu atrakcji. Wspólne skakanie wprawiło uczniów w znakomity nastrój i wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.

 

  

więcej zdjęć w galerii

 

Warsztaty mydlane

       12 października jak co roku nasza szkoła obchodzi swoje święto. W tym roku z tej okazji przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach mydlanych. Każdy uczestnik wrócił do domu z pięknym, pachnącym i kolorowym mydłem.
 
 
  
 
więcej zdjęć w galerii

 

Spotkanie autorskie z Rafałem Hetmanem

   3 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z Rafałem Hetmanem twórcą książki ,,Las zbliża się powoli". Na początku zaproszony gość opowiedział o kulisach pracy nad nowo wydaną książką. Następnie odpowiedział na liczne pytania zebranych uczestników. Po spotkaniu była możliwość zakupu książki i otrzymania autografu z osobistą dedykacją autora.

 

Dzień Głośnego Czytania

     28.09.2022r. w związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, dzieci z zerówki udały się do Biblioteki Publicznej w Grzęsce. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W związku z tym dniem Pani bibliotekarka czytała przedszkolakom wiersze Doroty Gellner, do których dzieci wykonywały ilustracje. Na koniec wręczyła im zakładki do książek.

 

  

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

      Dbanie o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

W ramach akcji przekazujemy materiały które są źródłem wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.


Film edukacyjny dotyczący profilaktyki chorób zakaźnych - zobacz

 

Rocznica śmierci Patrona szkoły Władysława Kojdra

„Patriotyzm przejawia się nie tylko  w wielkich czynach,
ale także w sumiennym wypełnianiu codziennych obowiązków” 
                                                                        Władysław Kojder

       W sobotę 17 września minęła 77 rocznica śmierci Patrona naszej szkoły Władysława Kojdra.  Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia, w czasie której została przypomniana sylwetka tego wybitnego człowieka, gorącego patrioty, przywódcy chłopów, mieszkańca wsi Grzęska, który  od 12 października 1986 roku Patronem Szkoły Podstawowej w Grzęsce. Złożone zostały również kwiaty i znicze pod tablica pamiątkową wmurowana u wejścia do budynku.


 

więcej zdjęć w galerii

KONKURS „HAIKU. DZIECI ŚWIATA”

    SUKCES NASZEGO UCZNIA W MIĘDZYNARODOWYM  KONKURSIE  PLASTYCZNO-LITERACKIM  „HAIKU.DZIECI ŚWIATA”

       W roku szkolnym 2021/2022 chętni uczniowie uczęszczający do naszej szkolnej świetlicy wzięli udział w XVII międzynarodowym konkursie dla dzieci na stworzenie wiersza haiku i towarzyszącej mu ilustracji. Haiku wywodzi się z Japonii i jest najkrótszą formą poetycką na świecie. Temat przewodni The 17 th World Childrens Contest (2021–2022 ) to MIASTA, zaś organizatorem przedsięwzięcia była Japońska Fundacja JAL (JAL FOUNDATION) we współpracy z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

      W polskiej edycji konkursu wzięło udział 271 prac. Właśnie dotarła do nas wspaniała informacja o specjalnej nagrodzie dla ucznia naszej szkoły IGORA WLAZŁO ;)

      Poniżej prezentujemy wszystkie prace zgłoszone do konkursu , których autorami są : Zuzanna Jasz, Dorota Polek ,Karol Słonina , Filip Osmyk  i Igor Wlazło ( opiekun p. Ewa Lenar- Sławińska ). Gratulujemy!

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      W czwartek 1 września 2022 r.odbyło się w naszej szkole UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023.

     O godz. 7.45 zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele przed budynkiem szkoły. Następnie wszyscy udali się do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Grzęsce na Mszę Świętą. Po Mszy św. w sali gimnastycznej szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 

  

Nagrody za wybitne osiągnięcia dla uczniów naszej szkoły

Nagrody za wybitne osiągnięcia dla uczniów naszej szkoły ????????????????
W czwartek, 23 czerwca 2023 r. w WDK w Grzęsce uczniowie klas ósmych z gminy Przeworsk, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz wszyscy uczniowie z osiągnięciami w różnych konkursach odebrali gratulacje i nagrody od Pana Wójta Gminy Przeworsk. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Angelika Pieniążek, Amelia Winiarz, Jagoda Kojder, Kamila Kiełbicka, Agata Polek i Zuzanna Jasz. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, spokojnych i radosnych wakacji.

więcej zdjęć w galerii

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk pocztakojder@spgrzeska.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
507
517
1658
997817
11808
19708
1003526

Twój IP: 34.236.191.0
Aktualna data: 2024-05-21 19:03:35Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz