Company Logo
Logo szkoly
Rok patrona

Aktualności

„ CZYTAM Z KLASĄ”

SPRAWOZDANIE Z I MODUŁU (JESIENNEGO ) PROJEKTU „ CZYTAM Z KLASĄ”

   21 grudnia  2020 r. zakończył się I moduł międzynarodowego  projektu edukacyjnego  „Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Edycja II EKOlogiczna”. Celem projektu jest  propagowanie czytelnictwa i działań  proekologicznych wśród najmłodszych,zaś motywem przewodnim modułu jesiennego były drzewa oraz ich rola w życiu człowieka. Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Grzęsce w ramach zajęć świetlicowych zrealizowali następujące zadania:

  • przeczytanie książki Marii Terlikowskiej „ Drzewo do samego nieba” i wykonanie kolorowych lekturników ( podanie tytułu , autora , głównych i drugoplanowych bohaterów,wykonanie portretu głównego  bohatera , wizualizacja najciekawszej przygody opisanej w książce , wykonanie samooceny );
  • przeczytanie opowiadania „ Mała chmurka w krainie drzew”;
  • przygotowanie drzewa i kącika czytelniczego ( uczniowie wspólnie stworzyli drzewo czytelnicze. Zostało ono wykonane z szarego papieru i umieszczone w kąciku czytelniczym. Dzieci, które przeczytały jakiś tekst, przynosiły papierowy liść, na którym zapisywały tytuł przeczytanego utworu. Każdy liść przyozdabiał drzewo, dzięki czemu nabrało ono pięknych, jesiennych barw);
  • upiększenie sali pracami plastycznymi o tematyce jesiennej wykonanymi różnymi technikami z okazji Światowego Dnia Drzewa;
  • przybliżenie specyfiki zawodów związanych z drzewami ( leśnik , stolarz );
  • gry i zabawy dydaktyczne ( „ Wyturlaj magiczne drzewo” ; układ choreograficzny do piosenki  „Ekologiczne reggae”; zabawa wizualizacyjna „ Od nasionka do drzewa”; zabawa sensoryczna „ Jaki jest papier?'; zabawa muzyczna „ Na gazecie gram”; wykonanie „Leśnego Zakątka” przy wykorzystaniu szarych gazet );
  • wykonanie plakatów promujących czytelnictwo;
  • zorganizowanie happeningu na temat: „ Co nam dają drzewa?” - odgrywanie scenek dramowych;
  • zorganizowanie świetlicowego konkursu pięknego czytania.

Dane szkoły

Szkoła Podstawowa w Grzęsce Grzęska 503 37-200 Przeworsk pocztakojder@spgrzeska.pl
tel. 16 648 71 25

Aktualna godzina

Dziennik

DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Szkoły Podstawowej w Grzęsce

Office 365

Online

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

ePUAP

Licznik odwiedzin

Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzednim miesiącu
Łącznie
598
517
1749
997817
11899
19708
1003617

Twój IP: 34.236.191.0
Aktualna data: 2024-05-21 19:53:09Stworzone przez Szkoła Podstawowa w Grzęsce 2013 ® administrator mareksz